LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Feli, care-s magazinele alea online de jucarii care livreaza asa de repede si bine, pls?!?!?! Serios, eu am comandat de mai bine de o luna de la jucarii-online.com (= jucariile de la reclama) si inca nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

FELICIA, a luat 3 zile nurofen si sirop de patlagina , dupa 5 zile de sirop il auzeam cum suna secretiile si mi-am zis sa-l duc la control si acum ne-a dat Eurespal sirop timp de 7 zile,si ceai de cimbrisor sau scai vanat, o jumatate de cana cel mult pe zi, ca a zis fara antibiotic, m-am uitat si eu pe net si am inteles ca e virala, nu trece cu antibiotic...si ne-a invatat o tehnica de kinetoterapie pt a-l masa pe spate, sa ajutam la desprinderea secretiilor, ca a auzit muuulte...
LAVI, MANDY, FELICIA, multumim de urari si sanatate si voua!
edit:MANDY, frumusel bondocelul tau!
PITIC, la un an se da vaccinul PENTA, ca antihepatitic nu mai facem, s-a terminat la 6 luni
Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Maria_alexia ti-am trimis ceva pe mess.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Cel mai destept cedeaza primul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna dimineata fetele!
Sper ca pentru voi e mai buna decat ese pentru mine.
Am inceput prost: de doua zile Domnul Titi se trezeste la ora 7.oo. Pana acum manca la 6 si se trezea la 8.30. Ei, acum nu mai manaca la 6 dar se trezeste la 7 sa manace si nu se mai culca la loc. Sunt disperata ca erau momentele mele de liniste inainte de serviciu; adica ii faceam branza, ma spalam,ma imbracam mai strangeam prin casa etc. El nu sta nici o secunda singur, deci il car in baie, in toata casa practic.Va imaginati cum as putea sa ma duc la cu plodul holbandu-se la mine?!
Trec peste asta si ajung la sercviciu si realizez pentru a mia oara ca sunt inconjurata de idioti, care nici nu stau in banca lor si se vara in treaba mea, facand-o si mai mizerabila decat este.
Faza trei: de ieri, in continuu, ma suna menajera nesimtita care m-a lasat sa o astept 30 de min. fara sa dea nici un semn. Acum stie numarul meu de telefon; cand stateam protapita la coltul strazii sa o astept nu il mai stia.
Asa arata o zi inceputa cu stangul.
Va rog bagati ceva vesel pe aici poate imi mai ridicati si mie moralul.
Pupici
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Neatza si de la noi si LMA lui CRISTIA al Mirelei-Anca. Intr-adevar, cu ce emotii asteptasem nasterea lui si voinicelul nu ne-a dezamagit. Sa-ti traiasca, Mirela!


Alinush, stefanelul nu se dezminte, tine la titulatura lui de Nazdravan.
- In prezent cea mai mare placere o are sa-si linga mucii cu limbutza si sa ne rada apoi in nas cu toti cei 8 dintzi-lopatzele. La orice "nu-i voie" riposteaza cu un "eeeeeee" certaretz. Stie si cateva cuvinte, nicidecum cele obisnuite. Deci: nu facem tai-tai, nici bravo-bravo, in schimb spunem "draga tati" (ghagha tkatki-pe limba lui), "cah" (la ce nu trebuie bagat in guritza) si cantam ca in galeria lui steaua, apropape perfect: "ai-aiiiii, ai-aiiii, ai-ai -ai-aiiiiiiiiiiii!!!".
- Ocupatia preferata: sutul cu mingea (are deja o colectie intreaga). mami se chinuie sa-i vare si mingea de rugby in atentie, dar celelalte 4 de fortbal sunt concurenta serioasa.
- Jucaria preferata: sticlutza de Vigantol. E mare bataie pe ea, mai ales seara, cand tati o ascunde in pumni si Nazdra se chinuie sa ghiceasca mana.

Mama, ce "raport" am nascut!


Linkul postat de Joy este un articol al Simonei Catrina din tango, o tipa pe care eu o iubesc (in sensul ca ador felul in care scrie si imi cumpar revista numai pentru articolele ei). cei de la resursa de fan puteau macar sa-i preia numele. recunosc ca am cumparat prima oara revista in urma unui post al Andei.

Tania & BB Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna!

Bianca, sanatate multa lui Serban !

Tania, mi-a placut mult "raportul" tau ! lui Stefan cel nazdravan! Si Daria se joaca cu sticlutza de vigantol seara dupa baitza!

Si Dariuca mea e "trasa prin inel" - are 8 kg la aproape 10 luni ... ma indoiesc ca pana la 1 an va face cel putin 9 kg !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, ce dragalas!!!!! chiar zice "draga tati"?
off-topic: cu privire la simona catrina, articolele din tango sunt beton, dar eu, mai nou, o banuiesc de plagiat sau, cel putin, de inspirare din alte surse. fa un test, de curiozitate, si spune-mi dk sunt prea suspicioasa sau m-am prins de ceva: stii ca in fiecare numar se abordeaza un anume subiect si toti de-acolo scriu despre acelasi subiect, dar in viziunile proprii, diferite bineinteles. Ei bine io am constatat ca articolele simonei sunt rezumate ale celorlalte articole. dar pe-al ei il pune primul, inaintea celorlalte. La urmatoprul numar, citeste-le mai intai pe ale celorlalti si ultimul pe-al ei! sa vezi dk nu iti sare in ochi asta. dk e real ce spun eu, poate totusi mi s-a parut, asa merci, si io pot sa fiu geniala, cand fac un rezumat glumet dupa aurora liiceanu si ceilalti care scriu acolo.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Canutza , sa-ti traiasca Dimitrie !!! La multi ani!

Si "La multi ani!" , tuturor care astazi i-si serbeaza ziua de nume!

Felicia , si fetele care aveti oala minune, e buna de ceva totusi? Sau ocupa locul degeaba? Ca vreau sa mi-o iau pe punctele de la cora, dar vreau sa aud si parerea voastra totusi.

Ma duc la mica scorpie ca trage de pantalonii mei

Cata si Bianca-Maria (2.11.2005)

Bianca-Maria si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA, sa stii ca o sa fac testul, ca mi-ai starnit curiozitatea. Desi pe mine Simona Catrina m-a cucerit nu numai cu subiectele abordate cat, mai ales, cu stilul de "limba soacrei"(scuze, pisi, pt preluare). Cred ca ea face si rubrica KillStil, nu?

Da, Stefan a zis la inceput separat cele doua cuvinte, ii placea sa repete "draga" cu tot felul de intonatii. Mai nou, il alatura lui "tati". Evident, nu e el constient de ce a iesit, dar tat'su e topit, se intelege.

Tania & BB Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Catutza, oala minune isi merita numele. Desi nu o folosesc foarte des imi este utila atunci cand: fierb fasole (nu se sfarma), fierb carne de vita, fac marinata din peste. Timpul de fierbere se injumatateste, nu sar stropi, nu scade apa deci nu stau cu grija ca se arde mancarea. Noi am primit-o ca dar de nunta si ne prinde foarte bine.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise

Mergi la inceput