Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

LA MULTI ANI ! LA MULTI ANI ! LA MULTI ANI !
pentru toate gabelele si mihaelele mele dragi de aici de la aspirantele mele super tinere si frumoase si destepte si...tot ce vreti voi sa vi se implineasca. si vesti de bebei cit mai multe va doresc.
va pup dulce pe toate , IULIA 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Avalon multumesc si un de noapte buna.
DJMama, saritoare ca de obicei. Multumesc de updatare.
Mikisor, vad ca muncesti din greu de nu mai apari. Vrei sa-ti trimit un blond de pe aici sa termini mai repede cu renovatul? Da' maine sa intri ca sa putem sa-ti uram si noi La multi ani.
Nusy, . Cum mai e la tine, ti-au dat caldura? Bafta pt cand va duceti la dr. Soare.
Pup toate fetele optimiste si mai putin optimiste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Buna seara am intrat cam tarziu dar oricum, va multumesc de primirea care mi-ati facut-o, ma bucur enorm ca m-ati primit.
Dj mama imi place denumirea ta ,iti multumesc din suflet pt. sfat,din pacate da progesteronul e foarte mic dar prolactina e ok, si sotul e ok.Dar voi incerca din nou analizele doar s-a mai schimbat ceva pa aici.
Ioana merci,dar eu am chist pe ovarul cel bun din cauza ca nu s-a spart foliculul, de ieri am inceput Clostylbegit dar din pacate trebuie sa intrerup tratamentul pana o sa se absoarba chistul.Va multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

quote:
Originally posted by nasha_4as

... am stafilococul alb(epidermitis) luat din spital si nu stiu ce sa mai fac!!! mi-am ciuruit curu' de gentamicina(1 la 12 h),am luat toate antibioticele din antibiograme(2 in lab diferite) si nimik...citesc de o sapt pe net ca asta e rezistent la antibiotice

nashica, nu te mai prapastui asa;
raman la parerea ca trebuie sa existe vreun antibiotic din generatiile astea noi la care sa cedeze...
Daca ai avut in antibiograma ca este sensibil la un anume antibiotic, inseamna ca moare totusi papat de antibioticul acela.
Problema poate fi alta, de exemplu, sotul tau sa fie purtator sanatos. Ce crezi tu ca am patit noi? In primavara, cand a facut sotul prima spermograma din viata lui, io 'agera si dibace', de fericire ca l-am convins, l-am pus sa faca si o spermocultura daca tot a recoltat si i-a gasit uratul ala de streptococ betahemolitic. Evident ca ne-am tratat amandoi f. constiincios 10 zile ca asa scrie pe orice prospect de antibiotic in caz de streptococ si am stat cuminti, altfel, il pasam de la unul la altul. Sa stii insa ca infectiile se manifestau urat la mine ci nu la el care era purtator.
Raman la parerea ca gresesti ceva la tratament. Nu se poate sa nu scapi. S-ar putea ca tulpina asta noua sa fie rezistenta la antibioticele uzuale dar atunci laboratorul trebuie sa-l incerce si la alte familii de antibiotice.

Esti sigura ca nu face parte din flora ta microbiana si poate ca nici nu trebuie tratat/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agerica spune:

LA MULTI ANI TUTUROR GABRIELELOR SI MIHAELELOR !
Fetelor ma simt mai bine.Dar sunt 'acra'rau de cate lamai am mancat.
Acum insa am o alta problema.Imi puteti spune va rog cat se 'da'la-anestezist/-medicul care face laparo/-asistente?
Si cand se da 'atentia'.
Sunt teribil de stangace la astfel de faze.Si mai am doar 2 zile pana internare.
Incerc sa prind curaj in ce priveste laparo dar acum ma streseaza faza cu datu'.Nu stiu cat/cum/la cine/cand...
Ma ajutati va rog ?
Si inca ceva,ce lucruri va mai luati cu voi?
Va pup si stau cu ochii in calc. sa vad care este 'scorul'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Miki-miki, Lachione, Gabi66, Liana30 sa traiti cu numele !!!Multi ani fericiti fetelor!!! Si tuturor celorlalte al caror nume nu-l cunoastem, dar e ziua lor: La multi ani!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:


LA MULTI ANI ,CELOR CE-SI SARBATORESC ZIUA ONOMASTICA!
MII DE PENTRU VOI.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

LA MULTI ANI! si din partea mea tuturor sarbatoritelor
Agerica intra pe sub "laparo" a lui Avalon si o sa vezi acolo ultimele scoruri sau trimite-i un PM lui Piticul e printre ultimele care au facut laparo,e o fata tare dulce sint sigura ca iti va raspunde...
Dj mama ,sincer ,sint mai linistita dupa ce am vazut mesajul tau!
Liana iti tin pumni strinsi sa vii cu vesti bune
Mikiiiii unde ai disparut?


tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Bey, MIHAELELOR si GABRIELELOR, la multi ani fericiti, sanatosi si banosi. Si bien sur, cu bbi! Si pt voi si pt toti sotiorii Mihaiti si Gabiti ai aspirantelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

LA MULTI ANI tuturor celor care-si serbeaza astazi ziua de nume, Mihaele si Gabriele!

Mergi la inceput