PIERSICUTE de iulie - august (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Miha cine ii impleteste frumushelului tau puloverele alea meseriashe? Vreau si eu. In legatura cu constipatia, nu stiu ce sa-ti zic. Sper sa-i treaca repede.

Fetelor, eu am racit. Daca ii dau si fetei mooooooooor. Deja tuseste nitelush pitica. Ce as putea face?

Pupi pentru toate mamicile si toate piersicutzele!

Poze cu noi
Andra, tati Costin si puiu scump Clara (18.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

dariana, am ras cu lacrimi esti mortala.
acum vreo saptamana a gasit si cumnata-mea un soricel, dar chiar in casa, in apartament. era prins in usa de la camera copilului, se blocase acolo. si pe la 2 noaptea alergau soarecele prin casa sa-l dea afara au reusit sa-l scoata pe casa scarii
dar la tine n-as fii prea sigura. ai antecedente...
anasia, multumesc de lamurire. o sa i-l dau treptat, ca tot mai am o cutie de nan. succes la analize (uuff, trebuie sa mergem si noi zilele astea...)

www.dropshots.com/day.php?userid=192859&cdate=20061011" target="_blank">stefi

ada + stefi (08.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatocae spune:

Tweety,mama le croseteaza...tocmai a termint o vestutza cu Steaua, pt. copilul unei prietene.
Pentru soricei eu am pus ceva lipici special pe un carton (in forma de cerc) si in mijloc o bucatica de branza.Si s-a prins imediat ce am plecat de acasa...insa can ne-am intors era inca viu,prins cu picioarele din spate in lipici si cele din fata tot pedala si chitaia...horror...asta cand am stat in chirie la marginea orasului, la parterul unui bloc si urcau pe perete....De cand suntem la casa noastra , nu mai avem...

Luca Rapidistul:
http://www.rapidisti.ro/index/A_sustinut_Rapidul_la_numai_15_s.html
Alte poze cu Luca:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihatocae/album?.dir=/be87re2&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by adas

andreea, de ce zici ca ti-a fost frica sa bagi dintr-o data alt lapte? ce se poate intampla? eu m-am gandit ca singurul risc e sa nu-i placa... de-asta?
ma gandeam sa merg cu humana 2-3 saptamani si sa vad cum merge, iar daca nu incepe sa manance mai bine ii schimb pe topfer. o fi prea repede schimbarea?www.dropshots.com/day.php?userid=192859&cdate=20061011" target="_blank">stefiada + stefi (08.07.2006)

mi e frica ca nu mananca adika mananca dar pana in 100 ml la o masa nu stiu ce sa i mai fac pe bune deja sunt cu nervii la pamant chiar ca nu pot sa mi dau seama dc ii place sau nu laptele .nici nu l scuipa dar nici nu mananca mai bine.acum parca as incerca si cu humana nush ce sa fac le iau pe toate la rand doar io place ceva.
cand ma gandesc ca peste o luna ar trebui sa incepem diversificarea ma apuca groaza pai dc ea nu papa lapte cine stie ce ma asteapta.o mai las sapt viitoare sa vad dc isi mai revine cu papa si dc nu ma duk cu ea la doc.
asa ca fetelor ma inscriu si eu in clubul mamicilor stresate( si disperate!!!) fata mea saraca nu pare sa aiba nimik ea papa cat vrea si cand vrea e vioaie nu vomita rade vorbeste a inceput sa se uite la pumnul ei ( e tare haioasa) asa ca io sunt de vina ca sunt nebuna!
am uitat sa va zic dar sigur sigur o sa credeti ca sunt dusa cu pluta ca io am un caiet in care ii scriu de cand s a nascut ora la care mananca + cat mananca in fiecare zi ... fac calcule peste calcule ..sotul a zis ca nu crede ca mai face cineva asa ceva.dar gata acum la 3 luni ma opresc ptr ca trebuie sa recunosc ca e inutil.
gata mi am zis oful
pupici la fete andreea25 +ariana-irina
http://photos.yahoo.com/andreeadm2511

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

dariana
hai ca m ai facut sa rad chit chit!!!andreea25 +ariana-irina
http://photos.yahoo.com/andreeadm2511

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

mai fetelor nu va mai stresati atat. Nu toti copii sunt la fel. Unii mananca mai putin, altii mai mult. Cat priveste schimbarea laptelui praf ar fi bine sa o faceti cu acordul medicului. Fiecare copil reactioneaza altfel.

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos
www.fotografiibotezuri.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

andreea, daca e bine bb de ce iti faci probleme? poate asta e ritmul ei. nu o forta. eu ma ingrijorez de stefi pt ca de 3 saptamani s-a schimbat radical: nu mai mananca, ia mult mai putin in greutate, nu mai doarme noaptea, plange din nimic, e agitat... inainte nu era asa... si dr a zis ca nu e in regula. si da, dr mi-a spus sa schimb laptele, nu am facut asta de capul meu...

www.dropshots.com/day.php?userid=192859&cdate=20061011" target="_blank">stefi

ada + stefi (08.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Buna ziua la fetici cu bebici mici!


Mi-a fost dor de voi! Am ramas in urma rau de tot si de abia acum am reusit sa termin de citit!

A trecut si la noi botezul. Luca s-a comportat ca un om mare. La biserica nu a scos nici un sunet, nici in timpul slujbei nici dupa cand toata lumea tragea de el sa faca poze. Acelasi lucru s-a intamplat si la resturant (unde l-am tinut cam 1 ora jumatate). Dupa ce o sa primesc pozele de la biserica, o sa le pun sa le vedeti si voi.

Si daca tot s-a facut crestin, a inceput sa-si schimbe obiceiurile. Asta ca sa o contrazica pe socra-mea care tot urla pe la biserica in stanga si in dreapta ca de acum Luca se va face baiat cuminte si va dormi muuuult mai bine. Imi venea sa . Luca dormea de la 10 seara pana dimineata la 8, si in timpul zilei nu aveam mari probleme. Ei, dar de cand e botezat a inceput sa se trezeasca pe la 3 dimineata. Sper sa nu-l tina mult obiceiul asta. Oricum o sa o sun sa-i zic.



Consi si Luca meu (19.07.2006)

Luca iubitu'

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Luni ne intalnim cu noua pediatra si o sa stabilisc cu ea schema de diversificare, tinand cont si de sfaturile voastre.

adas de ce ti-a zis dr. sa schimbi nan. Te intreb pentru ca Luca bea doar nan1 si pana acum nu am avut probleme, dar nu se stie niciodata.

Consi si Luca meu (19.07.2006)

Luca iubitu'

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Ia uitati-va fetelor www.dropshots.com/day.php?userid=187626&cdate=20061102&ctime=024359" target="_blank">aici. Uite asa ma rog eu de buburuza mea sa vorbeasca. Arareori o conving. In filmuletul asta am esuat, din pacate.

Poze cu noi
Andra, tati Costin si puiu scump Clara (18.08.2006)

Mergi la inceput