Mamici de noiembrie - decembrie 2006(52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Si eu la cafeluta,mi s-a facut pofta si beau si eu putina cu lapte.Cam tarziu,dar azi noapte nu am prea dormit,nu pt ca nu am putut,ci pt ca a venit sotul meu acasa,pe la 3,si l-am asteptat si am stat pana spre dimineata la povesti,am dormit putin si iar la povesti,ne era dor unul de altl ca nu ne-am vazut de 3 sapt.E tare mandru de burtica mea tuguiata,zice ca e haioasa.Cred ca il conving sa imi lase laptopul acasa pana nasc,ca e tare rau fara.
DANDUSICA,esti inca 2 in 1,bravo.Sa trimiti nr de tel sa il am si eu.
MIKI,bine ai venit in grupul nostru frumos!!!
va pupicesc pe toate

Adina 37+Alessia

poze
Adina 35 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Dandusa, Bebitza, fac cezariana (din pacate) pentru ca bebe e pelvian; n-a vrut el si pace. Ii place mai mult sa stea in fundulet decat in cap stie el cum e mai bine; a fost in prezentatie craniana pana in saptamana 29 cand s-a intors si asa a ramas.
Eu am DPN 4 nov, dar ma va opera pe 1 sau pe 2; ramane sa stablim marti dimineatza; am asa emotii..., nu frica, emotii pt marea intalnire
ici

Ana 39w2d cu Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ATUDOR,eu fac cezariana pt ca asa vreau,nu ar fii neaparat nevoie.Dar imi e frica chiar si asa.Bineinteles, de emotii nu mai zic.Deja ma gandesc numai acolo,abia astept sa se termine cu bine,si sa imi vad bebelusa sanatoasa la mine in brate.
pupici

Adina 37+Alessia

poze
Adina 35 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:


Miki04 - bine ai venit in grupul nostru si te asteptam la taclale.....iti urez sarcina(cat mai este) si nastere usoara si un bb sanatos si papacios.

Asteptam vesti ... cine urmeaza ... Dandusa poate o sa te intalnesti cu Crinuta cat mai curand, Ramona hai mami bb Rares nu vrea sa apara? Oricare dintre noi va fi eu va urez nasteri usoare si bb sanatosi si papaciosi.

Hai mamici .

Multi pt. toata lumea.


Mariana - 35+ cu ANTONIA

Mamicuta de -ANDRA si SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Adina, acum am vazut ca si tu tot prin cezariana vei naste. Ai fixat data cu doctorul tau?

V-am spus ca doctorita mea mi-a spus sa ma duc in prima sapt din noiembrie la maternitate sa ma vada si sa fixam data ptr cezariana. Miercuri este 1 nov. Am programare ptr eco, m-am gandit ca daca-mi va spune ca-i colul deschis, joi sa ma si duc la maternitate sa vorbesc cu doctorita, daca nu, m-as duce luni, pe 6. N-as vrea nici sa-l scoata pe bebe prea devreme, dar nici sa m-apuce nascutul ptr ca aici nu vine doctorul de acasa, in acest caz te opereaza dr care-i de garda. Voi ce ma sfatuiti?

Roxana36+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

BEBYTA,
da sint pe ultima suta de metri si nu mai am rabdare sa-mi vad puiutul,citeodata ma iau si dureri de spate ,articulatii si restul le stiti si voi...si zic ca nu mai pooot asa...,ca vreau sa nasc odata,dar se pare ca la noi mai dureaza un pic.Da,am sa nasc normal cu epidurala daca totul decurge bine...pina la sfirsit.Arsuri am din luna 6-a,la inceput au fost mai rare si mai suportabile...,dar dupa chiar si acum au inceput sa fie din ce in ce mai dese si mai purternice.Eu am ajuns sa beau si 1 l jumate de apa noaptea...,pe zi am depasit si 4 l numai de apa...,am mincat Dicarbocalm o groaza,pentru ca nu mai puteam.La inceput era si din cauza pozitiei ,dar pe urma la orice ora din zi sau din noapte...si in orice pozitie ma lua durerea.Eu nu pot minca banane,rosii,vinete,foarte fierbinte...,cam de aici ma luau raaau .Oricum acum mai este putin si nu mai conteaza.


dandusa 39 + si
printesa mea, Crinuta
poze de dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ROXANA,si eu tot miercuri am programare la ultimul control la cabinet si vreau sa fixam data pt cezariana.Depinde cum e colul,probabil ca cel mai tarziu va fii saptamana cealalta.De obicei cezarienele se programeaza cu o sapt sau doua inainte de termen,cel putin asa au facut la toate prietenele mele care si-au facut.Si eu zic sa iti programezi exact data,sa nu nasti cu cine e de garda.E mai bine.

Adina 37+Alessia

poze
Adina 35 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ADINA,
ar fi super sa-ti lase tie laptopul acasa...
Nr.meu 0723.641.550,am sa-l las si in listuta ca sa fie...Tu esti curajoasa asa ca vei naste si totul va fi bine,sint sigura!!!Cineva acolo sus te iubeste...si aici...
SARYTA,
de cite ori vad la semnatura ta numele printesei Antonia....,mor de drag,imi place tare numele asta ,dar sotul m-a convins sa-l schimbam...,acum daca iese un putoi am sa-i pun Antonio cu siguranta.
ATUDOR,
bafta multa si curaj,totul va fi bine ,sa ne dai vesti dupa controlul de marti.

Ce simpatic este Claudiu al meu..,de cite ori intru ma intraba "a mai nascut cineva?"Aseara m-a enervat ca el era cam obosit...iar eu vroiam sa ascult sfaturile medicului si sa ne alergam putin,cind l-am vazut ce chef avea...,mi-am vazut de treaba.Azi dupa ce am citit articolul postat de DOLORES,i-am spus ca uite aici scrie ca este recomandat sa faci dragoste in luna 9-a (asta grabind naterea)si m-am enervat pe el zicindu-i ca o s-o vada pe Crinuta in Decembrie ,pentru ca nu a vrut aseara sa ne iubim.Cica ...,pai hai acum...,eu zic acum nu mai am eu chef si oricum te las pina dupa botez sa ma astepti!!!Bulangiu...Vede el...ce-o sa-i mai placa sa faca vizite nocturne la baie...


dandusa 39 + si
printesa mea, Crinuta
poze de dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

si eu sunt pe aici. fac mancare si din cand in cand mai dau cate un refresh sa vad ce mai faceti. inca nici un bebe pe ziua de azi?

32 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Mersi DANDUSA.L-am notat.
pusiii


Adina 37+Alessia

poze
Adina 35 sapt

Mergi la inceput