Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Osteffy, bun venit la noi, sa-ti traiasca micutul. Super poza cu el in iarba, dar si cea cu voi, amandoi.

Mihaela, nush ce sa zic, poate te ajuta alte mamici.


Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Am uitat sa va zic datele de la 11 luni, ca ieri daca tot am fost la dr., ne-a si masurat. Pe Bogdan adica, care are 74 cm si 10 kg. Si e un frumos.

De stat in masina, eu stau in spate cu piticul de cand l-am nascut. Daca are nevoie de ceva sau face ceva, sunt acolo, nu oprim masina cand si unde s-o putea. Plus ca ne mai jucam, se simte mult mai bine la drum lung daca sunt langa el. Mie mi se pare prematur sa las copilul singur in spate si sa ma astept de a el sa stea cuminte mai ceva ca un adult.

Fetele, mie nu-mi mai vine sa postez aici, ca unele va jigniti pe fata, altele bagati subtilitati care tot pline de venin sunt. Tot incerc de cateva zile sa ignor treburile astea si sa raspund la ce se mai poate raspunde, insa... o fac cu un gust amar. Au ramas cam putine care se poarta frumos si doar pentru ele inca mai sunt pe aici (nu ca ar fi nevoie de mine, dar sa fac si altceva in afara de casa si copil)

Gandacel 13+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Mihaelutzat, eu stiu (nu ma intreba de unde) ca vitamina C este antioxidant si e buna zilnic, insa daca vrei sa dai doze mai maricele decat necesarul zilnic pentru a ajuta in lupta cu raceala, e total ineficienta. Daca o dai (doza soc) imediat ce s-a declansat raceala, atunci e foarte eficienta. Acum, cauta pe net sau intreaba un medic de incredere.

Gandacel 13+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Am urmarit Negarutza si ce credeti? Se apleaca peste marginea patutului si se impinge cu picioarele in plasa lui. Deci am dezvaluit misterul...

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Roxi cand sunt racita, imi trece doar cu paracetamol sinus, pe are il iau doza de soc: 2 odata + plus un ceai fierbinte inainte de culcare. Pana acum mi-a trecut mereu. Asta daca nu e virus, caz in care trece cu... timpul
Ortopedica este la noi, in Poli. Daca va intereseaza ceva ma duc sa ma uit.
gabitaco pe uleiurile aromatice pe care le-am luat eu scria ca nu sunt indicate in cazul gravidelor si copiilor sub 3 ani. De ce, nu stiu.
madau intr-adevar e foarte frumos sacul de la 4 ace (si nu numai).

Lavi

quote:
Chit ca eu sunt cea cu care te-ai certat, si e cam nu stiu cum sa te intampin cu urale acuma,

Hai ca ma faci si sa rad si sa plang. si
Sunt si eu curioasa cu grisul ca vreau sa-i dau in curand.
Gandacel wow, ma sperii cu cazutul asta! Ai grija de tine!
Pischi eu stau langa chiti and mergem cu masina ca altfel se plictiseste si urla. Ma joc cu ea in cele din urma tot se plictiseste, tot urla, dar mai putin timp. In oras nu e problema, ii place tot ce vede, dar la drum lung nu prea o intereseaza peisajele.

Dordia bravo ptr kk solid! Sunteti pe drumul cel bun. Cu regimul va fi problema, ca va trebui sa-l mai tineti cateva zile, chiar daca nu mai are diaree.
osteffy bine ai venit! Te pun pe lista dupa amiaza.
Mihaelutat noi am luat la greu vit C natural. Are doi dinti care au iesit fara sa ne dam seama.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by negaracristina

Am urmarit Negarutza si ce credeti? Se apleaca peste marginea patutului si se impinge cu picioarele in plasa lui. Deci am dezvaluit misterul...

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise



Negaro, ai pat exact ca al meu. Nu inteleg, cum face? Mama, mi-e frica deja.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Eu zic ca din mom. in care ajunge sub brat marginea patului/tarcului.... nu mai sunt in siguranta pt ca se pot trage in sus, indif. de ce se sprijina sau cum o fac.

Gris cu lapte eu am facut normal, am fiert lapte cu fte putin zahar, apoi am pus gris (fte muuuuult ca am fost desteapta) si-a iesit un clic de se lipea de lingurita, cerul gurii, gingii la greu, insa a papat pishpoaka mea la greu... cristina h stie ca i-am descris procesul si rezultatele pe mess amu vo sapt :))

Cu scaunul de masina: Ana e topita dupa el: 30 de min se uita pe geam, apoi adoarme instant, ca la comanda. Eu stau cu ea la drum lung, in fata langa tati in oras.

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osteffy spune:

Va multumim pentru urari si ca ne adaugati si pe noi la listuta .Daca aveti nevoie de mai multe informatii despre noi sau poze pentru albume(le-am vazut sunt super frumoase ,aveti niste copii frumosi foc ,sa va traiasca ) sa ne spuneti ca va ajutam imediat.

Noi in doar o luna de zile am racit de 2 ori si m-am hotarat sa il trec pe Rares pe immunobabay ,caci am tot citit si auzit de el ca este extrem de bun,acum sa vedem cum isi va face efectul la noi .
Cat despre calciu nici eu nu stiu ce sa va zic ,caci Rares nu vrea deloc sa il inghita il vomita afara dupa ce il baga in gurita ,chiar daca il tin de nasuc sa fie nevoit sa il inghita.
Voi cum procedati sa le dati .......mi-a mai zis cineva sa il pun in lapte .....dar eu stiam ca laptele le taie efectul ,voi ce stiti despre acest lucur?




stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Lume bunaaa

Fi'miu a urlat toata ziua ,motivul infundat in nas rau iar acum o ora ce credeti ,a facut febra 38,3 ,imi vine sa ma sinucid ,nu mai rezist ,tre' sa mergem din nou la dr ,iar Marcu are program abia de la 18:00 ,nu mai stiu ce sa cred ,dc o fi facut febra din nou ,dupa tratamente ,internare in spital ,vizite la dr. zilnic aproape ...
Nu mai vrea nici sa manince ,a baut laptele de dimineata ,adica 240 ml ,apoi la 11 vreo 50ml tot lapte ,iar acum am incercat din nou cu lapte pentru ca solit n-a vrut nimic si a baut doar 40 ml ,l-am pacalit cu niste ceai ...ce o avea puiu meu din nou???

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 10 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=84439
Cititi ce a scris Vandal

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput