Aici raspund la intrebari legate de trat.nat - 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Livia,spune-mi te rog,daca pulberea de marar are contraindicatii in fibrom uterin,chist ovarian? Am un CM redus cantitativ,crezi ca pulberea mi l-ar scurta si mai tare sau din contra?
Multumiri anticipate!

PS/Imi cer scuze,aceeasi intrebare vis-a-vis de Branca Ursului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

pot lua maca in combinatie cu antibiotice(sumamed si zanocin)?
multumesc mult

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Livia,te rog din suflet spune-mi si mie daca sunt bune combinatiile

de naturiste pe care le luam eu si sotul meu:

Eu-cicluri anovulatorii:

-6 cps naprasnic/zi;
-3 cps BU/zi;
-2 omega 3/zi;
-1 fiola de panaxginseng/zi;
-ceai naprasnic-2 cani/zi;


Sotul:oligoastenoteratozoospermie

-3 Tribullus Terestriz/zi;
-6 naprasnic/zi;
-3 Bu/zi;
-3 telina/zi;
-1 Bio-Se-Zn/zi
-1 Zn 10 mg/zi;
-2 Omega 3/zi;
-1 fiola panaxginseng/zi;
-1 fiola buvabila de L-carnitina-1 mg/zi

Stiu ca sunt cam multe,dar poate nu interactioneaza negativ!!!!
Multumesc din suflet pentru raspuns!


Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

rectific diag sotului:astenoteratozoospermie!
nr.spermatozoiz.=50mil/ml

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Buna, Livia!

Te rog din suflet sa-mi dai si mie un sfat: am trompa dreapta infundata si as vrea un tratament naturist (imi doresc f. mult un copil). Cred mult in tratamente naturiste si totodata, mi-e tare frica de operatii de genul laparoscopie etc. Am facut hsg in ianuarie 2006. Mentionez ca in prezent folosesc tinctura de branca-ursului de 3 ori pe zi si zilnic, o cana de ceai de napraznic. Te rog mult sa-mi dai un raspuns. Iti multumesc. Astept de asemenea raspunsuri si sfaturi si de la alte persoane care au trecut peste aceasta problema si au reusit sa aiba un copilas.

Tot ceea ce nu ne doboara, ne face mai puternici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Buna Livia, am si eu o intrebare: ovare polichistice + uter retrovers si infantil, ne dorim copii de multi ani: am facut HSG, stimulare, laparo (ptr. ovare polichistice- din ovarul drept s-a rezecat o portiune), apoi duphaston 1-0-1 timp de 6luni si nimic.
Am 36ani, spermograma sotului e buna.
Am facut (din proprie initiativa) analize hormonale in ziua2 a CM:
DHEA-S 242.5 (limite 60.9-337)
TSH 0.71 (limite 0.3-6.2)
FSH 21.86 (limite pe faze 3-12, 8-22, 2-12)
LH 3.48 (limite pe faze 0.8-10.5, 18.4-61.2, 0.8-10.5)
ESTRADIOL 65.86 (limite pe faze 30-100, 100-400, 60-150)
PROLACTINA 27.83 (limite 1.2-19.5)
Pentru aceste valori am primit tratament cu brocriptina, clostylbegit si prednison.
In decursul timpului am facut diverse tratamente alternative homeopate si fitoterapice, apiterapie. Fara rezultatele dorite-
Am citit toate indicatiile tincturilor care pot ajuta mie, dar acum nu mai stiu care le pot lua si cum?!
Ma poti ajuta? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by Idaira

Livia,spune-mi te rog,daca pulberea de marar are contraindicatii in fibrom uterin,chist ovarian? Am un CM redus cantitativ,crezi ca pulberea mi l-ar scurta si mai tare sau din contra?
Multumiri anticipate!

PS/Imi cer scuze,aceeasi intrebare vis-a-vis de Branca Ursului.




in cazul tau este bine sa iei muguri de zmeur si tinctura(sau pulbere)de telina,mararul este contraindicat!
BU -POTI LUA!

pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by felicia20

Buna, Livia!

Te rog din suflet sa-mi dai si mie un sfat: am trompa dreapta infundata si as vrea un tratament naturist (imi doresc f. mult un copil). Cred mult in tratamente naturiste si totodata, mi-e tare frica de operatii de genul laparoscopie etc. Am facut hsg in ianuarie 2006. Mentionez ca in prezent folosesc tinctura de branca-ursului de 3 ori pe zi si zilnic, o cana de ceai de napraznic. Te rog mult sa-mi dai un raspuns. Iti multumesc. Astept de asemenea raspunsuri si sfaturi si de la alte persoane care au trecut peste aceasta problema si au reusit sa aiba un copilas.

Tot ceea ce nu ne doboara, ne face mai puternici.




Trebuie sa bei mai mult ceai de naprasnic(min.3 cani)dar preparat special,da?!
branca ursului e bine cum iei!
mai poti adauga si telina(pulbere sau tinctura)+acid folic si mugurii de zmeur(extract glicerinic)

trat.se tine cca.4 luni!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Deci parerea ta ar fi sa urmez acest tratament si sa nu fac laparo? Sunt sanse sa se desfunde? Iti multumesc din suflet si iti doresc tot binele din lume. Il meriti.

Tot ceea ce nu ne doboara, ne face mai puternici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by felicia20

Deci parerea ta ar fi sa urmez acest tratament si sa nu fac laparo? Sunt sanse sa se desfunde? Iti multumesc din suflet si iti doresc tot binele din lume. Il meriti.

Tot ceea ce nu ne doboara, ne face mai puternici.



eu as incerca intai trat.nat.dar tu faci cum crezi ca e mai bine pt.tine!
Si mie mi-au spus sa fac inseminare apoi fiv daaar am decis ca intai incerc ceva naturist si apoi trec la altele...a fost alegerea mea si am ales bine!

pup!

Mergi la inceput