Durerea unei pierderi de sarcina (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Fetele, buna dimineata!
Stiti nepotica mea a mai crescut 4 mm...
Va aduceti aminte de prietena mea careia i se spusese ca va trebui sa faca avort?!...
A fost din nou la eco si se pare ca totul e oK; celalalt bebe incepe sa se absoarba, iar cel ramas creste si se dezvolta si peste 7 luni va fi nepotica mea dulce...Cel putin asa voi avea si eu un bebelus, daca eu nu voi reusi...


mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Tanima felicitari pt bebe Rares! Sa fie sanatos, sa creasca mare si sa va faca fericiti

Flavia vreau si eu sa-mi fie rau, ca sa stiu ca sarcina e bine!! Eh? Ce zici de treaba asta? Cica tre' sa mananci putin si des, ca sa nu-ti fie rau si sa nu ai arsuri. Incearca sa nu-l mai ridici pe Dominic, e foarte riscant in sarcina.
Eu in afara de usoare dureri de sani, nu prea am simptome! Si am fost la analiza sangelui (Bhcg) si rezultatul este 50! Mi-a inghetat sangele in vene cand am auzit numarul asta! pai niciodata nu l-am avut asa mic! Dr. m-a linistit spunandu-mi ca sarcina e mica de 1-2 sapt si valoarea e normala. Repetam analiza luni dimineata si vedem cu evolueaza. Oricum sambata merg iar la eco.

Andreea sunt foarte fericita Incerc sa nu ma gandesc la nimic rau si sper sa fie doar bine
Eu cred ca prima zi a fost pe 18, dar nush sigur

Am facut sambata Sfantul Maslu in casa cu doi preoti si unul din ei e prietenul nostru. La sfarsitul slujbei l-am anuntat ca a fost atat de frumoasa si de eficienta slujba, ca deja am ramas insarcinata Sa fi vazut ce oki a facut ca la melc Credea ca glumesc, se uita la mine sa-i confirm, ca stie ca eu nu mint!

Mirella ma bucur ca le merge bine Multa sanatate si un bebe repede si tie[pu]

Mirela (a noastra) in a cata zi esti?




Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Lariana imi pare tare rau ca treci prin asta. Incearca totusi si alte pareri, dr. Tutunaru poate. O sa ma interesez si eu cum o cheama pe dr mea si unde o gasesti. Ti-au spus cumva ca ai avea si alte probleme? Or doar stiu ei din carti ca trebuie sa astepti 2 ani?
Mirela nu imi fac griji de durerile de cap, am avut si prima data, doar ca nu mai suport eu. Nu prea iau pastile pt ca nu isi fac efectul. Mai iau uneori pt ca nu rezist si nimic, apoi imi pare rau ca am luat.
Cu eco ma gandesc ca daca merg acum nu ma mai primesc peste 2 sapt., sau ma primesc si nu imi mai fac eco si urmatoarea programare e pe 6 decembrie. Oricum pana ma hotarasc eu trece timpul...
Laura inca imi e frica de lista mamicilor, poate cand o sa am mai mult timp liber o sa scriu si acolo...oricum le citesc pe fete de la inceput.
tanima felicitari pt bb Rares. Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii. Te-am cautat zilele astea la mamici sa vad daca s-a schimbat statutul tau si erai inca pa lista burticilor.
Flavia nu stiu daca sunt normale sau nu durerile astea, doar ca il tin pe bb nemancat. Data trecuta m-au tinut vreo 5 luni, sparam sa nu mai fie cazul.
Mariana ai aflat ce o sa fie? In ultimul timp am avut mult de lucru si nu am avut timp sa mai intru pe la voi. Dureri de cap am avut si inainte de sarcina si la sarcina trecuta...nu stiu cum sa scap de ele.
Andreea poate este ciclu peste sarcina...Nu stiu sa zic ce zi se considera...
Mirella ma bucur pt prietena ta. Uite ca sunt si cazuri fericite.

Ileana 12+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ileana mi-am amintit un remediu contra durerilor de cap, care cica da rezultate (mama mi l-a recomandat): pui felii de cartof crud pe locul dureros si legi cu o fasa, ceva! Multa sanatate


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura si eu stiu de acest ''tratament''.

anca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/scarlat_anca/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Buna fetelor dragi .
Stau si va citesc si unochi rade, celalalt plange. Ma bcur ffff tare pt gravidutele noaste, Ileana, Flavia, Mari, Laura.
Lariana draga, te rog din suflet, si eu, sa nu te grabesti cu avortul. Medicii astia prea usor dau verdictul si... sa fim sinceri, cati dintre ei sunt medici adevarati. Probabil ca exista riscuri, dar este vorba doar de riscuri pe care si nu si le asuma. Stii, precum a mai scris cineva (scuze, nu-mi aduc aminte cine), este usor sa supraveghezi o sarcina fara probleme, chiar si eu sau oricare din noi ar putea-o face, dar ca sa supraveghezi o sarcina cu risc, trebuie sa fii medic. Scuza-ma, dar ma revoltat fff tare usurinta si nepasarea cu care ti sa comunicat verdictul "avort". Te rog frumos, du-te si la ati medici! Vezi atatea exemple de succes aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Laura, Anca nimic nu isi mai face efectul la mine, asta e partea cea mai proasta. De la leacuri babesti, unguente, pastile, pastile f puternice, chiar si 2 odata...nimic...Mi se intampla de cativa ani si inca nu am descoperit sursa lor. Drii. se uita la mine ma vad tanara, imi fac niste teste standard si gata, nu am nimic. Un dr. m-a speriat chiar cu tumoare, apoi am mers la altul cu aceleasi analize si nu a gasit nimic. Speram sa fie o dereglare hormonala si sa se regleze cu sarcina, dar nu a fost sa fie. Daca nici dupa sarcina asta nu imi trec, o sa incep investigatiile din nou pt ca nu mai suport. Imi vine sa la propriu.

Ileana 12+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ileana pupici.

anca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/scarlat_anca/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Lariana, te rog si eu sa te duci si la alti doctori, poate Tutunaru sau Pelin, are tot in dr. taberei, la Nayel am fost si eu in ultima vreme, prima data mi s-a parut destul de receptiv la problemele mele, dar are un aer f. distrat de parca mereu l-ai trezi din visari romantice.....si poate nu a vrut sa-si ia pe cap o gravida cu risc.

Lariana, este vorba de viata copilului tau, trebuie sa-i dai toate sansele, poate exista riscuri, dar de sanse nu ti-a vorbit nici unul din medici?

Nu te grabi sa-i iei micutului orice sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Fetyelor va multumesc ca-ni sinteti aproape.r cu care am nacut nici nu concepe sa las sarcina pe cind DR Nayer (am fost azi la el din nou)mi-a spus sa facem luni o ecografie sa vada bine ce riscuri sint si daca putem merge mai departe,localizare...etc Asa ca mai am o speranta si a fost mai explicit poate avea loc o ruptura in timpul sarcinii dar asta vom vedea saptamina viitoare.Mi-a mai spus ca daca aveam 7-8 luni de la cezariana era altceva.Ce?nu stiu dar ma voi lamurii lunea viitoare si daca nu voi mai avea rabdare ma duc chiar vineri....Cite un pup pentru fiecare mamaica si unul pentru viitoarele mamici.

Mergi la inceput