LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Salutare, salutare!
Greu tare de tinut ritmul cu voi, dar la poze tot m-am uitat

Ioana, superbe pozele de toamna! Stiu ca spunea tu ca ai facut o pasione pentru foto, se vede!
Mie mi-e ciuda de nu mai pot, ne-a murit camera foto acum vreo luna si de-abia ieri am primit-o pe cea noua. Am ratat frumusete de toamna! Dar o sa recuperam noi in perioada urmatoare

Tania, noroc cu forumul sa ne mai conversam si noi . Calpol-ul e tot paracetamol. Si noi am primit recomandari de Nurofen in cazul eruptiilor dentare. Bine ca mi-ati atras atentia sa verific dozele, nu mai avem 6 luni acum (Noki).

Lavi, am vizionat si pozele voastre. Cochete foc domnisoarele Si faina turta, chiar nu stiam cum arata.

Meeme, m-am delectat si cu peisajele de desert, taare ireal mi se pare acum soarele puternic de-acolo

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

[]Pisi,cam dadusi cu bata-n balta,apropos de postarea Laviniei;ASPIRINA E INTERZISA PANA IN 12 ANI,NU 3,si-aci Anda a dat o explicatie f frumoasa si la obiect;si daca zise si ea no way,unde e cuvantul jignitor?am impresia c-abia ashtepti sa sari la Lavi;si by the way,cum ai fi vrut tu sa-i raspunda cristinei?

uite cum sta treaba:la-ntalnire te-am placut f mult,mi-am cerut si scuzele de rigoare pentru c-am fost kiar ne-politicoasa(sa nu zic altfel)la faza cu antibioticele,dar aci,cum ti se-ntinde o mana si te baga lumea nitelus in gashca,cum incepi si ne iei la zgariat!
a nu se-ntelege c-o perii pe lavi,no way(ca sa zic si eu ca ea!),da nu uita,Pisi draga,aci,cat ne-ai fi de simpatika esti DECAT tolerata,thread-ul e pentru nov-dec-05;deci,concluzia era:ca NU AI FOST TU CEA MAI POTRIVITA SA TE IEI DE LAVI.
am dreptate?
aaa,si care fuse faza cu stefanel-burticel,ce influenta a avut lavi aci,si nu ne-am prins noi??

intr-adevar,aspirina e un AINS,si poate sa dea sangerari urate pe GI,sa nu mai zic de sindromul REYE(pe care l-a mentionat si Mada)

Gandacel-gandacico:mami,te-au coplesit grijile...uite,de miercuri vine soacra-mea pe la mine,si e asha de calda cu copiii...nu vrei sa-mi faci o vizita?noi stam la un suc si baba sta cu baietii!ce zici?hai vino,plsss,tot ziceam noi c-o sa ne-ntalnim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

catutza in cartile mai noi scrie ca nu se intrerupe alaptarea in caz de diaree. (Ceea ce mi-a recomandat si mie pediatra la diareea nataliei) Mai bine face cum a facut si Noki, ii da in plus pe langa laptele de mama si niste mucilagiu de orez. Bine e ca surplusul de lapte sa-l mulga pt ca sa nu-i scada lactatia. Cel mai bine si mai bine sa consulte un pediatru BUN, cine stie peste ce rezident a dat la urgente.

Ma cheama Silvia de urgenta. Sa ma joc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Mada,Catuta s-o fi referit la faptul ca i-o fi dat Milupa,fara sa specifice MILUPA HN!!!Catuta,cum e cu laptele ala!?E fara lactoza,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu zic asa: cand habar n-ai despre ce e vorba in propozitiune cel mai bine pentru toata lumea e sa te abtii.

De acord cu Silvia, Pisi e TOLERATA aici. Unul din 2 mesaje ale ei contine cate o sageata otravita. pisi deja devii obositoare, sa stii.

Cand i-am raspuns atat de pe scurt negareicristina ma grabeam sa o iau pe Silvia de la gradi, asa ca nu am avut timp de explicatii. Am zis ca e de preferat sa-i dau repede raspunsul ca NU, ca nu cumva sa-i dea intre timp, si ii adaug explicatii mai tarziu, daca imi cere.

Inca de cand eram noi mici se stie ca aspirina e interzisa la copii; eu una stiam de mica, de la ai mei din casa.
Am citit si eu ca poate da acel Sindrom Reye, dar nu am avut curiozitatea sa caut amanunte despre el, cum se manifesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Mai Silvia, ai dreptate.

Se pare ca sunt intradevar TOLERATA, dar daca tie ti se pare ca a dori un statut de tolerat inseamna a nu-ti exprima parerile de frica sa nu creada cineva ca dai cu bata in balta, inseamna ca eu nu vreau acest statut.
Daca fiecare observatie "zgarie" si toata lumea are un ten atat de sensibil, prefer cum zise BIc mai devreme sa nu va mai frec ridichea.
Mai bine fac si eu ca Lavi, pe desteapta ( a nu se intelege ca Lavi face pe destepata cumva... ci doar ca fac ca ea si zic categoric ) si va zic: asa sunt eu si daca nu va place, fiind doar guest star, personajul meu poate muri si parasi serialul.
Alegeti voi cum, dar sper sa fie ceva haios, ca mie imi plac comediile.
Eventual ca m-am inecat cu o aspirina din compot.


P.S. Si Lavi, senzatia ca sageata e otravita o ai doar tu cu Anda. probabil ca numai la voi nu am reusit sa tolerez o autoimpusa eruditie. Scuze...
Va pup !!!

Pisi mamica lui Boscu' mic de aproape 6 ani !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Hop si eu, scriu repede un mesaj inainte de-a pleca la servici.
Multumesc, fetelor, pentru aprecierile cu privire la poze. Feli, nu e absolut nicio problema ca le-ai trimis din contul comun, ziceam si eu asa doar ca eu le trimisesem acolo si nu stiam cine le-a trimis mai departe. si multumesc.

Tania, sa stii ca DVD-ul ala portabil ne-a salvat pe noi in vacanta, deci merita investitia. Eu l-am cumparat inainte de-a pleca in Romania si l-am folosit si pe avion, dar acum il folosim tot mai mult.

Ioana, superba Maria!!

Lavi02, ma duc sa vad si pozele voastre.

Buluci, multumesc de mesajul de LMA de pe mess!

Gata, ca tre' sa fug... Of, si e si luni... Cum zicea Ripley, luni nici iarba nu creste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Acum scrie Silvia:
SILVIA
IOANA

Multumim de aprecieri pt poze!!!

Noki iti ramasesem datoare cu un raspuns.
Da, rochita e de la Z, e cea cumparata de nasa. Fix pe aia o ochisem si eu sa o cumpar pt ziua ei, dar am zis sa astept sa nu i-o cumpere cumva nasa ca apoi ne faceam de banc. Am sunat-o pe nasa, nu cumparase nimic, dar deja nu mai aveam eu timp sa ies la cumparaturi asa ca pana la sosirea nasei i-am dat o rochita oarecare. Si surpriza a fost cand a ajuns nasa, luasem abele in vizpor aceeasi rochita.

Turta e din aliuat de cozonac, e buna la gust. Dar e muuultaaaa.

Silvia s-a urcat pe calorifer ca sa pozeze si ca sa sara de acolo, sa-l imprsioneze pe baietelul musafir. Mi-a fpst frica sa o las pe calorifer sa nu se duca naibii caloriferul, nu pt ea, ca e destul de agila, in parc se urca in copac.

Gata: Silvia vrea sa-i citesc si Nati vrea nu stiu ce ca e maraici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

asheeea, sunt nervoasa! de ce? pentru ca imi pierd viata in masina. in acest timp as putea sa fac alte lucruri, mai interesante decat sa privesc in gol ca vita luminile oarbe ale bucurestiului, soferul lipit oglinda-n oglinda cu mine cum se scobeste in nas, tot de plictiseala si intersectia care pare fotografiata deoarece nu se misca niciuna din masinile din poza!
in general fac exact 10 minute de la serv acasa, dk prind verde. dimineata am si un record de 7 minute. cat am facut azi? 40 minute. (am 4 strazi). nu pot sa ma duc pe jos decat vara, ca eu in 20-25 minute, cat as face pe jos, inghet bocna dk nu sunt imbracata de ski (circulatie periferica proasta). chestia e ca tocmai iarna nu se poate circula cu masina in bucuresti. cum da frigul, se inmultesc masinile pe stradutele subdimensionate ale capitalei.
stradutele pe care o iau eu dau in foisorul de foc care este blocat zi-de-zi, dupa-amiezile de iarna. dk ocolesc foisorul, fac tot atat, adik vreo 40 min in loc de 10.
astept niste musafiri care stau de jumatate de ora, in masina, la 3 strazi de mine. m-au sunat ca ei isi abandoneaza masina acolo si vin pe jos ca spumega deja.

solutia este scuterul, dar ce draq sa faci cu el iarna. pe langa ca nu te mai dai jos de pe el decat dezlipita cu apa fiarta (ca-n dumb &dumber, va amintiti faza:)), nici n-ai cum sa mergi ca la noi nu se dezapezeste nimic....

bona azi i-a combinat lui nichitutul piure delegume cu galbenus cu smantana cu borcanas de banane+piersiciin acelasi castron! poatevrea sa-l invete sa manance frantuzeste...rata cu portocale, de-astea...

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Pisilina,ok,dar...stii tu...tonul tre'moderat o tzarik...stiu ca-ti plac comediile,si noua ne plac,da'asta nu fuse mama comedie...mai degraba comedie cu accent pe primul e...

iar de plecat,nu vrea nimeni sa pleci...zic io!pararea mea...

Mergi la inceput