Soacra !!!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Magnolia

Daca ne-am incuscri noi doua si i-ai face asa ceva fetei mele, probabil ca ne-am duce sa ne batem prin noroi, pe undeva. Macar sa se bucure altii de bataia noastra

Dar am si eu un baiat si sper din tot sufletul sa nu ajung nici macar pe jumate din cum e fosta mea soacra sau actuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Anca,daca ai stii ce ma mananca sa apas butonul ala...........
tare-s curioasa sa vad ce se intampla si tu imi zici de gradinita .
mi-ai taiat tot cheful!



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

cred ca va raportez la moderator !
sunteti off topic rau si stricati subiectul.


Simina ,nu pe tine!



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun












Multumesc!

Eu ma mir ca inca nu sintem la ZZ!....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Da'mi dai fata de nora?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Hai ca am reusit sa si rad... mda, deocamdata la 9 luni ale Carlei pot doar sa-ti arat cum a invatat sa faca cucu-bau (si triseaza, trage cu ochiul).
Draga Anca, nu pot sa fiu atat de toleranta si nici nu cred ca trebuie. Spui ca trebuie sa ignoram dar totusi aceste multe mici vorbe rele, critici, pretentii absurde se aduna si atata timp cat sunt un om matur, ma port frumos si platesc taxele chiar nu vad de ce sa le primesc. Nu consider ca soacra se afla intr-o pozitie de a-mi comenta mancarea, asa cum nici eu nu am comentat cand a pus odata prea mult oregano pe pizza si nu se putea manca - am inghitit o felie si basta - m-am comportat elegant si nu am comentat!
Si intr-adevar e un privilegiu sa avem grija de un copil dar TOTUSI avem obligatia de a-i creste si de a nu-i lasa in sant - daca ne-am hotarat sa facem copii ne asumam si responsabilitatea cresterii lor fara sa asteptam laude. Laude meritam cand am produs o persoana de succes, fericita, fara probleme.
Cat despre beneficiile aduse de prezenta soacrei la mine e asa: familia mea sau platesc. Nu mi-as lasa in veacul vecilor copilul cu soacra-mea, e iresponsabila si la sfarsit o sa-ti spun de ce.
Am inteles, dupa cum spuneam care e problema cu tonul tau, ti-am spus ca am mai intalnit cazuri.

scena cu socrella mea:
LA botez CArla a plans non-stop. In drum spre restaurant a baut bibe si in sfarsit a adormit iar cand am parcat soacra-mea intreaba "nu putem sa o lasam sa doarma in masina?" I-am raspuns frumos ca nu pot sa o las nesupravegheata intr-o parcare la 100m de restaurant. Ei bine s-a suparat. Si crede-ma ca am lasat-o balta, n-am mai comentat dar ea totusi ma tine minte ca i-am dat peste nas. Repet, am vorbit frumos de tot asta in conditiile in care ce propunea ea era... de neconceput. Ei?

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

JG,dar nu s-a oferit sa ramana ea sa supravegheze copilul?
sau era prea mare deranjul?
mai,mai ,ma mir cum naiba le trec asemenea idiotenii prin cap.



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

am si eu baiat... si sper sa nu ajunga el alcoolic ca tati sau socrul meu, si eu sper sa nu fiu scroafa ca si soacra mea.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

soacra-mea ma barfeste la cine nimereste ca nu-i dau
ciorba copilului in fiecare zi.
dupa ea asta e de neconceput.



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

diadaniela nu, o lasam acolo singura. MAi tarziu, acasa (ca sa intareasca cele spuse) a zis ca il lasa singur pe sotul meu si ca odata l-a gasit pe jos si ca probabil plansese pana nu a mai putut - era f linistita cand mi-a spus asta. Si sa vezi: nu mi-a tresarit un muschi pe fata. M-am dus la buda sa plang.

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by J G
scena cu socrella mea:
LA botez CArla a plans non-stop. In drum spre restaurant a baut bibe si in sfarsit a adormit iar cand am parcat soacra-mea intreaba "nu putem sa o lasam sa doarma in masina?" I-am raspuns frumos ca nu pot sa o las nesupravegheata intr-o parcare la 100m de restaurant. Ei bine s-a suparat. Si crede-ma ca am lasat-o balta, n-am mai comentat dar ea totusi ma tine minte ca i-am dat peste nas. Repet, am vorbit frumos de tot asta in conditiile in care ce propunea ea era... de neconceput. Ei?

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)



Trebuie sa recunosc ca soacra ta spune timpenii si se comporta anormal. Cred ca trebuie sa iau in consideratie ca sint si cazuri irecuperabile ca cel povestit de tine.

Eu nu am avut parte de asemenea specimene si probabil tind sa fiu mai toleranta fata de soacre. Probabil, ar trebui sa ma consider norocoasa. Nu numai de faptul ca ale mele au fost si sint relativ normale, dar si datorita ne-simtirii pe care mi-o auto-impun la critici, observatii deplasate, etc. Chiar nu-mi pasa ce spune lumea in jurul meu. Daca barbatul meu si cu mine sintem bine impreuna si fericiti, poate sa tzacane lumea in jur pina li s-o duce gura la ceafa. Nu-mi pasa. Dar asta e alta poveste.


============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.

Mergi la inceput