LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Cristina.Nsi Felicia, sarumana de raspuns cu oala. Deci i-si merita numele. O sa ma duc sa mi-o iau.

Mai fetelor ce e cu linistea asta pe aici azi?

Cristina.B, ce e cu tine? Ne mai fierbi mult?Ce a-ti rezolva? Plecati? Ramaneti? Hai , spune-ne ceva...

Cata si Bianca-Maria (2.11.2005)

Bianca-Maria si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Salut Mamici si bebelushi,

fetelor multumesc mult pentru raspunsuri.
Deja incercam sacul de dormit, prima zi cu tipete, dar dupa ce a adormil l-am pus iar in sac.
Dar tusa nu mai trece deja sunt disperata, cred ca mergem ir la medic sa ne schimbe si noua siropul, sau poate altceva.

Tare harnicute mai sunteti ca nu mai reusesc sa citesc tot din urma si uite ati deschis alt capitol.

Negaracristina, dar cum e receta pentru marinata din peste?




Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Buna ziua tuturor!

Vesti despre copilul din dotare:
de aseara am inceput sa ii dau ospexin, alexia nu mai putea sa respire de muci, au coborat in gat si e jale, nu poate sa doarma sa manance, asa ca urmez indicatia pediatrei.
Fetelor, "fii-mea vorbeste" cu mine si nu ma refer la gangureala ei zilnnica.
Se uita in ochii mei si incepe un altfel de repertoriu spus pe voce tare si raspicat.
Intelege destul de multe, stie ca nu are voie sa faca una alta si daca ii fac observatie in timpul actiunii ei aspura lucrului nepermis, fuge sa se ascunda.
cand vin acasa ma primeste cu chiuituri si incepem sa cantam impreuna.


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

canutza, LA MULTI ANI Dimitrie!
Sa fie sanatos si sa petreceti frumos.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Nastea, ti-am trimis P.M. reteta de peste marinat.
Roxi, felicitari pentru "certareata".
Mamaa ce portocalie sunt...
Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy si de la noi, la pranz abia, ca am fost mega! Am facut teme la mate, curatenie, scos copil in parc, mancare pentru ea...ehehe

Despre noi vesti bune, nu s-a terzit deloc azi-noapte, am avut si io un somn normal dupa nu mai stiu cate nopti naspa. Asa se explica cat de fresh sunt!
DAR, aseara a avut un 38 febra, ma rog, stare subfecrila sa-i zicem, ca sa fim optimisti, asa ca i-am dat 3,5 ml Nurofen. Azi e ok si si raguseala i-a can trecut. Sa dau vina clasica cu dintii?

Mirela-Anca- sa-ti traisca scumpetea de baietel, sa se faca mare si voinic, sanatos si iubit de toata lumea!

Vladutz e ok, am vorbit acuma cu Xandra, au fost in seara aia la spitalul Bagdasar dar aia i-au zis ca daca la radiografie nu s-a vazut nimik si bb e bine, sa nu-i mai faca tomografie. Si nu au facut, iar micutul este super bine, slava cerului!

Tania- ce mai bucur de vestile despre naszdravan!

Lavi- balamuc clar cu Carrefourul vostru! Cam asa sunt si a noi iesirile...

Ina- o denumim "Placinte a la Ina si Noki", ca io am dat denumirea de placinte, tu ai inceput cu raspunsul la toate fetele, iar io am preluat bunul tau obicei si incerc sa raspund la cat mai multe mamici. M-am bucurat de romanul tau de pe net, ca inseamna ca e semn bun. Sa ai grija de tine in continuare si sa fii cumintica! pup Inutza si rachelutza!

Roxi- si sarah vorbeste cu mine sau ma cearta daca-i interzic ceva si asculta clar de interdictii.

Chiar, voua copilasii va vorbesc cumva asa..cu limbutza..scoate fraze intregi in modul asta??????? E tare haioasa!

Fug la blendaruit papa - chiar din nou, sunt singurul dinozaur ramas in viatza cu blendaruitul mancarii??????????
Si pute la mine in casa de la ficatul de vita pe care i l-am fiert lui Sarah...Da' important e ca ea-l papa!

Puuuuup U all!


Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3

Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ola!!
Am intrat sa spunem si noi La Multi Ani sarbatoritilor din aceasta perioada, sa creasca mari si frumosi si sanatosi!
Noi suntem bine,bantuim pe-afaar cat putem, ca e superb. O sa ne intindem la vorba cand vin ploile :)

Pupici si muuuuuulta sanatate la bb bolnaviori!!!



Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze zece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

Fetelor, incep prin a ura la multi ani tuturor bebelusilor care in perioada aceasta implinesc un anisor!!!!!!!!!!!
Nu am mai intrat de multisor, dar stiu de la noki ca sunteti la curent cu patania noastra si am fost foarte impresionata de cate mesaje am citit azi pe forum! Va multumesc, sunteti tare dragute, noi suntem bine, vioi si gata de noi cazaturi (d.f.!). ideea e ca de cand a descoperit ce misto e sa mergi sa smulge din mainile noastre si merge tinandu-se de mobile sau de pat, si normal ca se impiedica si mai si cade. In fine, totul e bine cand se termina cu bine.
m-a apucat azi o melancolie blegoasa da cand am intrat pe subiectul nou cu LMA si zau daca stiu cand a trecut un an!
Nu stiu daca o sa mai am timp prea curand asa ca vreau sa urez tuturor mamicilor de oct-nov-dec-ian sa ne traiasca puiutii si sa ne bucuram de ei!
Va pup


anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

piticul la 6 si la 7 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

La multi ani se de la noi la toti bebelosii petrecareti.

Noki, nu esti singura, si noi avem blenderul legat de gat.


Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mama, dar ce liniste pe aici
Noki piureul si eu il blendaruiesc, dar il amestec cu orez fiert. Se pune? Ilinca scuipa bucatile mai mari (inclusiv de biscuit sau banana) asa ca mi-e mai usor astfel.

Mey, ce porcarie sunt aparatorile astea de colturi de la bebeconfort Se desprind una-2. Bani degeaba!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Cel mai destept cedeaza primul

Mergi la inceput