Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Gio..si Dariuta mea nici n-a vrut sa auda de sac..a dormit fix 20 minute in el..dupa care plinsete neneeee...asa ca mai nou...i-a facut buni o palpumioara tare haioasa de linica...si cu aia e ok...mai are si o pilota..pe care o arunca imediat..asa ca plapumioara va ramine baza..sper sa o tina...
Offf..si-am mai dat si o caciula de bani pe sacul de dormit..ca am vrut sa fie de calitate...
A..fetele..vreau sa-i iau o caciula de blanita cu urechi..aveti idee pe unde sa caut???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Cuscra Silvie...plimbarica placutaaa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Fetelor..super faza..mai devreme am aspirat..si acum ce credeti ca face Dariuta mea?A luat aspiratorul..si ma imita...stind in fundulet...a apucat tija si face treaba...draguta mamii...
Harnica precum mama ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Buna fetele!
Multumim de urari! La multi ani si pt Alain, sa cresti mare si frumos!

Oana & Eduard (19 ian 2006 )

https://www.dropshots.com/oanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Andi !!!!!.. stiam eu ca uitasem sa te felicit!!! Felicitari !!!!! Bravo

Silvi, imi pui si mie poza cu sacutul de dormit?

Cat despre Baby Einstein, iar va bat la cap cu o parere. Sper sa nu va suparati pe mine. Chiar daca e stimulant, chiar daca arata cifre, numere, animalute, si culori si forme... este o forma a educatiei perversa. Copilul are nevoie de acesti stimuli veniti din partea unui adult, inveliti in iubire, in atentie, in veselie. etc, un copil trebuie sa interactioneze. Parintii care folosesc BE descriu toti o stare de captivare a bebelusului, ca o transa. Sincer, eu nu as vrea sa imi vad copila nemiscata cu ochii in calculator. Poi ce facem? crestem oameni normali sau voayori (nici macar nu stiu daca asa se scrie). Obisnuim copii sa stea si sa priveasca in jur ce fac altii in loc sa aiba parte de propriul "action" (hai ca am inceput si eu ca Denisa, sa nu mai stiu romaneste, deci cred ca e cazul sa inchei) Poate ma si aberez, in necunostiinta de cauza. Poate ne impartasesc mamicile care il folosesc si ceva pareri bune.

Ma duc, ca Daria intre timp a interactionat cu toate sertarele si tot ce era pe mese pe aici

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ah.. si ... mi-am amintit doua exemple. Cat era gravi, am tras tot ce am gasit pe net muzica de gradinita. Daria cand o aude...incepe sa tipe. Daca aceeasi melodie i-o cant eu...canta cu mine, si danseaza, si rade. Si al doilea exemplu. S-a descorerit ca un bebelus, daca nu e tinut in brate, si iubit, si... (tot ce face o mama) se opreste din crescut, chiar daca are toate conditiile materiale (hrana, aer, mediu, etc)

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

am fost la dr si i-a dat fier pt anemie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Deea Si fii-miu la fel. Daca ii pun muzica de copii, incepe sa urle. Daca ma dau eu in spectacol, atunci e distractire maxima. De ce oare? Aaaaaaa, si daca i0-o pun pe Cleopatra de Stratan...ramane traznit. Se uita disperat in jur, ii tremura barbia....

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> filmulete2
tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

marchplayer, biberoanele cu laptele tau sunt contraindicate. daca vreis a bea cu biberonul roaga pe altcineva sa o faca la inceput, poate pe sotul tau. gustul laptelui tau e asociat cu sanul si e firesc sa refuze tsitsica din plastic. am patit-o si eu cu bruno, dar cand a inceput sa bea lapte praf n-a mai urlat ca un disperat ca si cand bause laptele meu din sticla.

acu in ce priveste sacul de dormit: totul tine de obisnuinta. voi dormiti comod si va acomodati repede intr-un pat nou? nu... deci va trebuie cateva zile. asa e si cu copiluti, au nevoie de cateva zile sa-si gaseasca reperele spatiale cand sunt bagati in sac. eu fara sac ama vut nopti de cosmar cu bruno, poate va amintiti, ca-i ieseau picioarele printre gratii si... urlete intr-una.

acu cu bb einstein, eu una de acord cu luna noua. drept ca ocupa copilul, dar prefer s ainvete cu mine, atat cat stiu eu sa-i arat decat sa-l vad intepenit in fata tv-ului. si iar zic, am crescut cam toate si fara tv si fara dvd si uite ca suntem foc de destepte. si nu ne arata nimeni cud egetul ca nu rezolvam ecuatii la 4 ani cum fac japonezii:)))

ma bucur ca ajunge cartea la voi. lectura palcuta sa aveti. eu m-am apucat de alta:))

pusici

miri_mik, fericit mamik si bebe bruno, pestisorul auriu (28.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Daniela am facut papanasi cu faina, gris, branza dulce. De fapt astia ultimii i-am cumparat. adica am cumparat praful, eu am mai bagat un ou si branza. dar nu a mancat, doar a gustat.
Pai sotul e acasa si merge la cursuri? of, of.
Silvi mersi de info. Dar sacul nu ii e foarte mare. mai degraba lung decat larg, si poate asta nu-i place.
Nico esti de dupa masa?
Anasol si lui marco i-a dat fier, dar nu i-am facut analizele.
Deea Marco nu se uita la BE. Nu-l pot tine locului. Si cu cantecele ai dreptate, il pasioneaza orice ii cant, alea de pe Cd-uri il lasa rece.

A papat mai mult fortat, sper sa nu inceapa iar crizele ca innebunesc.
Ne imbracam sa iesim afara, cam tarziu, dar tot prindem 0 ora de soare.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput