Mamici de sept-oct 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata si de la noi,
mexxa felicitari pestru povestea nasterii.este foarte emotionanta si ma bucur ca a aparut pe prima pagina!

noi suntem cuminti,stam in scoica si ascultam muzica.de azi dimineata de la 8 puiul meu nu a mai adormit,mai tarziu iesim afara ca este foarte placut si acolo va dormi.
va dorimun week-end placut.
am mai pus cateva poze cu matei in albumul de la semnatura.[

Svetlana,mamica fluturasului Matei


poze matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

LA MULTI ANI!!!!!puiutilor care azi fac o luna de viata.sa cresteti cumiti si sanatosi!!!

Svetlana,mamica fluturasului Matei


poze matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mexxa, felicitari si din partea mea pentru tot ce-ai realizat pana acum!
Eloise, asa-i, oxacilina de 500, 4/zi. si eu a trebuit sa iau amixicilina in luna a 9-a, si-mi parea rau pentru fiecare pastila pe care o inghiteam.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Daca tot pomenea Marina de enervari, sa va povestesc si eu o faza petrecuta ieri.
Ma suna o amica, vrea sa treaca sa vada bebele. Ok. Vine, vai ce bebe dragutz, la la la. Apoi scoate cadoul pe care ni l-a adus: cateva globuri de Craciun din plastic (Merry Christmas!!!!!) si o carte, tradusa de ea si publicata la editura ei, despre.... OBICEIURI FUNERARE . Eu am facut o fatza siderata si am baiguit o multumire, cu greu. Ea a zis "M-am gandit eu ca e cam ciudat dar..."
Dupa ce a plecat am aruncat imediat cartea la gunoi. Eu sunt cam superstitioasa si sensibila tare la fazele astea. Mi-a picat f f greu la stomac si m-a consternat acest cadou, pe care n-am putu sa-l valorizez pozitiv sub nici o forma.
Va intreb pe voi: sunt eu nebuna sau ce?
As fi preferat o ratuzsca de cauciuc de la chiosc, as fi preferat sa vina cu mana goala, copilul are de toate si noua ne face placere sa primim oameni, sa-l vada. Dar asa cadou, cum naiba... nu gandesti un pic inainte?
Doamne, ce oameni ciudati!


Andra si Vladutz (14.10.2006)
Poze cu Vladutz
Varsta lui Vladutz

EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

mexxa, tu te duci cu baietelul la dr. la cabinet sa ti-l cantareasca? la mine vine azi acasa sa o vada pe fetita. eu am un cantar, dar nu-i electronic, si nu stiu cat de bine arata gtreutatea.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
Mexxa, felicitari pt. povestea nasterii de pe prima pagina, e foarte emotionanta, asa ca nu-i de mirare ca e pe prima pagina!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Poze diverse
Varsta Mariei
Prima luna a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

'Neata !

Mexxa felicitari pentru povestea nasterii! Foarte emotionanta!

Puiuta mea a dormit azi noapte de la 10,30 la 6 dimineata. Nu-mi venea sa cred cand am vazut cat e ceasul!pe de alta parte nu ne prea laudam cu mancatul, ca ne intindem la o masa...nu mai mancam asa bine dar de luat in greuate cred ca ia ca o simt mai greuta. Luni mergem sa o masuram si cantarim. de lunga ii lunga ca am masurat-o si eu si avea 58 cm, 8 cm mai mult ca la nastere la 2 luni. Acum sa vedem concret luni cat este.

V-am citit pataniile cu vecinii! Pai sa va spun ca eu aici nici nu simt ca am vecini, asa linistiti si cu bun simt sunt oamenii astia. Tocmai de asta mi-e groaza si mie in Ro daca stai la bloc: ca esti nevoit sa suporti pe toti manelistii, renovistii etc. Chiar era la un moment dat un topic la discutii generale pe tema asta. tare m-am distrat citindu-l.pacat ca nu mai scrie nimeni...

Cineva intreba ce ulei de baie folosim si cum il folosim .eu folosesc ulei Johnson pe care il picur in vanita la baie. De fapt este singurul lucru care il folosesc la baie ca aici nu se recomanda sa speli bebelusul cu sapun si nici sa folosesti prea mult cremele pana mai tarziu un pic.

Pe aici de maine vine iarna ca se raceste tare. o sa fie frumos daca ninge, asa peisaje feerice...si o sa vina acusi si Mos Craciun cu sania cu reni din Lapland sa aprinda beculetele in oras.

Pupici,

Alina&Bianca(25 August 2006)

POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

eloise, naspa faza! tu esti normala, cealalta fiinta era ciudata rau de tot.
mie mi-a dat preotul, cand i-a facut molifta, aghiazma, si mi-a zis ca atunci cand se anunta cineva sa vina sa o vada, sa dau cu aghiazma inainte su dupa plecare. asta pana la botez. scriu cu litere mici pt. ca, cu stanga o tin pe maria in brate.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Mexxa, felicitari!!!
Inni, bine ca ati scapat de vaccin si nu ati avut surprize neplacute..eu azi am fost la dr asa cum mi-a zis sa vin de dimineata.. la 7:30 eram acolo si doctora mi-a facut o mare figura...m-a lasat sa astept acolo 2 ore si nici macar nu a venit deloc am sunat-o si mi-a inchis telefonul, apoi am insistat si am sunat din nou si a zis: "aa vaccinul...daaa, nu vin azi ca am fata bolnava, mergeti la dna X"; pana la urma nu l-am mai facut deloc ca nu era nimeni acolo
Cel mai rau imi pare ca am pierdut si timpul degeaba si am stat si cu vaccinul 2 ore jumate..sper sa mai fie bun chiar daca nu a stat la rece

Martha & Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

vauva, cred ca-si formeaza si ea un program de-acum. intotdeauna cand ma uit unde locuiesti, imi spun: ce departe, dar dupa ce ma uit si la poze, imi zic: se merita!

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput