LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

ando,la noapte sa doarma nikitelu'cu geamu'deskis,sau mai bine dimineata,aveti grija cum aprindeti lumina!ce-o sa fie la fundikul lui,saracu'...
si zici c-a papat mancarea aia chinezeasco-italieneasco-frantuzeasca?
auzi,da'baba aia e sado-maso!??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

bai,gata,imi facui norma de mesaje pe ziua de azi...nu,nu e mama la mine,asha cum poate ati crede...e buba venit mai devreme de la sv...ma duc sa=l las si pe el,saracu',sa-si deskida nitel orizontul pe-aci,pe net!va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Bai am innebunit cu aspirina.
Eu i-am dat Anei gem facut de mama, desupra avea 1 gr de aspirina, am luat io o parte dar poate c-a mai intrat si in el.... acuma ce naiba sa mai fac? Am intrebat-o si pe mama si-a zis ca nu-i bai... voi ce ziceti?
Am desfacut alt borcan pt diseara, jumate de sus cred ca am aruncat/halit io, oare e ok?
In plus, e gem de capsuni.... o fi avand ceva?

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:


Cum e aia cu "autoimpusa eruditie"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Mai Silvia, am recunoscut, daca te uiti in mesaje, ca tonul a fost mai... cam cum l-ar avea Anda dupa 40 min de stat in masina. Mi-am cerut si scuze.
Daca nu se poate exprima o parere oricum ar fi, atunci ce rost mai are dialogul? Sa intru si eu sa zic doar: in nici un caz sa faceti asa, ca eu la Boscu nu am facut asa, pediatrul meu zice ca nu e ok, mama mi-a zis ca, soacra-mea care e nu stiu ce face, zice, etc...
Pana la urma, poate ca am eu un ego mai ... excitant, dar daca imi trantea mie Lavi faza cu no way, m-as fi simtit ca naiba. Si nu cred ca e prima oara. OK, e mama di tutti, dar nu e mama di tonti, daca intelegi ce vreau sa zic. Ca nu suntem toti atat de cunoscatori, si ne prinde bine o parere in plus, mai ales una mai bine argumentata, e ok. Dar cum zici si tu, tonul face muzica.

Ma duc ca oala mea subpresiune a ridicat brusc tonul la mine.


Pisi mamica lui Boscu' mic de aproape 6 ani !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

quote:
Originally posted by lavi02


Cum e aia cu "autoimpusa eruditie"?





E ceva asa, ca sa te fac sa razi, sa nu mai simti cutitul pe care ti l-am infipt in spate...
Acu pe bune... daca avea aspirina pe el era chiar otravit? Ca l-am muiat nitel in compot. [icon cu pisica cu dinti ranjiti avand intre dinti naframa alba care flutura, si flutura, si flutura....]

Pisi mamica lui Boscu' mic de aproape 6 ani !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Lavi, super pozele cu Nati, adica Nati e o frumoasa ! Si rochitza, vorba lui Noki, e foarte trendy (Apropo, cam cat costa, aveti idee?)!
Gata, a spart al 3-lea dintzos !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

pisi, eu zic "no way" ceva, atunci cand e chiar "groasa" daca se face acel ceva. Nu in sensul ca Ascultati aicea la Mine, eu sunt Mega-Lavi si asa am spus! Am folosit aces no way de mai multe ori si pana acum n-a zis nimeni ca se simte lezat de el.

pisi cu aspirina nu era otravit ca io's adult (cica!) si la mine nu- riscanta.

Ripley solutia e simpla: de acu incolo nu mai puneti aspirina in gemuri, ale mele stau f bine fara. Si sa nu crezi ca exagerez cu zaharul, la 5 kg fruct pun cam 1 - 1 1/2 de zahar.

Acuma, eu cred ca la compot e mai periculos decat la gem, ca se dizolva mai repede in toata zeama. Eu nu stiu daca i-as da gem sau nu. Si nu poti sa zici ca un gram de... ca doar dozele pt copii la medicamente sunt cam 1/4 din doza de adult.

(Acu am sunat-o pe soacra-mea sa o intreb daca a pus aspirina in compoturile pe care ni le-a cadorisit )

Cu sarea si ciolanul, in clipa cand am citit msg-ul tau mi-am amintit ca mi-ai spus la telefon. Dar in clipa cand faceam maioneza, din pacate, nu asa ca am pus sare cata pun eu de obicei. A fost super-comestibila, mie mi-a placut asa mai sarata, dar lui taica-meu si socru-meu li s-a parut prea.

Anda la 20-25 de minyute eu as merge clar pe jos. Stii ce refrechisante (cred ca am scris gresit dar sper ca intelegi ce vreau sa zic) e o plimbarica dis de dimineata si una pe inserat?! Chiar te face sa te simti bine, iti pui sangele in miscare, iti limpezesti gandurile... De fapt eu sunt o mergatoare pe jos convinsa, asta e "sportul" meu preferat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

camelia intamplator ochisem si eu rochita la Z, v-am zis, asa ca stiu ca pretul e pe la 100-120 RON bluzita+sarafanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:


Ce credeti ca am eu acuma?!!?!?! In al 12-lea ceas ca sa zic asa, ca a 12-a luna a trecut, sunt in a 13-a de alaptat!

O data, de 2 ori, de 3 ori, ati ghicit: o galma!!!

Sper sa treaca din alaptari cacu pompele mai greu. (cacofonie intentionata)

Mergi la inceput