Mamici de ianuarie - februarie 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fetelor

Cata imi pare rau sa aud prin ce ai trecut. sper sa aduci vesti bune dekla dr.

Anis eu nu am carcei deloc, la analize calciul a iesit ok- daca asta influenteaza cu ceva aparitia carceilor. eu iau magne si biomarin.

azi merg si eu la dr, abea astept sa-mi vad bebelina.

nu mi-a vazut nimeni poxzicile de la 27 de sapt?????? le-am pus in albumul comun

Marina 27+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Michelle81 asteptam cu mare emotie sa ne aduci vesti bune!

Anis carcei am avut la sarcina trecuta si am luat multivitamine speciale pentru gravide.Am inteles ca e vorba de un dezechilibru intre calciu si magneziu.O metoda babeasca impotriva circeilor ar fi sa iti indoi picioarele inspre interior nu inspre exterior si nu mai dor asa de rau.

Sabina 25+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

dadap,ia vezi daca se vad toate aici !
anis,imi pare rau ca ai carceii aia nesuferiti! cred ca e groaznic sa te ia asa din somn.


fug sa ma uit la mobila,mi-a venit sa iau pat,sau vad eu ce,in camera copilului.


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

ANIS, AISKA, AMAYA, multumesc mult de ajutor, nici nu cred ca va imaginati ce nemaipomenit e sa ai pe cine intreba una-alta, ca eu ma simt de parca urmeaza sa plec pe Marte, nu sa nasc! Parca pe timp ce se imputineaza saptamanile pana la nastere mi se pare tot mai dificila problema, de parca la mine s-ar inventa nou-nascutii si mamicile. Oare fiecare simte asa la primul copil?

ANIS, si eu am patit cu carceii noaptea, de cand m-au lasat cu dureri musculare cate doua zile la rand, cand ma intind am grija sa nu intind si talpa, ci s-o tin perpendiculara pe tibie sau chiar trasa in sus. Avantajul faptului ca nu pot sa ma intorc de pe o parte pe alta fara sa ma trezesc...

AELITA, da' torta de ce ne-ai pus-o, sa salivam in cor? Daca te trezesti cu noi gramada la usa, cu farfuriutele in mana? N-ar fi bine, am ateriza la vecinii de jos!

cristiana 24+ David Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

marinar nu fii trista, uite m-am uitat eu pe poze. sunt f frumoase, burtica frumoasa. dar vezi ca pozele sunt "private", nu "publice", eu a trebuit sa ma loghez ca sa le pot vedea.

fetelor, anuntati cand puneti poze noi ca altfel.. eu una, nu ma uit, decat daca cineva anunta ca a mai pus poze.

Michelle nu ai aflat inca nimik?


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Ce fac fetele?Nu am lipsit de la cafeluta am baut-o cu kateryna si liuda pe messenger.
Michelle
Fetelor a fost o prietena la mine care a nascut pe 25 septembri si i-am vazut buburuza.Era asha de mica si fragila si mirosea asha de frumos imi venea sa o mananc.Dormea mititca intr-un saculet din ala plushat si visa cred ptr ca gangurea de mama focului in somn.
Tipa asta a nascut la giulesti si mi-a spus ca nu ma sfatuieste sa nasc acolo ptr ca i-au imbolnavit copilul cu nu stiu ce boala de piele care a trecut.
M-a bagat si asta in ceata de tot acum.
Nu stiu ce o sa fac ptr ca sunt confuza rau.


22+saptamani http://pg.photos.yahoo.com/ph/naomi_creamy/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadap spune:

aelita - merci mult! Sint super!
Meg - merci mult pentru parola. Bafta multa!
ALINATXA - nu ma speria. Cu greu m-am hotarit sa nasc la Giulesti si asta din cauza doctoritei la care sint si in care am mare incredere. Eu am fost la o prietena in vizita acum 3 ani si m-am ingrozit cind am vazut cite tiganci sint... Mi-am promis ca nu voi naste acolo orice ar fi. Dar uite ca in ziua de azi te duci dupa doctori nu dupa spital...

Apropos - la Giulesti se fac cursuri prenatale cu un kinetoterapeut. A fost cineva? Merita?



Dada 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cu durere enorma in suflet trebuie sa va spun ca VA PARASESC!sunt DISTRUSA SI LA PAMANT,plang in hohote!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DE CE DOAMNE????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Maine trebuie sa-mi fac progarmare pt INTRERUPERE!Fetelor MOR!!!!!Nu se poate!!!!Nu vreau fetelor,va rog...spuneti-mi de ce???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

Doamne Michelle! e ingrozitor! Dumnezeu sa va aiba in paza lui sa va ajute sa treceti cu bine prin asta!
Acum parca nici nu imi mai vine sa scriu ce voiam sa scriu.Off...imi pare nespus de rau .

ca vorbiti mai sus de dureri de spate de picioare.Maine ma duc la nenea doctorul,ca deja mi se pare cam dubios,si vreau sa imi zica daca e cazul sa mai indur durerea sau nu
hai sa va zic: de ceva vreme am o durere in spate chiar in zona rinichiului drept si inca o durere in zona inghinala (la imbinarea piciorului cu pisi,chiar in dreptul perineului).si ma doare la orice schimbare de pozitie(nu va zic ce misto ma dau jos din pat).Stiu ca si la prima sarcina am avut durerea asta inghinala insa nu si de spate,si durerea inghinala la prima sarcina parca stiu ca a aparut mai inspre luna a 8-a, nu ca acum cam din luna a 5-a,si iata-ma in 6 luni si o saptamana si tot cu durerea care nu pare ca vrea sa cedeze
Ideea e ca la no spa nu are nici un gand macar sa se diminueze nu sa cedeze...deaia ma duc la doctor...mama ma bate la cap sa iau scobutil ca cica e bun ,insa eu nu prea vreau sa iau pana nu zicea nenea doctorul ceva ...
voi aveti astfel de dureri? ma refer dureri din astea continue care sa nu treaca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Michelle am fost de la inceput cu gandul la tine. nu credeam ca va fi asa... imi pare rau, stiu ca nimic nu te va face sa te simti mai bine, poate doar timpul asta care va trece si mai vindeca... intrebarile tale sunt si pt mine fara raspuns. asta nu inseamna ca nu exista raspuns. dar mai ales exista speranta. sunt alaturi de voi si orice ai face, cred ca e decizia corecta...

23+

Mergi la inceput