FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

ZoRi, !
Pussi, Liana azi a fost la Szeged, dar mai mult nu stiu! eu ti-am zis si-ti repet: ai o pereche de pumni stransi tare de la mine! dar n-ai de ce sa ai emotii maine, maine doar verifica daca sunt inhibate ovarele si iti da schema de tratament. O sa fie bine, sunt sigura!

Am fost la eco, se vede un singur bebe in uter, Slava Domnului, bine asezat si gasit f usor! dna dr a zis sa nu tragem concluzii inca, pt ca e posibil sa mai apara vreunul dupa cateva zile. Oricum, ne lamurim la urmatoarea eco, pe 22 nov. Sa-mi tineti-mi pumnii atunci, si pana atunci, sa fie bebe bine!



Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Am apasat din gresala pe ceva si inca nu terminasem !
Va pupicesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

pussi mi-a cerut kariotipul pt ca am o boala autoimuna si probabil vrea sa vada "bagajul genetic",nu stiu...
eu abia in primavara o sa am nevoie de pumni stransi dar iti multumesc de pe acum pentru ei
andicu ma bucur ca e bine bebe,ai grija de tine in continuare
zori esti o luptatoare si vei reusi


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

andicu ma bucur pentru voi... sa stai cuminte, fara efort, sti tu mai bine ce ai de facut, dar te rog ai grija de voi!!! Multumesc pentru incurajari.......nu stiu de ce sunt asa de emotiva acumm...

Ioana daca te pot ajuta cu ceva te rog sa-mi spui, eu merg maine la clinica, nu vrei sa-ti fac o reprogramare??? daca te tenteaza zi-mi ! tel: 36/62-423623 - e singurul tel. de pe cartea de vizita a lui Zadori. Ce mai pot sa-ti spun e ca stiu pe cineva care s-a programat zilele astea, dar abia pe 12.12.2006

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Crinuta,iti multumesc pentru incurajare,eu inerc de multi ani sa nu-mi mai pun intrebari dar parca cind vad atitia copii in jurul meu,vreau nu vreau imi vine intrebarea in capatina mea:oare eu de ce nu pot avea de atitia ani? Dar imi trece repede.Sa dea D-zeu sa vina bb si la noi .
Magda draga,ce sa-ti spun tie despre aloe vera,e bun sa stii la multe si e bine sa faci o cura,alte fete au facut in combinatie cu cele apicole:propolis,laptisor de matca...etc.Eu,din cauza unor dureri in dreapta{probabil ficatul}am inceput cu o cura de aloe vera si regim si am slabit 2 kg dar intre timp m-am lasat de plante pentru ca nu prea am facut pauza intre cele 3 luni de trat.Iti doresc succes si DD,sa te ajute sa vina bb.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ioana78 mai suna odata la clinica si cere sa vorbesti cu dr Zadori. Nu te necaji, sigur se poate rezolva, probabil asistentele s-au incurcat, se mai intampla.
Pussi nu-ti face griji ca nu o sa ma stresezi, te ajut cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ioanaam auitat sa-ti zic: si la mine au fost probleme cu programarea, dar s-a rezolvat acolo cand am ajuns....Totul se rezolva!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ioana ti-am trimis un e-mail. Nu ai PM. Sa-mi spui daca l-ai primit. Eu sunam la clinica atunci cand vroiam sa vorbesc cu el (la nr. pe care l-a scris Pussi).
Pussi si eu aveam emotii de cate ori mergeam la consultatii, dar plecam linistita de acolo. Va fi bine, ai sa vezi.
ZoRi ma bucur ca ai scris din nou. Ma intrebam ce mai faci, cum mai esti. Incearca sa nu te mai intrebi "de ce?" ca mai rau iti faci. E bine ca nu renunti sa ai un copilas al tau. Acum e greu sa iei decizii, dar nu te lasa.
Monica, Pis
Oare ce face Liana?
Pis tu pe unde esti, nu te-am vazut azi.... Studiezi cum se fac injectiile?
pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Pussi esti tare draguta ! Mi-am notat nr de telefon si am sa-l sun maine !
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Pussi bafta maine la control!Imi place starea ta de optimism!Kariotipul este o analiza genetica care arata eventualele defecte genetice ale cromozomilor xx si xy ce ar duce la eventuale malformatii ale fatului.
Andicu ma bucur pentru tine, sa stai cuminte sa nu-i superi pe bebei!!
Avalon eu deocamdata nu am facut nici o analiza.Urmeaza sa fac o ecografie de tiroida si sa consult un endocrinolog.Aceste probleme le-am gasit la un diagnostic bioenergetic, dupa ce am facut doua FIV-uri anula asta.Legat de sistemul imunitar, nu stiu ce sa zic, nu am nici o boala autoimuna, sau alte probleme, dar totusi ceva este in neregula.Tu ce analize ai facut pentru tiroida?

Mergi la inceput