Pentru parinti cu copii mai mari :)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Buna mamicilor,
Smart draga, si pe al meu baietel il cheama Matei, are 4 anisori. E un scump si tare mi-am dorit sa-i fac o surioara sau un fratior, ceea ce acum s-a intimplat. E cam marisoara diferenta dar mai bine mai tirziu decit niciodata.
Ce face Matei? Vorbeste un amalgam de romana si engleza, ii place sa mearga la gradinita si in fiecare dimineata ne intreaba invariabil:
Undi mergem azi ?( cu accent de moldovean, nu stiu de unde l-a capatat ca eu sint ardeleanca) desi stie foarte bine ca mergem la gradi. Ii place si are rabdare sa faca puzzle, chiar si mai complicate, de multe ori nu cere ajutorul si se descurca singurel, e descurcaret si are personalitate ( incapatinat, de fapt ca mami si tati ). E sociabil, gratie gradinitei si ii place sa isi faca prieteni, e destul de generos cu jucariile lui ( acum ca e mai mare ca inainte....)si e foarte incintat ca o sa aiba un fratior sau surioara despre care stie ca acum e la mami in burtica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SMART spune:

Buna marimar, ce norocoasa esti sa-i faci un fratior/surioaralu Matei! Matei al meu isi doreste din tot sufletul dar din pacate noi ne-am oprit la el, mai avem doi baietzi din prima casatorie a sotului meu, de 23 si 19 ani, asa ca avem o casa plina de baietzi, sau mai bine spus barbatzi. Patru in jurul meu sunt deja o gramada, nu stiu ce m-as face cu al cincile-a . Pe deasupra barbatul meu ma terorizeaza cu ideea ca as putea fi bunica(la 36 de ani ai mei cred ca exagereaza dar la cei 50 ai lui este poate normal...)dar poate ca are dreptate Ai grija de tine si de puisorii tai!


FELICIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayala spune:

Buna.Sint o mamica noua pe acest site.
Am un baiat de 14 ani,Lucian si o fata de aproape 12ani,Dora.
Sper sa ma pot bucura de acest site si sa gasesc destui oameni cu sfaturi bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SMART spune:

bine ai venit Ayala si scuze, se pare ca noi cei cu copii mai mari avem mai putin timp de discutii pe internet! Sper sa gasesti subiecte interesante si sa devii acro ca noi!

FELICIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns k.lili spune:

Smart si eu vroiam sa-mi fie suficient un singur copil,dar baietelul de 2 anisori a insistat asa de mult si tare ca vrea sa cumparam un fratior,s-a asociat si cu taica-su in aceste rugaminti,ca pana la urma(si fara o prea mare contributie din partea mea!) am ajuns anul trecut posesorii fericiti ai celui de-al doilea baietel-de nota 10-cum spune cel mare,daca se poate numi asa la cei 5 ani ai sai,ce sa mai zic eu-anul acesta implinesc 38-nici nu indraznesc sa ma vad cu nepotei,desi cunosc mamici care au nascut cu succes dupa varsta de 40,una chiar la 44-o educatoare cu doi baieti de liceu are pe propria fetita in grupa ei,sa mai zica cineva ca acest popor nu are gene valoroase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kyky97 spune:

Ne inscriem si noi. Ieri v-am descoperit dragele mele - si nu pot sa va spun cat sunt de bucuroasa ca exista si o sectiune pentru mamicile cu ceva "vechime".

Flacaii mei sunt Mihai-Andrei (Grasu')de 10 ani si 1 luna si Stefan-Gabriel (Kyky) de 6 ani si jumatate.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaangeli_que spune:

Ciao,sant mama la doi baietei de 11 si 10 ani(da,,stiu ca am fost harnica,dar daca Dumnezeu a dat,noi am primit)si sant tare nazdravani ,mai ales cel mic,ieri i-am zis :da-ti jos trcoul ala ca-l tii pe tine de 2 ani,la care el serafic mi-a raspuns:ahha ,era asta care nu ma lasa sa cresc,..ce mai nici nu-l poti certa
Aaaa,copii se numesc:Darius si Cezar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armandcp spune:

Avem voie si noi taticii sa scriem ? Sau e Acthung Minnen Partizanen ?


http://community.webshots.com/user/armandcp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July30 spune:

Salut
Eu cred ca avem toti voie sa scriem, mamici si tatici de bebici mai mari sau mai mici. Iata ca a iesit si o rima pe aici. Eu sunt mama unui baietel de 7 ani, abia i-a implinit saptamana trecuta, va merge la toamna la scoala, si eu am emotii de pe acum. Stiti cum e, fiecare parinte isi vede copilul cel mai frumos si mai bun. Calin al meu e o fire sociabila, dar e un pic cam emotiv, si ma tem ca pe chestia asta o sa cam piarda.Astept sfaturile voastre, pe tema asta, sa incerc si eu sa-l fac mai infipt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

quote:
Originally posted by Ayala

Buna.Sint o mamica noua pe acest site.
Am un baiat de 14 ani,Lucian si o fata de aproape 12ani,Dora.
Sper sa ma pot bucura de acest site si sa gasesc destui oameni cu sfaturi bune.




pentru fetita numai as putea eu sa-ti dau sfaturi....a mea.Miruna are aproape 13 ani(in august).


aaaaa si bun venit!

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput