** Mamici de Mai-Iunie 2007 **( 7 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

va multumesc mult, a reusit o prietena sa imi faca programare la medicul ei. la 15 ma duc acolo. va rog mult, rugati-va pentru noi!

pupici pe burtici

6+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Addinel, Anca e super aglomerat. E si doctorul meu si am fost miercuri acolo. Aveam programare la 2 si am intrat pe la 5.
Dar e bun...:)

Bun venit noilor burtici. Sarcini usoare si bebei sanatosi.

Cheburashka, la 27 de ani nu m-as duce la triplul test. La aproape 35 cat am eu ma duc, desi doctorul de familie a zis ca arunc banii degeaba.
Mie dublul test mi-a iesit bine, m-am programat pe 13 noiembrie (15 saptamani) la o ecografie si atunci fac si triplu test.

Ralucami, ai grija cu durerile astea, baga no-spa si scobutil. Sau intreaba doctorul ce poti sa iei atunci cand ai dureri din astea.

Am mai citit dar am uitat ce am citit.
O zi buna sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Ciao fetelor, nu vreau sa devin paranoica dar tare sunt speriata ca ma tot doare in zona ovarelor,cand in dreapta cand in stanga, asa vag, si din cand in cand mai tare mail ales cand ma ridic brusc sau de exemplu cand am coborat din tramvai. Si ce ma terorizeaza pe mine e ca doctorul mi-a zis sa am grija sa ma doara in partea dreapta ca a acolo e chistul de 3/4. Ce ziceti? Pana acum nu m-a mai durut. Si seara asata plec si din oras pt 2 zile. Fetele care au chist, vi s-a intamplat? Ma gandesc ca nu e ceva de speriat dar tot speriata sunt pt bebe-ul meu. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Ce e dublu testul asta sau triplu test? eu n-am mai auzit de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Addinel sa va fie bine!! Ce s-a ntamplat??
Cristalina am vazut ca avem acelasi medic. Ai dreptate e foarte aglomerat dar asta e! Merita!

cristina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

addinel, ce s-a intamplat???

Eu...m-am bucurat degeaba, k iar am 2 pete, dar acum sunt doar bej...si dr nu raspunde asa k nu-mi ramane decat sa ma rog si sa incerc sa stau calma.

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


Vine bebe !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

carrie,, inteleg ca ai scapat de nodul in gat, dar dupa cat timp?
multumesc de raspuns

gabi

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

petit ange si eu am chistulet,mic dar ma mai doare din cand in cand ,nu tare dar il mai simt.doctorul meu o zis ca ele se resorb mai greu in sarcina si mai dor din cauza schimbarilor hormonale care au loc in corpul nostru.cand am foat la eco zilele trecute sa-l vad pe bebe, s-o uitat si la chist si o zis ca ii mic si nu prezinte nici un risc.deci el mai doare chiar daca ii mic pana se resoarbe de tot.ca sa te linistesti suna-l pe doctorul tau, sau fugi si fa un eco, dar eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji.
addinel sper sa fi bine , atat tu cat si bebe.

chiquita tu cum te simti?ai stat cuminte?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claui spune:

fetelor, am o programare pe 2 noi la iosup, care din pacate nu imi mai e de ajutor! daca o vrea cineva, sa trimita PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

petit_ange, durerile pe care le descrii sunt foarte asemanatoare cu cele pe care le am eu, desi eu nu am chisturi. Dar eu stau linistita pt ca am citit ca este vorba de ligamentele de sustinere ale uterului care se mareste, si atata timp cat nu sunt de intensitate si durata mare nu imi fac griji. Dar ca sa te linistesti, suna-l pe dr.



Valentina 12+
http://community.webshots.com/user/valentina_gherghe

Mergi la inceput