Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (148)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

ANYA,IRINA,IOANA-multumim pt urari...A venit si tati-Calin acasa si e tare emotionat cind il vede mergind singur...

Tin pumnii si o sa urmaresc indeaproape evolutia MIRUNEI si a ANCUTEI (am intzeles bine, doar ele 2 sunt la cresa sau mai sunt si alti bb-ici?) la cresa...Imi imaginez de pe acum cum o sa fie cu Luca in aceeasi ipostaza, anul viitor...
Sper din tot sufletul sa fie cit mai bine si sa aveti conditii mai bune ca la noi...Spun asta deoarece 3 prietene de-ale mele si-au dus copii anul acesta la cresa si deja i-au retras pina in primavara pt ca erau bolnavi TOT timpul...

Noapte buna de la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

multumesc in continuare pt urari.

frumoasa teodora toamna .

felicitari pt luca plimbaretzul!

ioana, si eu sunt convinsa ca o sa-i pla ca mirunei la cresa .

diplodocus, mai sunt ceva bbi la cresa, insa prin strainataturi. si nu stiu exact de ce, dar conditiile sunt acolo altele .

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Sigur o sa ii placa Mirunei la cresa...ea e tare sociabila(mai putin atunci cand nu sta la pupat- sau o fi don´soara dinaia infumurata?)
o pupam si noi si ii tinem pumnii maine sa treaca cu bine prima zi de cresa!




Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ioana, acum am citit mesajul tau, cred ca e prea tarziu.
Au saculete de acolo, pregatite cu numele fiecarui copil.
Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Buna seara la fete !
M-a ´depistat´ Innaa la alt subiect si m-a ´certat´ca nu mai dau pe-aici. Asa ca m-am conformat
Am citit cate ceva din urma si vreau s-o felicit pe Anya20 si sa-i urez sarcina usoara !
Kristinutza, felicitari pentru toate cele !
Vazut Teodora cea frumoasa si un ´bravo´pentru Luca cel umblaret! Noi tot la stadiul de 4x4 suntem
Poze de la ziua lui Fabiano si ´demotzarea´ lui puteti vedea aici. Nu mai stiu daca am mai scris, a ales o fetita (papusica), o balanta mica si telecomanda. Interpretarea unei fete a fost asa: alege fata, pune in balanta alegerea facuta si apoi o tele-comanda
Pup toate fetele,

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Ioana, sa inteleg ca maine e prima zi de cresa? Atunci, succes !

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Na, ca m-am starnit. Si va povestesc ce-am facut eu azi.

M-am hotarat sa ma duc cu Fabiano la un grup de mame cu copii mici, adica intre o luna si 3 ani, sa socializam un pic. Pregatesc eu feciorul dis de dimineata, ma pun pe bus si ajung la locul cu pricina, adica ´Centrul Tineretului´. In fata okilor mi se arata cam 50 de trepte, innebunitoare priveliste, eu fiind cu caruciorul. Prin preajma, nimeni. Pacatuiesc spontan cu o tigara, doar de o aparea vreun suflet nobil, sa ma scoata din incurcatura. Apare una neagra ca dracu´, se repede la carucior si mi-l urca singura. Buuun, intru, ma ia alta in primire si-mi zice: ´Azi facem jos, nu mai mergem sus´de parca io stiam ce naiba fac ei acolo. Ma conformez si ma duc ´jos´...dupa ce dezbrac copilul si parchez caruciorul, unicul prin zona. Cobor si raman tembela: ´Halloween Party´, asa scria, mare, pe usa. Cum pe mine ma doare-n ...dos de ´sarbatori´ d-astea, ma gandesc sa ma intorc, da apare una din bezna, ranjeste la mine cu acelasi ranjet imbecil si ´impaiat´ pe care-l au toti pe-aici si ma invita la ´party´. Patrund sfioasa, in sala aproape intuneric, muzica de discoteca, scheleti pe pereti, cranii peste tot, dovleci, fantome si alte vrajitoare, de ti se facea rau. Parca citisem in internet ca acolo vin copii mici. Intreb daca acolo e grupul ´Oblio´, mi se confirma, se aprinde o lumina timida si vad cativa copii imbracati care mai de care in pirat, vrajitoare, printesa, erau foarte draguti. Numai ´decorul´era deplorabil, copiii pipaiau skeletii pe picioare, ti se cam facea pielea de gaina.... Fabiano se pune pe-un plans jalnic, stateam pe o bancheta langa niste cranii care se aprindeau (proasta am fost ca am lasat aparatul foto acasa, ca nu era de ratat) si s-a speriat. Se lipise de mine ca ciunga. Intru in vorba cu una-alta, aflu ca una din coordonatoare sta in bloc cu mine (asta ca sa vedeti cat de ´bine´ ne stim intre noi, vecinii), inscriu copilul, mai vad pe lista ca mai e o vecina, in fine, copiii incep sa danseze (numai al meu era in pozitia 4 x 4, era cel mai mic). Ni se ofera de mancare si vin spumos, asta la ora 9 dimineata. Pileau nemtoaiceleeeee, ca de Revelion. Dupa vreo ora se dezmeticeste si al meu si incepe sa patruleze in 4 labute in ringul de dans. A fost frumos, ca ceilalti copii aveau un sentiment de protectie fata de el, il mangaiau, ii puneau suzeta in gura iar la sfarsit erau vreo 5 care stateau in 4 labe, ca el, probabil din solidaritate. Cert e ca nu se mai dadea dus de-acolo, pe mine ma innebuneau luminile, bezna si scheletii. L-am sustras pana la urma mai devreme decat era cazul, copiii dupa mine, sa-l mai las. L-am luat pe sus, ca il albisera de cat l-au mangaiat si pupat. Acasa a fost asa de bucuros, incat nu a dormit deloc, toata ziua. Acum cand il intreb daca mai vrea la copii, aplauda.
Mi-au dat un program cu urmatoarele intalniri (in fiecare marti) si vad ca nu se mai pregateste ceva asa de grotesc precum Halloween-ul, or sa faca petrecere de Craciun, drumetie (probabil in 4 labe...), misto.
Acestea fiind zise, ma retrag frumusel la culcush, ca cica mi se simte absenta
Va doresc noapte buna si vise placute...chiar daca ati citit povestea mea

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Buna dimineatza!
S-a trezit Luca la 6,30 si cred k de acum o sa ma culc si eu pe la 8-9 seara k sa pot tine pasul cu el...

FETELOR,voi ce temperatura aveti in casa p bb-ici???

Luca-Mihnea are o mica secretie seroasa din nasuc...voi in conditii similare ati dat ceva preventiv? ce?

CRISTINA-da...nici eu nu m-am gindit sa urmaresc indeaproape evolutia bb-icilor care sunt la cresa in strainatate...nu stiu de ce...
CARMI-dragutza povestea de la intilnirea bb-icilor...
Si pozele mi-au placut mult...Cu ce program le-ai prelucrat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna dimineata,

e cam liniste pe aici si nu e inca we...unde ati disparut?
Aseara am avut o noapte...a marait copilul toata noaptea,cum ma bagam si eu in pat cum incepea,asa ca sunt f obosita.In plus,dupa ora noua se scoala la 7!

Ioana,bafta la cresa!Sigur o sa-i placa Mirunei.

Carmi,interesanta intalnirea cu bebei.L-am admitat si pe Fabiano in poze.

Fetelor,voi ati dat avocado la copii?Cum l-ati preparat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! Va multumesc pentru incurajari.

Am stat o ora si ceva la cersa, e OK. Multe jucarii frumoase, nici nu ma baga in seama Miruna. O sa ma duc la 1 fara ceva sa o iau, ca sa nu stresez copilul din prima, sa se acomodeze treptat.

Carmi, bine ca nu s-a speriat zimbaretzul si mai vrea la intilnire.
Irina Noeliei, va pupam si noi.
Dana Lucia, o sa creasca Alberto ca Fat Frumos cu laptele de crestere. Multumim pentru urari.
Irina, la fix mi-am spart ochelarii, sa pot sta cu Miruna la cresa. Mai periculos e insa ca eu conduc fara ochelari, si nu eram o capodopera nici cu ei pe nas.
Cristina, multumesc. Sa stii ca Ancuta a mincat 2 portii la micul dejun (intre noi fie vorba, daca Miruna nu ar fi basculat si lapte acasa, murea de foame cu portia aia minuscula de mic dejun).

Mi-a venit CM aseara. Ar trebui sa ma duc la doctor saptamina viitoare pentru revizuirea "liniei de productie", ca vad ca da rateuri. Poate se prinde cu cuc luna asta.

Gabi, tu ce mai faci, cum mai stai cu liniutza?

Mergi la inceput