Prichindei martie - aprilie 2005 (113)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Multa sanatate tuturor "mucosilor"

Pupici

Ionela si Dora

Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE DIN VACANTA
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Astazi i-am cumparat sirop de catina si-i dau 3 lingurite pe zi.

Pupici

Ionela si Dora

Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE DIN VACANTA
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

'Neata!

Mi se pare un lucru minunat cum simt copii afectiunea si cum se bucura de ea .Ieri ma asezasem cu capul pe pieptul lu Bogdan si Matei care era cocotat pe un scaun in coltul opus al camerei,s-a dat jos cu o viteza,a venit la noi si s-a asezat si el in aceeasi pozitie ca mine si nu mai schita nimic.si dupa cateva zeci de sec bune a inceput sa ne zambeasca.Mi s-a parut minunat.

Ieri am fost in parc la Moghiorosi si am testat toate toboganele,inculsiv cele foarte mari si ne-am dat in masinute;iar azi mergem la Zoo.

Connie am vizionat pozite frumoase cu Calin care este un frumos si un grasut.Mai se impaca cu ochelarii de soare?

Cenia cred ca ti-am mai spus,dar Davis seamana foarte tare cu tine.Bine ca nu este grav cu ochisorii

Gegea m-ai distrat cu povestirea ta. si pt carliontata Daria cea mancacioasa.

Danuta bine ca s-a terminat totul cu bine si sarina fara probleme in continuare

Ocrainic sa-ti traiasca baietelul.Ce mai face frumuselul David?

Rrox multa sanatate si pupici pt Ioana sa se simta mai bine.

Simonela si Matei cade in fiecare zi,dar el nu prea are probleme,se ridica si este mai atent data urmatoare.Pupam micuta,sa ii treaca zgarieturile.







Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Multumim Pisi! Suntem mucosi in continuare, dar bine dispusi A inceput chiar sa stea cuminte (relativ) la aspirat nasucul fiindca ia mami cah-ul din nas Cu asta am convins-o si sa stea la taiat unghiute, luam cah-ul de pe unghii Sta cumintica.
Dragut Matei! Nu e gelos, vrea sa imparta afectiunea Mariuca si Ioana sunt mult mai posesive. Mariuca se baga imediat intre noi daca ne vedea imbratisati, se indesa cat putea si trebuia s-o pupam numai pe ea, iar Ioana bate pe oricine are intentia sa se apropie prea mult de mami

Ariadna ce mai face Sonia? Vrea sa doarma sau nu?

Rp iar strig dupa tine, lipsesti la raport!!!

Connie V-am admirat la castane! Ce zambaret nonstop e Calin! Si tu arati super! sunt invidioasa

Ionela sper ca nu vrei sa recuperezi toate punctele intr-o zi Ce mai face Dora?

tuturor! Ma duc sa ma uit pe geam, in parc, am lasat-o pe Mariuca la joaca cu o prietena/colega si cu bunicul ei... si parca am un stress...

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Multumim pentru pupicii adresati iubitului meu samurai
rrox,sanatate ioanei!Dealtfel,asta le doresc tuturor prichindeilor nostri!
Este cineva dintre voi care a decis sa vaccineze antigripal piticul?
Eu dupa multe oscilatii,dupa ce toti din jurul lui ne-am vaccinat,gandindu-ma ca,totusi,fata de iarna trecuta va fi mult mai mobil,deci mult mai expus,am decis sa-l"intep".Doamne ajuta!Au mai contribuit la decizia mea si zvonurile din lumea medicala care afirma ca,datorita vremii instabile,cu temperaturi extreme,va fi o epidemie groaznica sezonul asta;deja spitalele gem de copilasi bolnavi,nu mai vorbim de adulti care"behaie"in toate directiile
Azi am fost la restaurant,sa-l sarbatorim pe tatal meu,nascut pe 19,si Alexut s-a comportat admirabil.Desi papase,si inca bine[supa,peste cu lamaie,masline,paine si desert para],a mai servit si de la noi tortelini,pui,lipie...A fost numai un zambet si acum doarme ingeras.Ieri insa a fost oribil.S-a intors taica-sau din Germania,plin de jucarii,hainute,Pampers si produse de baie si ingrijirea pielii.Alex s-a bucurat foarte mult,s-a jucat cu jucariile cele noi dar,cand sa-l punem in pat,a inceput o criza de isterie numita modern"tantrum"care a tinut 2,5 ore,de teama sa nu dispara taica-su.Nu voia nici in brate,nici in pat,pe de alta parte era mort de somn,nu va spun urlete,care ne-au facut pe amandoi sa ne simtim toata ziua calcati de tren.Gagiul in schimb,dupa ce s-a potolit[a dormit doar 1/2 ora,de bine ce-l obisnuisem 2,5 ore]a fost foaaarte binedispus si plin de energie.Seara a picat lat si 11 ore nu s-a clintit,asa ca am mai recuperat si noi din stress.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Mamacita si eu vroiam sa intreb acest lucru,ca tocmai ce am discutat cu Bogdan si ne gandeam sa ne facem toti trei antigripal,asa ca sigur o sa ii facem si lu Matei. pt tatal tau si pupici samuraiului ascultator.

Noi am fost la Zoo si Matei s-a distrat tare bine,i-au placut animalele,imita leul si pelicanilor le zicea ham ham.Cel mai tare i-au placut pestii-oricum pe astia ii admira si in Carrefour si ne-am asteptat sa ii placa si acum

Mai vroiam sa va intreb ce peste dati voi piticilor,sau ce feluri de peste au voie,ca eu,spre rusinea mea nu i-am dat inca peste lu Matei si intentionez sa remediez aceasta situatie.

pt mamici si pitici

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

Salutare mamici,
Ce credeti ca am facut ieri dimineata? Evident, ne-am suit in masina si plecam la Comanesti. Tare ne era dor de maimutica cea mica. Nu va spun ce a facut cand ne-a vazut, si cum ne-a pupat, venea ba la unul ba la celalalt, cu pupaturi, ne lua de gat. Iar noi eram topiti cu totul.
Dar azi, cred ca simtea ca plecam, atat a plans (recunosc scenele povestite de Mamacita la intoarcerea lui tati), doar ca noi am plecat si el a ramas urland la propriu, el pe o parte, noi pe cealalta.
V-am povestit ca saptamana trecuta cand am plecat, ne-a facut din mana, pupat, zambaret, dar nu si-a dat seama atunci ce-o sa fie. Doua zile a stat numai de gatul nostru si o respingea pe bunica-sa cat colo.
Azi a papat din gratarul meu de pui. Desi eu ziceam ca e tare, a papat tot, mai ales arsura specifica carnii facute pe foc.
Multumim de aprecieri, Cenia, Raresionut, Rrox, Mamacita, Ligia, Simonela, Pisicuta.
Cenia, multumesc de urari si pentru informatia cu Teba si cu papuceii. Ce faci? Te gandesti sa te intorci la serviciu? Dar unde-s pozele din octombrie 2006?
Raresionut, intradevar tare e frumos in parc acu' toamna, mai ales ca am prins si o zi insorita. Dar cum era in studentie, nu o sa mai fie. Totusi, fiecare perioada a vietii are frumusetea ei.
Mamacita, cum Dumnezeu sa fure din bagaje? Da’sunt chiar fara stapan acolo? Ca banuiesc ca ati reclamat, dar daca se pot intampla chestii de genul acesta, sigur si rezolvarea vine cat mai tarziu sau niciodata. Si felicitari Alexutului pentru “nani” si comportarea de la restaurant. Un adevarat gentleman. La multi ani tatalui tau. Cred ca vom face si noi vaccinul lui Calin, din cate stiu pana pe 15 noiembrie se poate.
Ionela, cum e Dodo? I-a mai trecut? A reinceput sa pape? Si tu, cum 22 de operatii?
Ligia, nici o problema. Cand ne vom intalni (poate la Iasi, poate la Brasov), nu ne vom uita. Stii ca prima data cand l-am vazut pe Calin cand am mers acum acasa, mi s-a parut ca nu mai are asa falcute, ca a slabit? Sigur nu e asa, ca ii da toate bunatatile, da’ ce sa faci, daca nu-i acasa sa stiu eu ce-i dau si cat? A, si bine ca v-au iesit analizele OK. Gata, ai terminat cu suprematia la “Mutulici”. Cat despre crizele de spasmofilie, acu cativa ani cand eram studenta am avut ceva cam asa, nu puteam sa deschid gura nici cat sa bag lingurita. Mi-a dat atunci, dupa nu stiu cate seturi de analize, glutamolactat de mg cu b6, cyproheptadina, AT10. Nu stiu cantitati, dar stiu ca a fost buna cura, chiar m-am si ingrasat dupa aceea.
Ocrainic, ce zici de Paul, George?
Daria, tare frumos povestesti de papusica ta.
Simonela, pupici sa treaca repede julitura Andradei.
Rrox, iti doresc sa doarma bine Ioana, ca daca esti singura cred ca iti este tare greu cu treburile, d-apai sa nu dormi noaptea. Si sanatate multa Ioanei. Cat despre stresul cu lasatul la joaca, cred ca eu incep sa-l am de pe acum gandindu-ma numai ca va trebui sa se joace in fata blocului fara mine, cu copiii.
Pisicuta, sa stii ca-i plac foarte mult ochelarii si daca vede ca mi-i iau, face scandal daca nu-i pun si lui.
Somn usor ca s-a lasat noaptea de cand ma straduiesc eu sa trimit mesajul.


Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
http://pg.photos.yahoo.com/ph/constanta_pravat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonela spune:

Raresionut, rrox, pisicuta,connie - multumim pentru urari!

Raresionut, n-am incercat cu apa de mare, ci cu ser fiziologic in prima faza si apoi am trecut la Vibrocyl. Azi parca a fost un pic mai bine, n-a mai avut atitia mucisori...

Rrrox, sper sa fie asa cum zici tu cu bona, sa ii fie doar foarte dor de noi Andradei si sa treaca plinsetele intr-o saptamina-doua...

Pisicuta, ma bucur ca i-a placut lui Matei la zoo, am fost si noi anul trecut in vara, cu copiii unor prieteni, si a fost ok. Andrada era prea mica sa inteleaga ceva, bineinteles. Eu astept insa sa avem posibiluitatea sa mergem afara la o gadina zoollogica "adevarata",cu mai multe animale si care sa nu fie asa de suferinde, daca exista asa ceva... O faza comica a fost anul trecut cind baietelul celmare al prietenei mele (8 ani) care nu mai vazuse animale in realitate (in afara de pasari pe lac) -ei nu traiesc in romania - a intrebat candid: "mami, dar elefantul asta e cu baterie"??!!! Sper sa ne vedem intr-un week-end, poate la jumatatea drumului dintre noi, adica in parcul Moghioros. Multa sanatate!
A, era sa uit, despre peste: noi ii dam din cind in cind Andradei merlucius si i-am mai dat si cod si o data pastrav. Nu prea ma pricep eu, am citit in reviste insa ca trebuie sa fie peste slab, de apa dulce, acuma ce sa zic, depinde ce gasesti si ce buget ai...

Connie,imi pare rau ca suferiti mult si voi si Calin la despartire, e firesc sa fie asa, inteleg insa ca nu aveti alta solutie deocamdata, altfel n-ati sta despartiti...

Mamacita, si noi ne gindim la vaccinul antigripal anul asta. Anul trecut doctorita pediatru ne-a spus sa nu-i facem ca e prea mica. Saptamina viitoare trebuie sa mergem la vaccinul ROR si o sa o intreb atunci. Din cite stiu, insa, dupa vaccin nu e voie sa fie intepata o luna,nu? Cel putin asa ne-a spus pina acum, nu stiu daca mai e valabila si acum chestia asta. Vom vedea! Eu parca as fi mai linistita daca as stii ca e protejata impotriva gripei, ca am mai avut probleme cu raceli si rosu-n git...
Mi-a placut cum ai povestit ce cuminte a fost la restaurant ingerasul vostru...nu atit ca a papat bine, cit faptul ca a stat cuminte e de remarcat...Noi o sa mergem duminica viitoare la o nunta si imi vine sa ma imbrac sportiv si sa-mi iau adidasi la cite ture si trasee stiu ca voi face printre mese dupa Andrada... Sa-ti traiasca taticul si sa fie sanatos!!!!





Simona si Andrada (28.04.2005)

http://community.webshots.com/user/Simonela28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonela spune:

Vroiam sa va mai povestesc ceva, dar s-a trezit Andrada si a trebuit sa plec putin...I-au iesit in ultima perioada 4 canini aproape simultan si a fost cam maraita...Avem acum 8 dintisori,4 masele plus cei 4 canini din cite am observat eu, nu stiu daca ni se mai pregateste ceva...

In ultimele 2 zile am observat cu surprindere ca Andradei ii place una dintre papusile ei, pina acum nu se atasase de absolut nici o jucarie. Cred ca insa incepe incet-incet sa aiba preferinte - a inceput sa ceara sa iesim afara cu tricicleta nu cu caruciorul, sa vrea sa i-l dau "bebe", adica o papusa pe care i-a adus-o tati de ziua ei, din Olanda. E draguta, dar e un bebe...negru si m-am distrat azi, prima data cind a luat-o cu ea afara, in parc, pentru ca unii copilasi i-au cerut-o n-au avut probleme, doar parintii au reactionat ceva de genul "lasa, mai, mama, ca e negru, nu vezi ce urit e??..." O sa-i fac o poza daca vreti sa-l vedeti, nu e urit deloc,dupa parerea mea!! Andrada insa l-a dezbracat de tot, asa cum face ea cu toate papusile, nu mai are nici una imbracata pentru ca nu le mai imbraca la loc, bineinteles, iar daca le imbrac eu, in 2 minute sunt la fle ca inainte: goale pusca!!!

Ma duc la culcare! Noapte buna!


Simona si Andrada (28.04.2005)

http://community.webshots.com/user/Simonela28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

SAlut! uite ca m-am descaltat si cu yahoo photos cel nou! am pus poze doar citeva dar indeajuns sa vedeti ca sunt baiat mare:
http://new.photos.yahoo.com/david_americanu/album/576460762328693858#page1
in paranteza fie spus nici mie nu imi arata pozele,nu pricep de ce, dar e albumul "toamna lui 2006"
Connie: bine ca te-ai reintors, nu-ti fa griji, bunicii au cea mai mare grija de nepoti! cu serviciul oscilez:azi zic ca NU pierd cele mai importante clipe ale copilului meu, in alta zi zic ca m-am lasat moale ca am pierdut, ca sunt perimata samd si ca gata incep serviciul. pentru asta am stabilit ca luni sun sa vorbesc la cresa si cu sefu dar... sa vad ce mai spun miine. Am fost la Teba la magazin si au un loc de joaca pentru copii si erau si copii. nu il puteam desprinde de acolo... i-am spus ca cere la cresa cu atitudinea asta!
Roxx: sanatate si spunem NU mucilor!
IOnela: ai o fata desteapta! al meu ar arunca sprayul de desfundat nasul!
oricum, principala ocupatie e sa il mestereasca sa il desfaca in bucati, sa verse continutul. Orice prinde ia si desurubeaza, desface, dezleaga trebuie sa ii gaseasaca sistemul de desfacut!
mi-am luat vaccin,trebuie sa il fac(desi fac reactie naspa de fiecare data!!!) dar lui david nu m-am gindit sa ii fac.....

la lac
niste poze

Mergi la inceput