Pubertatea...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Dragi mamici si tatici cu copii la pubertate!

La noi e liniste de vreo saptamina(sper sa nu fie linistea de dinaintea furtunii),copilul meu a lasat la o parte problemele "existentiale" si a redevenit copilul dragastos si cuminte de acum citva timp!

In speranta ca si la voi e "pace",va urez tuturor o saptamina linistita!



Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo2 spune:

Doamne-ajuta! La noi a fost ceva de genul: "Mami, e un baiat care nu-mi da pace! Te rog ia-ma de la scoala!" Iar cand m-am dus sa o iau de la scoala: "Da' de ce ai venit?! M-am saturat sa ma corcolesti! N-aveai alta treaba?" "Da' bine, mai, fata draga, n-ai zis tu sa vin?" "Da, sigur, acuma tot eu sunt de vina!"...Si, dupa vreo 2 ceasuri:"Ce bine c-ai venit, mami, ca era tare greu rucsacul"...Cum spuneam, Doamne-ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

TEO,bine ai venit in "clubul nostru" ,,poti sa ne spui citi ani are fetita ta!Multumesc!

Nu ca as face vreun sondaj dar chiar vreau sa vad cam de la ce virsta incepe!Si mai sper ca al meu sa nu fie cel mai precoce!

Oricum la mine inca e liniste!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo2 spune:

Am spus ceva mai sus, cred ca in prima pagina a subiectului "dezbatut" - scatiul de fata are 13 ani, insa ne tine in "sah" de vreo 2 ani incoace...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Al meu ala mic are 12 si putin dar inca e bebelusi nu zice nimic inca doarme cu mine si ma pupa offoff ce ma mai bucura probabil numai anul asta,ala mare care a fost un" late blumer"abia pe la 17 la apucat deci ma astept si la cel mic la fel ,pubertatea la ai mei incepe in adolescentza..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

`Neata mamici!

repede ca-s pe fuga!
TEO,scuza-ma dar ieri aveam o durere cumplita de cap asa ca "am uitat" ca esti de-a noastra!oricum ai nostri sunt cei mai precoce!

LEMONI,tare m-as bucura pentru tine sa se transmita genetic si la cel mic,oricum chestia cu dormitul impreuna (destul de rar) se mai aplica si la noi asa ca...irelevant!


Dana

Mergi la inceput