Durerea unei pierderi de sarcina (8)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Mirela, asa cum zicea si Ileana, raceala asta poate sa aduca si ceva bun! Uite ca la noi doua a functionat! Si trebuie sa fie si la tine OK!

Dragele mele, eu sunt OK. Doar stresata, ca inca nu am reusit sa ajung la medic, dar am programare astazi la ora 19.30 si dupa intru sa va spun ce si cum am aflat! o sa fac si eco sa vedem daca e totul in regula! Am asa um morcov ! Daca e totul bine azi, promit sa ma inscriu si eu pe lista la Odisee, ca pana acum nu mi-am facut curajul!

Si poate o iau si pe Flavia cu mine!

Ileana , trebuei sa fie tare greu cu durerile astea de cap! Si eu am inceput sa le am in ultima perioada si chiar ma intrebam ce-i cu ele, ca la prima sarcina nici urma de asa ceva!

Laura, nu te stresa inutil! O sa vezi ca e totul ok! Si in plus, doar am promis ca ne vom bucura de fiecare zi fara proleme, de fiecare zi in care merge totul bine! Acum e totul OK, asa ca nu te panica inainte de a fi nevoie! Ce bine ar fi sa ascult si eu sfatul asta!

Tanima, felicitari!!!! Sa-ti traiasca haiducul si te asteptam cu poze cat mai curand!

Lariana, sper ca nu renunti asa usor la o sarcina pe care ai ti-ai dorit-o atat de mult! Eu sunt sigura ca poti gasi medicul care sa te urmareasca pana la sfarsit si sa se asigure ca totul va fi ok! Te asteptam cu vesti mai bune!

Va pe toate si imi par erau ca intru atat de rar in ultima vreme, dar e o mare agitatie pe la mine la munca si nu prea reusesc sa mai prind cate un sfert de ora sa va salut!
Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mari bafta azi la eco Imi spui mie sa nu ma stresez si tie iti cresc si morcovi, deja Stai linistita ca diseara vezi samburelu' Sa ne povestesti neaparat!

Mirela si mie imi curgeau mucii de vreo 3 saptamani O fi si asta o treaba

Ufff sper sa fie bine si la mine


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mari bafta la eco! Iti tinem pumnii sa fie bine,si sigur este bine! Te asteptam cu vesti!

Laura esti tare haioasa!
Mai stii,o fi si asta o treaba!
Te rog frumos sa nu te mai gandesti la rau,nu ai voie!!! De data asta totul va fi bine,si la sfarsitul celor 9 luni vei putea sa-ti tii in brate! Mai vorbim noi,si o sa-mi dai dreptate!

Eu deocamdata sunt in stand-by.Nu o sa fac nici un test decat daca imi intarzie CM.Oricum pana pe 30 oct. mai este.

Va pe toate!





Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claui spune:

'neata fetelor! de curand am aflat ca sarcina mea s-a oprit din evolutie ( am aflat cand am ajuns in 8 sapt), abia maine o sa rezolv definitiv problema asta. citind ca multe fete au ramas destul de rapid dupa o pierdere, incerc sa fiu optimista si sa ma gandesc in sensul acesta, caci altfel cred ca as lua-o razna. imi impun sa gandesc pozitiv, pentru ca de cand am ramas insarcinata am fost coplesita de un pesimism fara margini, catre paranioa chiar) si uite ce a iesit!!! sau ce n-a iesit!! in fine..ma gandesc deja la ce analize trebuie facute. voi ce analize ati facut dupa pierderea sarcinii? si cat vi s-a recomandat sa faceti pauza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Claui imi pare atat de rau si sa stii ca suntem alaturi de tine.Pupici multi


anca
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Claui imi pare tare rau Sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci pste incercarea asta si sa poti ramane cat mai repede graviduta, din nou E o sarcina micuta, deci nu ar fi problema sa ramai la 1-2 cicluri. Singura analiza pe care am facut-o a fost toxoplasmoza, care a iesit negativa.
Nu te teme, sarcina urmatoare poate decurge perfect

Sper din inima sa-ti dau dreptate, Mirela


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Claui , imi pare rau ca treci prin asemenea momente, dar ma bucur sa vad ca nu ti-ai pierdut speranta! De analize nu prea stiu ce sa-ti spun, dar cred ca medicul tau ar trebui sa-ti dea o lista!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Fetelor, am uitat sa va povestesc ca zilele astea a nascut o verisoara de a mea. Saracuta, era abia la 7 luni si ceva si deodata, duminica dimineata i s-a rupt apa! A fugit la spital si a nascut, duipa 24 de ore de dureri si chin, un baietel de 2,3 kg. E micut, dar sanatos haiducul ei si nu a stat deloc conectat la aparate. Acum sunt amandoi OK, dar am trecut prin niste emotii pentru ei!

Oricum, incep sa cred ca sunt din ce in ce mai rare sarcinile model, in care nu ai nici un fel de probleme si totul decurge exemplar pana la sfarsit!
Totul e insa ok atunci cand se termina cu bine!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

Claui, si eu am trecut de 2 ori prin experienta asta nenorocita , dar sper sa-ti revii mai repede decat mine. Din proprie experienta iti spun ca optimismul te va ajuta sa mergi mai usor mai departe. Sper ca noi te vom putea ajuta macar cu o vorba buna !
Eu am facut histeroscopie, HSG, analize hormonale inclusiv pt. tiroida, serologie pt. sarcina oprita in evolutie (toxoplasma, ureaplasma, micoplasma , citomegalovirus, listeria, rubella, clamidia,
riketia)
Iti doresc multa sanatate si mult curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilirusu spune:

Fetelor am o mare dilema!Vinerea trecuta ,pe 20 oct mi s-a facut chiuretaj pt sarcina oprita in evolutie la 6 sapt.Dupa chiuretaj nu prea am sangerat,foarte putin,nu am umplut nici un tampon.Astazi,la 5 zile am avut dureri asemanatoare ca cele de ciclu si m-am trezit ca sangerez.Ce parere aveti,poate sa-mi vina asa de repede ciclul sau este postavort?Ma ingrijoreaza tare aceasta sangerare,ce poate fi?

Mergi la inceput