LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

CATUTZA si te asteptam cu drag! (mai bine de fapt nu pleci nicaieri si ne zici ce si cum fuse cu motu BIENCUTEI)

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

buna dimineata!
MARA si SILVIA, nici Serban nu a mancat decat san si putine fructe sau iaurt 2 saptamani cat a tusit, ca ii era greu cu mucii... sanatate multa si
danida, noi ii facem baie in cada mare, el in scaunel, stropeste, tipa, e o veselie... poate s-a speriat de ceva, o sa-i treaca...
INA, muuuulta sanatate tuturor! va trece, e bine ca esti optimista...retete de papa nu stiu, ca nu va prea manca, supa de morcovi, mar copt, branzica zici ca nu-i ok, orez, mucilagiu, banana, grisine... ceai de menta la greu, oricum lichidele sunt baza...
DORDIA, BRAVO DANSATORULUI... LASA CA PLEACA EL INTR-O ZI, DACA STA BINE IN PICIORUSE...

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

neata
la noi sit naspa ,la 12 azi noapte eram la budimex,mai bine nu ma duceam,va pove cand am timp,nu vrea lichide nimic am incercat n variante,a mancat 80 de mucilagiu dim,e moale toata,vom veedea cum va fii,asera iar a vomitat


ANDA multumim de astro un pupic de la noi,acum sa vedem cum va fii,mai dar sa stii cu banii eu cred ca asa va fii,si hai sa pove de ce,la mine in oltenia este un obicei cu pusul mosilor la copil,ei bine moasa a 3 seara de la nastere treb sa puna o masa cu de toate acasa si se zice ac in noaptea aia vin ursitorile,si mama viseaza,eu nu am crezut in chestia asta dar.....in acea noapte am visat ca sunau la usa 3 femei am deschis si una a intrat in casa si i-a cerut sotului 3 pahare si in unul a pus vin,apoi pe masa erau multe hartii de 1 mil,si eu am vrut sa iau una si ea mi-a dat peste mana si mi-a zis ca aia nu sunt ai mei.tati mi-a zis ca erau pe masa intradevar 3 pahare si ca bani erau si o hartie de 1 mil,asa ca ursitoarea a stabil pt ea ce si cum

cheltuitoare ca tati,ca el e mana larga,si vad ca daria are si ascendent in balata(tati balanta),talente literare-tot cu tati,casnicie care se termina repede,aici pot spune ca pateste ca mine(eu am mai fost cas)
LAVI-adevar graita-i tati tot zice de pusca cu luneta si ca ii pune gps(va mai ziceam eu) reactia de asera dupa astro-elacred ca imi treb 5 pusti nu una,dar sincer la rel multe si tumultoase ma astept ca este caract tuturor pers din sagetator pe care le stiu

anda multam inca o data

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetelor!!!

Offf iar copiilasi bolnaviori...sanatate muuulta va doresc tuturor bbilor bolnavi;

Ina... imi pare rau sa aud ca esti bolnavioara...offf...sanatate multa si ai grija de samburel frumusel. Si eu am un feeling ca e baietzel...sau cel putin asa mi-ar place ca sa fie pereche

Fetelor azi am avut o maaare tentatie sa ii dau lui Stefan sa manance pana refuza asa ca dupa un bibe de 250 plin ochi cu lapte, a papat o felie de paine cu Branzica Hohland si apoi inca o jumatate cu unt si cascaval dupa care m-am oprit ca...el nu dadea semne ca nu ar mai manca! Asa ca Stefan e sac fara fund.!


Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

ela, multa sanatate, aveti grija de bb bolnavior!

bianca, flavia ar suge la san tot timpul, dar cred ca nu e suficient.ea mananca 2 mese pana vin de la serv, fructe si ciorbita, iar seara iaurt(asta cand nu era racita).laptele era de la mine.nu mananca mult, dar nici cantitate neglijabila. cu toate astea , ea a ramas la 8 kile si putin(de vreo 3 luni) , acum la 11 luni, iar doc ne-a zis sa-i dam lapte praf .Dar ea nu accepta deloc.Bibe n-a vrut niciodata, nici nu stie sa suga din tetina.dovada: http://pg.photos.yahoo.com/ph/bitica98_2/detail?.dir=/7037re2&.dnm=bb46re2.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

dordia, zau ca te invidiez!pupam bb mancacios si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetelor!!!

Offf iar copiilasi bolnaviori...sanatate muuulta va doresc tuturor bbilor bolnavi;

Ina... imi pare rau sa aud ca esti bolnavioara...offf...sanatate multa si ai grija de samburel frumusel. Si eu am un feeling ca e baietzel...sau cel putin asa mi-ar place ca sa fie pereche

Fetelor azi am avut o maaare tentatie sa ii dau lui Stefan sa manance pana refuza asa ca dupa un bibe de 250 plin ochi cu lapte, a papat o felie de paine cu Branzica Hohland si apoi inca o jumatate cu unt si cascaval dupa care m-am oprit ca...el nu dadea semne ca nu ar mai manca! Asa ca Stefan e sac fara fund.!


Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

neata

sa fiu clara, poate n-am fost, de-aia nu s-a inteles bine: va rog sa va puneti in locul meu: dupa ce am lansat actiunea mailuistica care ar dura o luna, la sfarsitul primei saptamani, bilantul era asa: 3 (da, ati citit bine!), 3 raspunsuri certe, 10 anunturi de raspuns viitor, cateva mailuri de felicitare a actiunii sau neutre, vreo 2 in care expeditoarele spuneau ca vor dona direct la copil in cont (au motive amandoua, adik au inteles ca vrem ceva unit, dar au niste motive particulare care mi s-au parut clare) si un mail in care exista suspiciunea ca vor ajunge fondurile in alta parte. Cam cat de tare credeti ca m-am enervat? din cauza celor (doar) 3 raspunsuri si al mailului nasol (repet, nu inteleg de ce s-a obosit sa-l mai scrie, asa ca sa dea cu bata in balta...) si mi-am pus si io intrebarea: atata se poate face cu acest grup care, altfel, arata foarte mare sensibilitate in postarile de pe forum?
nu am instituit nicio obligatie nimanui nici prin mail nici ieri pe forum, ideea este ca feed-back-ul a fost mai mult decat dezamagitor! exista probleme in unele case , dar nu in aproape 80 de case!
de ieri aproape mi s-a blocat casuta postala de la e-mailuri (pozitive), pm-urile curg si-alea si messul a innebunit. ceea ce ma bucura!
cine a inteles despre ce vorbeam ieri, a inteles si nu s-a suparat ca deloc n-avea de ce. cine n-a inteles (catutza) si s-a suparat, sa mai reflecteze o data ca s-a suparat degeaba. pentru ea am scris si acest mesaj si gata cu explicatiile ca prea multe sunt inutile.

acum, sa ne inveselim cu mondenitati: ziarul Libertatea prezinta cuplul adrian mutu-consuelo si copilul adriana. ce carucior are adriana: PLiko P3!
si a doua mondenitate cu bebelusi: tot in libertatea sunt poze cu noua camera a viitorului copil al cuplului irinel si monica columbeanu. iti sta mintea in loc: mobila clasica, exclusiv de culoare NEAGRA! nu maro inchis, negru ca taciunele, negru-negru....as putea sa fac niste dizertatii referitoare la tarancile parvenite care au auzit recent ca negrul este stilat, dar nu stiu la ce sa-l aplice si nu au masura, dar sar Zici ca e camera de batran de 70 de ani, fost ministru, acum la pensie (ca mobila are linie clasica frumoasa, recunosc asta) DAR sunt vreo 6 corpuri de mobila grea in total, toate NEGRE. sa vedeti cum aarata un patut negru de bebelus. Jesus, te infiori, zici ca e altceva!

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Multa sanatate tuturor bebelusilor bolnaviori
Vad ca s-au inmultit iarasi
La noi e frig, umezeala mare, ploua.... asa ca stam in casa pana dupa-amiaza. Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ANUNT: NU MAI GASESC LISTA CU RESTANTELE ASTRO! jur. asta are o parte proasta ca tb sa-mi dati datele iar, dar si o parte buna, ca eu nu mai tin minte cine era pe lista asa ca se poate inscrie oricine
fetele de ieri aveau datele trimise de mamici pe mailul meu. va rog sa-mi trimiteti datele pe mail, il stiti toate, ca sa le am undeva clar cand vreau sa accesez si sa nu mai pierd biletele si bilete scrise din postari. mamicile care trimit datele personale, va rog sa trimiteti clar intervalul orar banuit. adik dk mama voastra stie ca era undeva intre 13 si 14, scrieti ciar asa. Dk imi dati o ora certa, de exemplu, 13:24 si nu este aceasta, fac previciuni complet eronate. asa, dk stiu ca e vb de un interval, va pun eu niste intrebari ca sa stabilim ora certa mai intai.
poate sa-mi trimita oricine mail, mie imi face placere sa le fac ca de-aia e hobby-ul meu, dar ideea este sa am timp si chef, adik stare. deci fac si io pe rand, dar dk am datele in mail, stiu in ce ordine macar.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput