Mamici de noiembrie - decembrie 2006(54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Ramsan m-am trezit si eu la 10 si am deschis acum calc.Nu e vorba de ghinion ci de prostia mea imensaCa sa priceapa si fetele despre ce e vorba: sapt. asta in elanul meu de aranjare a cuibului spal intr-o prostie tot ce prind si am uitat o data sa pun furtunul de la masina in buda si am facut varza si baia celui de dedesubt si la mine si eu cu burtica si singura in casa; pina a venit iuly m-am mai aplecat eu si am mai strins cu mopul am mai varsat apa.Aseara din nou am facut boacana asta: deci de 2 ori in 3 zile.
Cind i-am dat telefon lui iuly sa vina aseara a crezut ca nasc dar el era chemat din nou la strins apa. Dimineata cind a plecat m-a intrebat : mai speli azi ca sa stiu sa pun eu furtunul sa fiu sigur.
Am obosit sa fiu atit de neajutorata si cu capul in nori, eu care eam cea mai organizata si independenta.Nu am facut atitea boacane nici cind eram copil.

Miro sunt sigura ca a fost dopul ieri dimineata ca este exact cum e descris peste tot ; aseara a mai curs o bucatica iar dimineata era si cu firisoare roz . Deci oficial sunt intrata in panica

Lory39+ saptCatrinel Rianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dianocica, daca azi simti asa ca ai o predispozitie pentru plans, iti recomand prieteneste sa intri la "Nasterea unei stele", sunt acolo o multime de povesti despre nasterea copilasilor. Unele mamici sunt atat de talentate si povestesc totul atat de impresionant, incat poti sa plangi cu lacrimi de crocodil. eu obisnuiesc sa-mi petrec timpul astfel.

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avdanaarhire spune:

Laura, sa ne luam de minuta. Si eu tot la serviciu sunt.
Lory, daca ai vreo veste precisa in legatura cu ora la care trebuie sa recuperam azi curul Lamaze despre bebelusi, imi spui si mie, te rog? Ramona mi-a spus ceva de ora 16, dar e sigur oare?
Iar de Bamboletta, ce sa mai zic - fata curajoasa si cu bebelus in brate!

Dana cu bebelina Celeste 34s+4z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salut gagici,

Felicitari OTI ptr ingeras !

Tema zilei: as fi vrut 3D sau 4D dar nu ama vut unde iar deplasarea la bucuresti a fost practic imposibila ........asa ca m-am multumit cu eco 2D .

Miro: tzinem pumnii !!

Donia: nu m-am desumflat si se pare ca pana nu dau drumul la dop nici o sansa;)

Pupici si o zi frumoasa va doresc !
D 35+






BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Felicitari Dandusa! Da-ne si noua din curajul tau!
Bambo, Otiliabravo mamicilor!
Sa va refaceti toate repede si sa va bucurati de ingerasii vostri! Bebeilor! Sa fiti sanatosi si mancaciosi!

36+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Dana eu docamdata sunt preocupata cu dopul ca il elimin si numai chef de curs nu am , dar cel mai bine sun-o pe doamna doctor si intrebi la ce ora e. Oricum iuly mi-a zis aseara sa nu indraznesc sa ma duc ca e si intunecat cind ies si nu are cum sa vina sa ma ia si sa nu mi se faca si rau. Asta e : avem acusica 40 fix. Poate ma apuca si pe mine cu fixul asta

Imi pare rau ca nu te pot insoti

Lory39+ saptCatrinel Rianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Hai Almo!!
Miro asteptam vesti!
Dolores ne gandim la tine!
Azi am fost sa-mi fac analizele de sange, asa ca am scapat si de ultima tura! Acum urmeaza rezultatele.

36+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Lory bine ca a fost doar atat... Avem aceeasi problema cu dopul vad eu...
M-au apucat si pe mine diverse mici "obsesii" de genul tel. mobil.
Eu stau tot timpul cu ochii pe tel. sotului meu, sa nu cumva ca el sa si-l uite acasa ca fac ca toti aia daca ma apuca nascutul si nu il gasesc pe Gabi sa ma duca la spital, sa fiu eu sigura. Nu ca nu as fi in stare sa ma urc intr-un taxi si sa fug la spital, dar parca vreau sa faca parte si sotul meu din tot scenariul asta.
Dana pupam pe tine si Celeste Maria
Chinico vezi ca nu doar tu ai pitici hoarde hoarde?? la mine deja este firesc sa fie asa... ca doar sunt pe ultimul metru. Sa ne spui azi cum fu cu piticii si cu puricii ca trebuia sa scapi de toti azi, dupa cate imi amintesc.
Kokorinu mai plange mami? Te pupam si pe tine si pe bebelinii tai
Haricleea bine ai venit la noi in gasca !!
Proaspetelor ... voi ati uitat de noi de tot? Va asteptam cu povestea nasterii vostri!!

Eu am mai eliminat azi o particica de dop... mama dar cat dop poate fi ca e cam mult cantitativ... fetelor nu puteti rata dopul, va spun eu!


Ramona 39s1z Rares Mihai

Ramona
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Filmuletze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Dana ca nu te-am mai vazut de mult!!!! Mai da de veste cum te simti, ce mai faci.... Cat despre munca .... las-o mai usor! (rade ciob de oala sparta)
Lorym de ce sa fii panica?!? (nu ca eu n-as fi...) Dar tu esti mica si puternica... Si daca bebe vrea afara.... Mult curaj si sa ne dai de veste cand e sa fie.

Laura si bebe strumf 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna dimineata!
Felicitari, Otilia! Sa-ti traiasca baietelul,sa fie sanatos, iar tu sa te refaci repede si sa vii sa ne povestesti!
Miro,mie mi s-au fisurat membranele,asa cum spui tu....Pierdeam lichid in prostie, eram in permanenta uda pe lenjerie,ca si cum as fi fost transpirata sau ca si cum as fi facut pe mine fara sa-mi dau seama,insa pe mine nu m-a tinut doua zile, ca la tine, ci pe seara am si nascut.Deci ,la tine s-ar putea sa fie inceputul sfarsitului sau s-ar putea sa fie doar o transpiratie mai abundenta.Vezi si tu cum te simti, si daca ai dubii, fugi la spital,sa aiba aia timp sa-ti puna epidurala,ca la cum vad eu ca stau treburile in Romania, tare comozi sau nestiutori mai sunt, si prefera pe toate planurile sa lase femeile sa se chinuie.Aici, daca mergi in maternitate, in locurile speciale unde se naste, nu auzi pe nimeni urland sau tipand,ci maximum cate un vaiet usurel.De ce? Sunt ele mai viteze? Tolereaza ele mai bine durerea? Nici pe departe,toate au anestezie,si n-am auzit de chestii gen umar dislocat,hematoame si alte cele.Intr-adevar, nu simti intotdeauna cand trebuie sa impingi,insa persoana de langa tine vede contractia, si iti spune ce si cand sa faci, asa ca este imposibil sa nu se nasca bebele in conditii normale.N-am mai pomenit oameni care sa fie atat de inchisi la ce inseamna noutate,si ma refer la majoritatea medicilor din Romania.Pur si simplu nu stiu sau nu vor sa faca epidurala,din comoditate.
Nu mai stiu cine intreba cat este tensiunea mea.Cel mai aiurea episod din sarcina asta a fost luni seara, cand am avut-o 17 cu 12.Am avut noroc de faptul ca eram acasa, si nu la spital, ca m-ar fi bagat in operatie imediat.La spital aveam 15 cu 10,iar medicul a inceput sa vorbeasca de posibilitatea inducerii, pentru ca ii era teama de preenclampsie.Proteine in urina, nu am la nivelul la care ar trebui sa ma apuce crizele,insa se observa ceva si acolo.Ma rog din tot sufletul sa ma ocoleasca tura asta, pentru ca la iasmina am tras de nu am stiut ce-i cu mine.
Va las acum, am niste treaba,si mai intru eu mai tarziu.
Pupici

37 fix,fix,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput