Durerea unei pierderi de sarcina (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Asa Lariana nu te lasa ca stiu eu ca ala mic este un luptator.

anca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/scarlat_anca/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Lariana o sa fie bine, trebuie sa fie.
Anca am vazut pozele, f fromoase. Daca vrei sa scapi de semnatura aia lunga copiaza lincul intre "", fara pauza. Eu am pus o pauza inainte de u, intre ghilimele si dupa ele pt ca altfel nu puteam sa iti arat. Trebuiesc sterse aceste pauze.
[ url=" " ] poze[/url]

Ileana 12+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

prietena mea a pierdut saptamana trecuta sarcina la aproape 6 luni... medicii de aici i-au spus ca copilasul nu avea nimic dar ca placenta era imbatranita... e posibil asa ceva???


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Offf, Ileana, saracuta de tine! Sper sa depasesti perioada durerilor de cap (pana la ce varsta a sarcinii le-ai avut data trecuta?)
Nu se vad pozicile!!!!! Nu merge pagina de net!

Lariana kiar daca luni iti va spune ca nu poti tine sarcina (si e posibil sa-ti spuna asa, daca el e adeptul a 2 ani dupa cezariana), asculta-ne si pe noi, care am trecut prin atatea! In ruptul capului sa nu faci intrerupere! De ce nu mergi la dr Tutunaru? Doar stii cate fete de pe forum si nu numai a ajutat!!! Si fiind vorba de urgenta el te si primeste imediat. Vorbesti cu el la telefon si stabilesti o intalnire.
Mooaaama nu va pot spune cam ce mi-ar veni acum la gura la adresa doctorilor astia tampiti! Le-as umple frigiderul de carne, scuzati expresia, dar sunt nervoasa rau!


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dana imi pare f rau,saraca de ea.

anca
[url=''http://pg.photos.yahoo.com/ph/scarlat_anca/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0]Poze nunta[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dana imi pare rau Placenta trebuie sa "imbatraneasca" in ultimele luni, mai ales in luna 9 ptc se pregateste de finalizarea sarcinii. De aia sarcina nu poate depasi 40-42 de sapt., ca placenta e imbatranita si nu se mai oxigeneaza copilul. Nu stiu care ar fi motivul pentru imbatranirea prematura a placentei


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Dana imi pare rau Placenta trebuie sa "imbatraneasca" in ultimele luni, mai ales in luna 9 ptc se pregateste de finalizarea sarcinii. De aia sarcina nu poate depasi 40-42 de sapt., ca placenta e imbatranita si nu se mai oxigeneaza copilul. Nu stiu care ar fi motivul pentru imbatranirea prematura a placentei


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye




multumesc!

ufff, de sarcina asta se lega viata lor in continuare, mai ales ca ea are 37 de ani... pana in ianuarie anul asta au avut o fetita de 8 ani, care a murit de cancer... asa ca va dati seama in ce stare sunt acum... nu stiu ce mai e cu viata lor! nu mai vor sa traiasca!

[ url="Diana-Maria" ] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea[/url]
_
_
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

buna dragele mele, am lipsit o perioada destul de mare de pe aici si azi cand am intrat am avut parte de multe surprize frumoase.....multe fete insarcinate, asa ca nu-mi ramane decat sa va doresc o sarcina cat mai usoara si sa dea bunul dumnezeu sa fiti sanatoase si sa aveti copii mult doriti...ma bucur sincer pentru voi.....
va pup si sper data viitoare sa gasesc si mai multe burtici
eu din pacate mai am de asteptat mult pana sa mi se indeplinaesca acest vis frumos ( are sotul unele prob. de sanatate...(()

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Laura data trecuta am avut dureri cam pana la 5 luni, ar mai fi ceva...eu tot mai sper ca e ultima data.
Poze nu am pus, incercam sa ii arat Ancai cum se face.
Anca ai uitat sa inchizi ghilimelele dupa link.
Dana am mai auzit de placenta imbatranita, dar nu cunosc detalii. Imi pare tare rau de prietena ta.
Pune lincul intre "" si scrii numele dupa ]

Ileana 12+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetele va multumesc si cred ca am reusit.Pup fetele

anca
poze nunta

Mergi la inceput