LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (94)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

M-am re-apucat sa citesc chestii profesionale dupa 1 an si 2 saptamani de pauza.
Cu Nati in brate, la tzitzilit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

FETELEEE , LA MINE NINGE ASA DE FRUMOS....


NOAPTE BUNA SI COPII CUMINTI

MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danida77 spune:

Yupiii....Avem al treilea dintzisor.:)

Daniela D, mamica de Nicholas(02.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Danida felicitari pt dintzisor!!! la mai multi!

Miha ce superb tb sa fie! Abia astept o noapte din aia cand e aproape zi si ninge ca in povesti....abia astept! In rest...nu imi place asa mult iarna dar...ninsorile acelea de poveste...imi plac. Daca dupa s-ar usca pe jos ar fi perfect!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

anda si ina hai sa clarific, desi tre' sa termin articolul al ade citit.

anda, la fel mi-a zis si mie pediatra, temperatura intre 37 si 38 este benefica, nu trebuie combatuta, este propice dezvoltarii anticorpilor. Nu neg nimic aici.

Dar Silvia, in primele 4 luni de cresa (feb-iunie) a mers din raceala in raceala cu febra 38-39-40 (bine, nu chiar de fiecare data 40), nu se termina bine una si incepea alta, diarei, voma - de ce credeti voi ca-s eu acuma "toba" la asa ceva?

In iulie si august am tinut-o acasa, in vacanta mea. De prin septembrie a reinceput cresa dar nu a mai fost la fel de rau. Racea mult mai rar si nu mai facea temperaturi din alea tembele: 39-40. Racea, temp usoara (<38.5 sa zic), muci, apoi tuse prelungita dar fara alte simptome si apoi ii trecea. De prin noiembrie am inceput Ribomunyl-ul (imunostimulator) si a fost f bine in comparatie cu anul precedent. Prin februarie (2005) a luat antibiotic, cred ca unul singur iarna aia si de atunci n-a mai luat pana in ziua de azi!!!

La gradi, cam la fel. Febra - mi-a mai facut prin concedii sau inaintea plecarii, v-am mai zis

Acuma nu va inchipuiti ca in alea 4 luni "criminale" am dus-o non stop la cresa: a mai venit tata la noi, a mai stat cu ea, in aprilie a fost 2 saptamani in vacanta la Alba.... dar in mare a fost la cresa.

Noa, Io'am raspuns. Voi asta m-ati intrebat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

quote:
Originally posted by dordia2000

Abia astept o noapte din aia cand e aproape zi si ninge ca in povesti....abia astept! In rest...nu imi place asa mult iarna dar...ninsorile acelea de poveste...imi plac. Daca dupa s-ar usca pe jos ar fi perfect!!!


dordia, hi, hi, esti copil:)) mie mi-ar placea in elvetia unde nu se usuca pe jos dar nu e poluare si sunt nametii albi toata iarna. mie nu-mi place mocioflashca aia de pe jos...din bucuresti...

danida, felicitari pt. dintosul 3
mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Nici mie nu imi place ciorofleasca de pe jos dar...imi place cand e totul alb...dar nu prea multe zile. Asa vreo 2 saptamani pe an (de sarbatori)in rest.... sa fie varaaaa si calddd tot timpul!
Dar....slabe sperante!.

Va pup si nb!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

ce-i aicea, insomniacele de la miezul noptii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

finally, o veste despre copilul propriu: mananca singur ceva, singurul aliment: paine. ii pun painea pe masa si scobeste cu degetelele in miez si-si baga in gura ca nemancatii, zici ca nu i s-a mai servit masa de 5 zile.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danida77 spune:

Test
Ca tot cre'ca sunt singura pe aici ia sa vad daca reusesc sa pun niste poze la semnatura.

Daniela D, mamica de Nicholas(02.12.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/deleadaniela/detail?.dir=/be58re2&.dnm=2500re2.jpg&.src=ph

Mergi la inceput