Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-15

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Zenobia- esti o draguta si la propriu si la figurat!
Hai Zenobia!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Pupici fetite dulci!
Am si eu o intrebare la voi:unde v-a recomandat dr.Tutunaru sa faceti spermograma cele ai caror soti au facut? Ma gandeam sa castig timp si sa fac si spermograma pina merg la el pe 15.11.

Merci


mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by mirella76

Am si eu o intrebare la voi:unde v-a recomandat dr.Tutunaru sa faceti spermograma cele ai caror soti au facut? Ma gandeam sa castig timp si sa fac si spermograma pina merg la el pe 15.11.




La laboratorul IDS/clinica Sabyc; noi am mers la clinica.

Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Vine bebe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Teodora, utrogestan am luat o data sau de 2 ori, si nu am avut spotting inainte de CM (daca tin bine minte), doar mi-a dat intarziere. In orice caz, m-a cam dereglat cu vreo 2-3 zile. Din ce mai stiu de la alte fete, utrogestanul mai poate da si oarece stari de greata, fapt care ar putea explica anumite stari. Desi, pus intravaginal mie nu mi-a dat niciodata greturi. Asa ca, eu sper sa fie cu okisori la tine

Alexia, si eu sunt friguroasa rau zilele astea, nush' ce am ca i-am innebunit pe saracii colegi cu aerul condtionat pus pe cald. Da nu zice nici unul nimik ca deh, cu hormonii nu te pui In schimb sunt tare necajita ca mi-a plesnit un vas de sange pe globul ocular drept si arat ca din filme horror, am o pata rosie in coltul ochiului. Toata lumea ma sperie sa merg urgent la oftalmolog ca nu-i de joaca, dar pe mine nu ma doare, nu ma deranjeaza, nu nimic. Daca imi pune ala cine stie ce picaturi si ii fac rau lui bb? Off, uite asa, cand ti-e lumea mai draga se intampla cate una...

Va pup si va tin pumnii


"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fete

Ioana pup si sper sa ai mana buna la cap asta.

se pare ca avem cateva fete in asteptare asa ca va tin pumnii, sa fie cu ochisori.

eu ma laud cu o burta maaaaaaaaaaaaare, creste vazand cu ochii. fete va doresc din suflet sa ajungeti si voi asa, chiar daca de acum la mine incepe perioada mai grea, cand deja obosesc si cand merg, sunt greoaie, dar merita!!!

pupici

Marina 28+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:


Mirella76Detalii spermograma:
Laboratorul se numeste IDS este pe Calea Dorobanti nr. 58, la dr. Matei. Poti face programare ( numai miercurea dupa-masa sau sambata dimineata ) la nr.2115862, costa 900 000 lei. Important: abstinenta minim 3 zile, maxim 5 zile, fara tutun, alcool, mancaruri picante. Inainte de recoltare cu o ora sotul sa urineze si sa se spele doar cu apa, fara sapun. Sfatul meu e sa recolteze acasa intr-un recipient steril de la farmacie si sa o duci tu ( in maxim 30 minute ) la laborator. Astepti acolo si dupa analiza te cheama inauntru si iti explica tot dr Matei. Sa ai si o copie dupa buletinul sotului.
Bafta!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Salutare, fetelor! Zi trista pentru mine la fel ca vremea de afara pentru ca mi-s Z2 de cand sunt invadata de nesuferitii astia de "rusi".Iata si datele mele pentru completare : ne chinuim de un an jumate, eu-31 in curand, HSG-trompe permeabile,ciclu cam neregulat(intre 27-34 de zile), nici un avort, nici o sarcina, infertilitate primara, sotul-30 de ani, oligoastenozoospermie usoara compensata prin ejaculat (dupa spusele dr. Matei).S-a dus si luna asta si tot doi am ramas....sa mai speram ca se apropie Craciunul si DD poate ne face un mic dar cu sufletel, nu numai mie,ci tuturor fetelor aspirante.Ma simt epuizata de atata asteptare luna de luna, desi am invatat fooooarte multe de pe acest forum.Nu credeam vreodata sa trec prin asa ceva......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Bine ai revenit, Miha, pe la noi. Stai linishtita ca doar nu e totul pierdut. Cu trompe permeabile ramai, bine ca nu e altceva. De fapt stii si tu foarte bine. Numai ca cheer up si priveste cu incredere inainte. Ca sa parafrazam pe cineva cunoscut "cu diagnosticele voastre se pot face copii". Priveste aceasta noua luna ca pe o alta provocare. Te si iti tin pumnii luna asta

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Stiu si eu ce sa zic mai fetelor!!!Chiar nu mai stiu..nu a venit inca, dar pe testul pe care l-am facut (Dr. Sigur), scria ca se face la orice ora, si l-am facut ieri pe la 12, si nimic - doar o liniuta. O mai veni??? Sper ata de mult sa nu vina si sa scap de amarata de laparoscopie, desi zici ca imi vine.. Bafta tuturor si..vorbim mai traziu!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fete dragi!!!
Zenobia, Mihailescu_teodora, mamidevladut, Kristind....va tin pumnii in continuare!!
Mihavasoi nu fi trista ca ti-au venit rushii, bine ca sunteti sanatosi amandoi, bebe va veni si el cu siguranta!!!
Amely, Marinar, Alexia28, Raza de soare, pup gravidutele dragi!!
Laura69silk hai finutzo da un semn de viata, ca asteapta fetele vesti de la tine. A fost o zi minunata ieri cu voi la biserica, la plimbare in parc, la restaurantul italienesc si Tushin a zis ca se mira de ce nu simte oboseala si raspunsul a fost: "pai daca am fost toata ziua cu finii nostri!" Trebuie sa repetam experienta, ca a fost foarte relaxanta!!
Kora Pop frumoase valori, va mai creste sigur pina la ovulatie si oricum e aproape matur foliculul, asa ca multa bafta luna asta!!

P.S.: despre mine, sunt prin z12, luna asta nu m-am monitorizat, dar am simtit intepaturi in ov. drept, deci cred ca ovultia a fost ieri, pentru ca azi deja nu mai am glera specifica si fiind pe partea dreapta nu trag nici o speranta luna asta, poate luna viitoare voi ovula pe stanga. Maine am o programare zic eu importanta, nu la dr. T, la un prof. universitar, vreau sa cer o alta parere. Sper sa-mi dea sperante in ce mi-am propus sa fac, va povestesc eu dupa ce-mi da ok. Am deja emotii si azi noapte l-am visat pe acel dr. desi nu l-am vazut in viata mea.






Mergi la inceput