FIV 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Dragele mele,
Cand intru in fiecare dimineata pe subiectul asta ma simt de parca mi-as completa jurmalul. Azi am facut nu stiu ce... maine voi face cutare... Dr. mi-a zis ieri ca...
Asadar, azi imi e din nou bine! Seara parca ma mai inteapa ovarele, toata partea de jos a abdomenului s-a rotunjit si s-a intarit. E mult mai tare ca la stimulare. Nu prea mai am rabdare la serviciu, parca am ajuns sa astept mai mult concediul decat ET-ul, desi coincid ca data.
E ciudat ca nu-mi fac planuri deloc, de nici un fel... Doar ma mai gandesc din cand in cand: sa fac asta acum, ca dupa aia n-o sa mai pot s-o fac... Asta ar fi singura "grija" la ce va fi dupa.
Nu ma obisnuiesc cu ideea ca nu plecam nicaieri, noi fiind foarte plimbareti. In anii precedenti pe vremea asta stateam cu hartile imprastiate prin toata casa, facand trasee. Acum, de cate ori trebuie sa facem vreo cheltuiala, ne gandim imediat daca afecteaza "rezervele" pt. eventualele incercari... Dar n-o facem cu inima stransa, ci oarecum resemnati.
Gabi ma intreba cum stau cu moralul. Cam asa stau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Raluca draga mea, ma bucur ca te simti bine, cat priveste planurile de concediu trebuie sa ti le schimbi, acum trebuie sa te gandesti la bebei (cum spunea sotul meu) si sa-i incluzi in planurile tale.
Deci ai sa intri in concediu din 4 Iunie, sper sa nu dispari de aici, sa ne ti la curent cu tot ce se intampla, debia astept sa-mi dai vestea cea buna.

Te pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

...de fapt de pe 2(luni), iar de disparut nici gand, ca eu scriu de acasa, de la serviciu nu am timp nici sa-mi verific mailurile. Norocul meu e ca, desi am doua servicii, am destul timp pt. mine.
Iar cum acasa avem doua calculatoare, o sa mi-l iau pe-al meu in pat, asa cum am facut la stimulare. Nici o sansa sa scapati de mine!
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Ma bucur ca nu dispari, numai cand ma gandesc ca mai ai putin pana la ET, ma trec fiorii, am emotii pt.tine, dar tu trebuie sa fi relaxata si sa stai cumintica in pat prima zi plus celelalte zile.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Karula daca o sa fie bine eu zic sa nu excluzi concediul.Prin August cred ca poti merge la munte sau la mare.Eu cand aveam 4 luni am mers la munte.Problema este cat concediu o sa mai ai dupa ce stai 2 saptamani acasa dupa ET.

Va pup,


Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Simona a miscat in burtica la Poiana Brasov sus pe Postavarul parca se cheama varful.Cred ca din cauza ca sunt neastamparata am nascut la 7 luni.Cand o sa fie bb-ii in burtica (dupa 12 saptamani o sa aveti un chef de plimbare...).Eu mi-am facut deja socotelile.La anul in Iulie se naste a doua mea fetita.asa ca la anul numai merg la mare.Anul acesta petrec si pt la anul.

Va pup,

Ps:numai fiti stresate!Bb-ii se prind cand nu-i stres.Eu asa vorbesc acum dar sa ma vedeti in octombrie.

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut gagici,

ieri am avut zi de taratoare si nu am putut sa vin la net....a fost a-2 zi de invazie a "Armatei Ruse" .....niste dureri crancene parca ma taia interior pe viu...( nu o sa pot sa nasc niciodata normal cu asemenea dureri...)
Acum cand am scris chestia asta...mi-am adus aminte cum aceam in prima noapte la reanimare ( pe un hol nenorocit, nu tu fereastra nu tu usa, decat cadrul acesteia)perfuzia curgea pe mine, de cate ori le vedeam pe asistente cerseam dupa calmante si tampitele-mispuneau ca mi-au bagat...si la 2 goluride usa mai incolo era sala de nasteri...in noaptea aia a nascut o gagica normal...ce urlete s-au degajat imi este greu sa va descriu...se auzea tipa urland efectiv si o voce sictirita care repeta ca un robot: "impinge, hai impinge...ce bine te descurci, impinge..." O voce care repeta cuvintele astea pe acelasi ton, cu un sictir total.....
Numai tampite in reanimarea de la Pantelimon...a 2-a zi dimineata a venit una mai umana ( la toate am cotizat...dar 500 000 lei era asa...ca hartia igienica pt. ele...le-a trebuit mult sa constate ca eu eram lesinata ca nu-mi intra nimic in vene...totul curgea pe mine in pat...) De borat tot pe mine am borat....in 4 etape...eram plina de borala ( verde ca in filmele SF)...cand mi-am dat seama ca-mi vine sa vars a 4-a oara ( era deja joi pe la pranz, erau mai multe asistente)...am inceput sa strig ca poate imi aduceau un cearceaf ( cu cearceaf pe umar era moda la Brasov, varsai pe el si pe urma ti-l luau).....de unde am varsat si a4-a oara...si dupa ce am varsat ( eram plina de iod, sange, perfuzii si barala)....imi vine asistenta cu o tavita ( din aia ca la dentist in forma de rinichi)si mi-o pune langa mine sa vars....cand ma uit era 1/2 umpluta de altcineva....si mai dai o repriza de scarba ce mi-a fost.....
Alea sunt niste cretine!!!
Acum pot sa va povestesc ca am trecut peste si ma bufneste rasul ( amar ce-i drept cand va povestesc)....
Dupa operatie te trezeste cu palme...si ai o greutate pe operatie ( ca sa-ti preseze vasele sanguine sa circule mai putin sange...).
In BRASOVaveau o greutate segmentata si statea cat de cat pe tine....aici mi-au trantit un sac de nisip pe mine....
O sa va mai povestesc....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

A Karula...stiu despre ce vorbesti cu concediul...eu am trecut anul trecut prin episodul ala ( inainte si dupa operatie si mai si din cauza durerilor)....ce m-am mai plimbat pe harta ...
ACUM...tu ( cu noi alaturi) te bucuri de "cat ai endometru"....eu ma bucur cu 14 fire la gandul ca o sa fie bine , ca doara mi-a zis Ancar ca-mi face HSG dupa 6-7 luni...Gabi se bucura ca o sa faca FIV in toamna....Pia ca mai incearca o data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Of Ileana, ce nesimtite au fost asistentele, mai ales ca ai cotizat la ele, sper ca ai batut un zero in plus, doar nu le-ai dat cate 500.000 lei, ca mi se pare enorm de mult. Bine ar fi sa incepi sa uiti acest episod din viata ta.
Pupici

Gabito tu vorbesti de stres :)
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Aceeasi groaza m-a apucat si pe mine ca pe Pia cand am vazut suma... Ca groaza de povestea ta m-a apucat de mult... Daca te poti gandi detasat la episodul asta promit sa ma "detasez" si eu de dorul de duca...

Mergi la inceput