Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID hai mai zi de faza cu mucii,cum naiba a facut inflamatie la timpan? SI cum ai tratat-o? Mie mi-a zis o pediatra sa ii pun ser din ora in ora preventiv.I-am pus si eu,cam odaat de doua ori pe zi,cand nu uitam....si nu prea am avut probleme.Asa zicea si ea,ca daca raman mucii acolo,se inflameaza nu stiu ce ,sau se infecteaza
Si hai pune ,macar o poza cu Dienutza!

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Anas, mi-a dat ser efedrinat si ii puneam 2 pic dim si seara, si Panadol tot de doua ori, i-a trecut in 5 zile...dar tot incisivul de sus era problema, de la el plangea si se tragea de ureche, zicea orelistul ca radiaza durerea, de aceea se trag ei de ureche. La batista aia, Diana de o luna urla isteric, asa ca am preferat serul efedrinat, medicul mi-a zis ca nu mai e nevoie sa-i scot...se duc ushor-ushor in gat..si in stomac.
Mirela, Moni si ibuprofenul e bun, eu doar Panadol aveam asa ca s-a nimerit tocmai bine. Dar pe asta insista medicul, ca ei se trezesc doar de la dinti, si a trebuit sa mi-l arate el ca eu habar n-am avut ca iese.
Moni, nu mai pun poze, sorry...e bine fetitza oricum.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana azi ducea manutza la o ureche si la...nas

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Mirela, pune poze cu individa, sa o vedem si noi. Si scapa cat mai repede de ea, ca va afecteaza viata. Lasa facerile de bine si pentru altii, ca sunt si oameni de calitate care ar avea nevoie de ajutor, si nu il primesc pentru ca nu "salta camesha pe ei" destul. Trebuie sa ai grija de viata voastra, asta e responsabilitatea ta de tanara mamica. Cum cresti tu copilutul ala scump in casa cu un betivan si o..."individa" ??? Off.. ce m-am suparat cand am auzit in ce situatie sunteti.

Sa nu ne mai scrii decat daca incepi cu "A plecat individa" DAAA? Si sa ne scrii maine la prima ora

Danast, pompitele nu fac treaba buna. In schimb aspiratorul trage mucisorii mai profunzi. (cel mai bine ies daca indrepti palnia aspiratorului nazal inspre gat, si nu inspre frunte). Pupici micutului Andrew sa se faca bine
Daria, e bine, ea nu are nimic, decat chef de plimbare, chiar daca e 4 dimineata

Ah, sa va spun, eu ii dau profilactic pastilute homeopate Dariei, si ea nu a racit niciodata. Cand era mai micuta a avut un pic mucisori, fara alte simptome, si atunci am luat si aspiratorul nazal (care acum e imprumutat la o prietena), iar umidificatorul de camera nu a facut nimic bun (si si asta e imprumutat la alti bebei).

Pastilutele sunt "Formula 76" mi-a zis dr ca se iau la debut de gripa. Ii dau cand vad eu ca stranuta (de la o posibila raceala), sau daca ma doare pe mine gatul, etc...semne de debut. Ii dau o tura ... si dispar simptomele.

Apropos, tre sa trag o tura pe la dr asta homeopata, ca poate are ceva de "dintisori usori"

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots www.dropshots.com/LunaNoua1" target="_blank">dropshots1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ingdid acum am citit, ai grija mare cu serul efedrinat ca e contraindicat total pana la doi ani in strainatate.Si eu i-am pus 2 picaturi lui Alain cand avea 3 luni ca n-am reusit sa-i desfund nasul dar e destul de periculos.Pupici si sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

POZE,POZE,POZE....acum ca pot sa vizionez si eu un pic...
MONI,esti mortala
SILVI,SI EU CREDEAM CA nici nu-ti pasa de meci,......
DENISA,of,sper sa aveti vesti bune de la doctor
JG,BOMBO,URSU,NICO,IA MAI DATI MAI SI VOI PE ACISILEA...

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Si mie mi-a spus orelistul ca mucii nu se lasa acolo ca poate sa faca otita, ca canulul comunica cu urechiile...
Scorul e 1-0 pt aia ca a dat desteptul de Banel Nicolitza augol...
Boii naibii...nu ne-au batut ca nu au putut si desteptu asta s-a apucat sa dea autogol...uff..ce nervi am...
Eu nici nu am vazut golul ca s-a trezit Dani si am vazut ca ii e sete si eu smechera i-am facut 165 ml lapte si macar a mancat de cina..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

DEEA,pai sper sa plece sambata,asa au zis si le dau si patul,numai sa plece...ce contin pastilele alea?
sa inteleg ca steaua si-a dat autogol?????
MONI,sa-i trimiti pupici la cuscra-ta,de ce nu mai da pe aici sa ne zica ce si cum de mario????

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:



MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Mai fetelor voi dati la bebei picaturi pt stimularea imunitatii?
Eu ma gandeam sa ii dau si mi-a zis medicul meu ca NU...(am vb prin telefon si nu am cerut prea multe detalii la acest raspuns).
As vrea sa ii cumpar picaturile de la Beres, am fost in farmacie si am citit prospectul si mi se par ok, doar ca Dani ia fier si cica nu e voie...
Voi le dati asha ceva???
Mie groaza de racelile astea si ma gandeam sa ii dau ceva cu toate ca la Sandra nu i-am dat niciodata asha ceva...
Mirela...daca nu pleaca ei de bunavoie da-i afara cu pat cu tot
STEAUA a luat bataie prin AUTOGOL 1-0
Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru

Mergi la inceput