** Mamici de Mai-Iunie 2007 **( 7 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Fetelor asa rau cum mi-a fost mai devreme nu mi-a fost in viatza mea!! M-am speriat ingrozitor, de frica nici nu puteam sa mai vorbesc. Deodata a inceput sa ma doara burta, in zona ovarelor in asemenea hal de abia m-am tarat din pat pana la baie. Nu puteam sa stau drepta si sa merg! Si o senzatie ingrozitoare: parca mi s-au infipt cutite in ovare si faceau semnul lui Zorro in burta mea. Plus ca eu care nu am vomat in viatza mea decat de vreo 3-4 ori in copilarie, acum am stat cu capul in buda si am dat la rate pana am obosit.

La 10 aveam o intalnire impotanta, dar am amanat totul ca nu puteam sa ma misc. Ironia sortii ca la 11:30-12 nu mai aveam nimic, ba chiar incepusem sa ma simt super bine. Mai devreme i-am sunat pe cei cu care trebuie sa ma intalnesc si le-am zis ca totul e in regula, pot sa vin intr-o ora . (or fi crezand ca-s neserioasa , ca dupa ce le-am zis ca nu pot sa ma misc , acum hodoroc tronc ma simt rupta din rai. Mi-e si rusine, dar experienta ca asta nu am mai avut niciodata. Credeam ca imi cunosc corpul, ca mi-l pot controla, dar astazi mi-am dat seama ca nu stiu nimic.)

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor la un nou capitol
am si eu o intrebare: aveti cumva un nod in gat? Eu simt ca am in permanenta un nod, de parca mi-ar fi ramas mancarea acolo. Nu e o stare de greata, simt ca am fizic un nod in gat. Azi noapte am vomat si eu, dupa ce am baut apa. In rest rau nu-mi e.
Va pup si s-auzim numai de bine

gabi

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by moko

apar si eu timid aici si cer permisiunea sa ma alatur grupului... se poate?


mokoooooo....felicitaaaaariiii! fata plina de surprize!

'mneata, fete! sa va pun in tema: moko si eu am fost colege de suferinta la Mirese 2006 si...pt k m-a ajutat cu ceva,in afara forumului, mi-e tare, tare draga.

ieri n-am reusit sa dau de T, asa k insist azi, oricum nu s-a mai intamplat nimic neobisnuit.

pup burticile!!!!

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


Vine bebe !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

neata fetelor, eu am dormit ceva mai bine azi noapte

felicitari noilor gravidutze ne bucuram mult cand creste grupul nostru!!!

legat de triplul test, la 27 de ani si fara probleme speciale nu e cazul.eu am 33 si mi-a zis dr ca nici sa nu ma gandesc!

sa ma mai gandesc la alte intrebari a voastre: inima se aude si la eco normal, se si vede, eu am vazut-o rosie si pulsand

nodul in gat, l-am avut si eu si poate fi pe baza nervoasa, daca esti stressat sau pe baza hormonala ceea ce e f posibil in sarcina

va pup, uraaa ca-i vineri

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori si 4 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

buna fetele. am nevoie urgent de un medic ginecolog la care sa pot merge AZI, cat mai urgent. ma puteti ajuta, va rog???

6+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

buna dimineata gravidutele mele...
eu m-am trezit cu o greata usoara, pe care de altfel am simtit-o si in somn,dar am dormit totusi bine.in legatura cu triplul test, este din sange si doctorul meu o zis ca daca vreau pot sa-l fac ca i-mi arata cat de bine se dezvolta bebe, dar numai daca vreau...iar eu cred ca vreau, desi o sa stau ca pe ace pana am rezultatul.
in rest vad ca e mai rece afara si am auzit ca se raceste in continuare , pe luni max 15 grade, iara trebuie sa ne imbracam mai gros..asta e.
vreau sa urez un calduros "bine ai venit" mamicii noi si un bebe sanatos.

va pupic gravidutelor.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

addinel i-mi pare rau dar nu te pot ajuta , ca nu sunt din bucuresti., dar sper din suflet ca esti bine..

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata, gravidutelor!

Iar ati fost active seara... imi pare rau ca nu am net-ul acasa. Dar cand ajung dimineata la munca, abia astept sa citesc ce ati mai scris.

Bine ai venit, moko! Felicitari pentru bebe si sarcina usoara!

Raza de soare, ma bucur ca nu ai mai avut evenimente neprevazute. Sunt convinsa ca si dr iti va spune ca nu a fost nimic grav

Addinel, nici eu nu pot sa te ajut, din pacate nu sunt din Bucuresti. Sper ca sunteti bine si tu, si bb

Va pup!

Thank God is Friday!

Valentina 12+
http://community.webshots.com/user/valentina_gherghe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

'Neata mamici!
Moko bine ai venit!!
Addinel ce ai patit ? Eu sunt la Dr Anca de la Municipal ! Daca vrei iti dau adresa de la cabinet! El este acolo zilnic dupa ora 13 dar e foarte aglomerat insa daca spui ca este o uegenta nu cred ca te va refuza! Spune-mi daca te intereseaza sa-ti dau adresa si tel!! Inca ceva... el nu are ecograf la cabinet!! Sanatate multa si astept vesti!

cristina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by addinel

buna fetele. am nevoie urgent de un medic ginecolog la care sa pot merge AZI, cat mai urgent. ma puteti ajuta, va rog???




legat de bebe? Tutunaru!

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


Vine bebe !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput