Pentru parinti cu copii mai mari :)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Diana, 7 ani si 3 luni, clasa I si personalitate cat cuprinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:


Diana Alexandra ,aproape 9 ani si va trece in clasa a treia.Este un copil cuminte si intelegator ,poate prea cuminte pentru societatea in care traim in RO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina Paraianu spune:

Teodora 4 ani si 2 luni este o Berbecuta foarte dragalasa, cumintica, dar uneori tare, tare incapatanata. Nu doar ca vrea sa faca lucrurile asa cum crede ea, dar si ceilalti sa le faca tot cum vrea ea! Dar in general ne intelegem minunat la aceasta varsta.
Are o energie extraordinara seara, cam dupa ora 9.30, cand noi suntem din ce in ce mai terminati. Isi doreste enorm o surioara/fratior si ne spune asta in fiecare zi, intr-un mod mai mult sau mai putin direct!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilic spune:

Buna.Sergiu are 8 ani si termina clasa a II-a.Noi am descoperit site-ul datorita Soniei care are doar 6 luni.De cand o avem pe ea nu ne interesam decat de chestii legate de bebelusi.E bine ca a aparut si acest forum,pentru ca si in cazul celor mari poti sa aflii o groaza de lucruri intersante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andana spune:

Buna. Sunt mama lui Razvi, 12 ani si 7 luni. Ma bucur mult ca am descoperit acest forum. Nu stiu cum va descurcati cu baietii de varsta lui Razvi, mie una trebuie sa recunosc ca mi-e foarte greu. Cateodata este deschis si ne intelegem super, altadata insa am senzatia ca vorbesc la pereti. Nu stiu ce metode sa mai adopt cu el in asemenea momente.

Andana mama lui Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

A mea are 11 ani si tot asa e parca vorbesc singura dar problema e ca si la scoala nu e atenta ea viseaza cu ochi deschisi de cand e frumos afara ea vrea numai sa se joace invatatura cat mai putin,nu stiu eu cat mai am rabdare,si aseara i-am tinut morala dar cred ca degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Andrada a implinit de curind 7 ani si la ora asta are in cap doar role, desene animate, reviste precum "lumea lui Tanu", cintecele, rochite, sabotei,bluzite,etc. E in ultima grupa la gradinita, la toamna incepe scoala si-atunci sa vedem cum ne-om descurca.
Cu prietenie, Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miguelle spune:

Bubu al meu face in iulie 4 ani, asa ca ma bucur ca au inceput discutiile aici. Am deja probleme cu timpul petrecut la televizor la desene.
Sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Si eu ma bucur de acest forum nou, fiind mamica unui baietel de 12 ani ( Sorin)si a unei fetite de 2 ani (Alice). Baiatul ca el e eroul principal pe acest nou forum, e un copil foarte bun, invata bine, isi face singur temele , e cam visator (ca toti Pestii, de altfel) si cu capul in nori, si, mai nou, e indragostit!!!
Are o prietena ,tot clasa a sasea ca el si culmea e ca la anul vor merge la aceeasi secundara (High-school). Am imbatrinit, ce sa mai! Sa-mi vad copilul "innamorat". Dar e dragut, asa cu ocazia asta e foarte atent cu ce se imbraca, se spala toata ziua, isi freaca dintii de nu-mi vine sa cred (cit il bateam eu la cap sa se spele ca-lumea pe dinti, fara rezultat ) Deh, acuma toata ziua-i in oglinda!
Per total ne intelegem bine, n-am probleme cu el, numai ca asa cum ziceti si voi mamicilor de copii adolescenti (aproape), ,uneori vorbesc cam cu peretii si m-i se umfla venele la git, , dar ma calmez repede, cind ma gindesc ca si eu am fost ca el si taaaare nesuferita eram pe la 13-18 ani!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina spune:

Giulio are 7 ani iar Antonia implineste 9. Va asigur ca nu este f. usor mai ales ca amandoi merg la scoala. Si stiti cum sunt fetele... deja domnisoare la varsta asta.

Mergi la inceput