Mamici de noiembrie - decembrie 2006(52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

bamboletta,am aflat si eu apoi ca defapt nu se schimbase,dar as fi jurat ca am vazt la tv ca era azi noapte
dupa mine,va duceti de rapa!
ia sa vedeti ca in noaptea asta uit ca se schimba ora!
am vazut si eu pozele tale,frumoasa foc!

al saselea bebelus parca e nu????vaaaaaai ! sa traiasca DAVID ANDREI !

CLEOMONI.cand vor iesi genmenii aia unul negru si unul alb in oras,la discoteca,probabil nimeni nu se va gandi ca sunt frati.nici nu-i va crede.
dolores,asa e,ai dreptate,dar nu ziceati ca se schimba la toti azi?? ca iar nu mai stiu,cine stie ce fac eu,mai bine nu ma ating de ceasuri ca e prapad cu mine.
daca nu se schimba in acelasi timp,atunci cateva zile vom avea aceeasi ora.

si iar vin cu incurcaturi: cand e halloweennnnnn ??

miki,bine ai venit ! sa iti traiasca baietelul!osa te vada cam greu ,fetele,pt ca mesajele iti sunt moderate la inceput si itiapar mai tarziu.dar cu putina rabdare,ai sa intri in ritm.
dianocica
,nu stiu ce sa zici cu patutul..poate te razgandesti si ilaccepti si cumperi altceva pe banii aia.
dolores
,frumos gestul sotului!


zilele trecute am cerut ceva mobila pt camera copilului,m-am hotarat.o sa ne-o aduca peste 30 de zile,au zis,habar nu am de ce intarzie atat.probabil ca e intr-un fel pe comanda,adica am vazut catalogul,am ales culorile si le-am spus pe unde le vreau .asa ca,desi nu imi place sa astept,trebuie!

iar azi am plecat iar in cautare de carut,si m-am decis in final,si am luat.
am luat si protector de ploaie,pt partea " scaun" a carutului,pt mai tarziu.si husa pt scoica,trebuie sa iau si pt restul.imbracamintea asta,e facuta din material de diverse culori,si e taiata pe unde sa iasa centurile sa il legi pe bebe,si e mult mai buna sa pui bebe pe ea,decat direct pe husa cu care vine din fabrica,pe care transpira.
am facut poza doar la scoica"imbracata" cu noua husa,pe care am ales-o roz.scoica dezbracata stiti cum e,cum aveti si voi.rosu-albastra e a mea,la origine,dar am sa o tin asa acoperita,iar asta se scoate si se spala.
mai am sa iau umbreluta si imbracamintea si pt scaun,dar asta mai tarziu,3 luni va sta in landou ,apoi in scoica,si abia pe la vreo 6 luni va sta in carutul de baza.
nu stiu ce ati inteles,dar stiti voi,alea 3 in 1.


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

buna dimineata, fetelor!
nimeni la cafeluta? stiu ca e 7jumate, dar dupa ora noua.
ati vazut ce urat e afara? azi aveam program de plimbare...


dianocica, 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

sigur nu suntem surori? si eu care credeam ca sunt singura cu pitici pe creier, care nu apreciaza gestul altora...cum ar fi soacra-mea care mi-a adus din germania bluze de gravida, nimic de spus, dar pe masura nemteasca 40-42, care nu are nimic de-a face cu a mea, in numerele lor, insarcinata sau nu, tot 38 am maxim...deci iti dai seama ca sunt uriase...parerea mea, ca unul trecut prin asa ceva, ar fi sa mai tii patutul cateva zile, timp in care sa incerci sa ii vezi si parti bune. daca reusesti treaba asta, poti tine banii sau sa ii schimbi in euro si sa ii pastrezi pana mai creste bebe si poate atunci vezi ceva care sa iti placa la fel de mult ca cel pe care l-ai vazut, sau poate si mai mult.in varianta in care nu reusesti sa te autoconvingi, multumeste-le frumos, pt ca una peste alta gestul e f frumos, cumpara tu patutul pe care il doreati, vorbeste cu vreo ruda sa zica sus si tare sa auda toti ca e de la ea, si monteaza-l pe cel pe care il vrei tu, iar pe celelalt vinde-l, sau da-l, sau pur si simplu tine-l si daca e din cele pliabile foloseste-l ca tarc sau cand plecati cu bebe pe undeva. eu una cam asa vad treaba.

cat despre cardiolog, pana acum nu am avut treaba cu nici unul, dar cel mai bine ia legatura cu cei de la centrele private si fa o programare la un dr de acolo.

quote:
Originally posted by dianocica

fetelor am niste nervi de mor. tocmai am primit cadou un patut care nu imi place, care nu e transformabil (pt peste3ani) si care a costat mai mult decat ala pe care il vroiam noi. si e de la niste colegi care l au adus de afara. si nu il vreau. punct. ce ma fac? cum sa le spun? sa le zic ca l am achitat deja pe ala ales de noi? si stiau ca ne am hotarat la unul de aici. am atatia nervi. de dus nu mai pot sa l duca inapoi... dar nu asa planuisem camera lui bebe. plang de nervi. cum le zic ca NU VREAU PATUTUL LOR ? sunt enervanti si stresanti si mereu fac mai mult decat ii rogi. si nu intr-un sens bun.

dianocica 34



chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buna dimineata!!!!'

Prezenta si eu la o ....nu cafea...nu, ca nu mai beau...farfurie de cereale cu lapte......

Dolores, multumim de info...am cititi tot cuvant cu cuvant; interesant, dar eu sper sa nu ajung acolo...
Aelita, draguta scoica, asa cu husa...



Oana 32+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

miki bine ai venit! sarcina usoara, cat mai e din ea, si nastere si mai usoara!

miromi se pare mie sau iti e mult mai bine? ma bucur sa te aud

doloresnumai in petreceri stati-distractie placuta!

pe aici e o ceata de nu se poate, ziceau ca o sa si ploua, dar nu ne facem probleme, avem umbrele, si nu 2, cum ar fi normal, ci de-a dreptul 3!erau toate ramase prin masina si le-am plimbat si pe ele la munte...

chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

felicitari cipi13 multa multa sanatate tie si puiutului David Andrei , sa aiba o viata frumoasa si sa va incante in fiecare zi!

Multumim taticului fericit pt veste!

Amalia 35s3z si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

cris, mersi mult. ideea asta cu ruda nu imi venise. e super. o s-o folosesc. mi se pare cea mai rafinata metoda. esti foarte tare. mersimult inca o data.

dianocica,34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

Neata fetelor!
azi nu mai e soare... mai vroiam sa ma bucur impreuna cu tati de toamna asta lunga si frumoasa.

miki04 bine ai venit in nostru. sa ai sarcina usoara in continuare si bb sanatos si frumos!

dianocica nu te supara asa de tare ca superi copilu'!!!


Va doresc o duminica frumoasa!

Amalia 35s3z si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

cu placere! deci e clar ca nu merge cu autoconvinsul...important e sa fii tu multumita...oricum, mai multumeste-le pt gestul facut pana sa primesti cadoul...asa e politicos, chiar daca iti vine sa il arunci pe fereastra... si vezi sa pari credibila!

quote:
Originally posted by dianocica

cris, mersi mult. ideea asta cu ruda nu imi venise. e super. o s-o folosesc. mi se pare cea mai rafinata metoda. esti foarte tare. mersimult inca o data.

dianocica,34



chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

ieri m-a <complimentat> sotul: se uita la niste poze de acum un an, tot de la sinaia, aceeasi geaca-doar ca pe atunci se incheia-dupa care ma priveste lung si imi spune:<stii, m-am obisnuit cu tine asa rotunda, uitasem cat de slaba erai inainte>
i-am multumit in mod deosebit pt cuvintele calde si pline de tact...nu mi-a venit nimic in minte sa ii raspund.... dar tot nu o sa uit mutra pe care a afcaut-o cand si-a bagat mana in ciocolata mea fierbinte vrand sa arunce ambalajul!

chris 34+ alexandra

Mergi la inceput