Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Fetelor, tare dragi imi sunteti! Va pup pe toate!
Liana, bineinteles ca ne era dor de tine, mie chiar mi-a lipsit ta ( sa stii ca am intors , asa cum mi-ai zis, si te-am luat si de manuta). Asa ca....Tot inainte!!!!( ca pionierii )
Gabiutzu, Mikishor, asa e, aveti dreptate...
Avalon, Mirelus, Andra:
Mari-Lu, imi dai mari sperante!
toate pushtoaicele! O saptamana buna va doresc!

Nusy

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Multumesc, Liana Toate meritam, nu?

Mari-lu, sa ai grija de brtica!

Mirela, ma mir ca nu ti-a cerut HSG-ul, era pe lista minimala de analize la giulesti pt FIV. Eu zic sa dai un telefon 'de control' la cabinetul FIV daca ai depus dosarul si sa le intrebi pe asistente daca este complet sau mai e nevoie sa aduci vreo analiza. Nu de alta dar sa nu ai vreo surpriza. Este adevarat ca nu ai 'nevoie' de trompe la FIV, dar la HSG se vede si cavitatea uterina, daca exista acolo polipi sau sinechii sau daca este septat uterul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Bunaaaaaaa !!!!
Iaca am sosit de la Histeroscopie. Mi-am luat si pijamalutza si camasuca de noapte si tot cu camasa spitalului am fost internata…..deh…era mai pufoasa…
Si acum sunt super bucuroasa ca am scaaaapat!!! La histero au reusit sa rezolve sinechia …dar a duuruuut!!! Si a treeecut!!!
Dr. meu m-a pus in legatura cu dr. Cocei Diana ptr. Inseminare.
Vreau ca luna viitoare sa incep inseminarea….Am devenit OPTIMISTA !! Nu??
Fetele care facti inseminare cu dr. Cocei , cum vi-se pare??? Mie mi-a placut!!! Sper sa nu fiu dezamagita.....
Mada ceaiul sau tinctura de ienupar are gust naspaaaaaa raaau!!!
Am incercat si eu si..cah…nu am putut inchitzii…
Pup pustoaicele pe nasuc!!!!!
Mai vb. maine ca plec la muncuuuutzaaaaaaa !!!

PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Am revenit …cu forte proaspete!!!! Cum zicea Mickilina !!!
A reusit dr. sa “rezolve “ sinechia si acum totul este f. bine. Ca sa il cred mi-a scris pe externare “REVINE GRAVIDA”…Chiar am zambit!!! Chiar mi-a placut!!! Ooofff..ce frumos ar fii!!!
Asaaaaaaa…A mers dr. cu mine si m-a dus la dr. Diana Cocei. M-a”predat “ cica….
Spuneti-mi si mie cum este dr. Cocei??? Mie mi-sa parut dragutza!!! Sper sa nu fiu dezamagita!!
Goldi .. ..lasa pisocii ( nu ii mai trage de coada ) si ia taurul de coarne!!!
Mai ia un sa iti mai treaca depresia!!! Hai curaj !!!
Nusyyy…oofff..fata frumoasa…sterg io lacrimile tale… Imi pare bine ca ti-ai revenit dimineata . (stii io plangeam tot noapte dar ma bagam in debara …sa nu ma mai auda nimeni…si binenteles tot dupa gigei plangeam) .Te cred si te inteleg…
Avalon imi pare bine sa te revad!!

Pup fetele!!


PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Copilutz blondutz, bine ai revenit. Ne-a fost dor de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Copilutz: Bine ai revenit,ma bucur ca s-a rezolvat cu sinechia.
Mie, dr.Cocei mi s-a parut foarte draguta(bine,am fost la ea la particular, caci la Giulesti am inteles ca nu mai e chiar asa rabdatoare...).Bafta multa cu inseminarea, sa-ti reuseasca din prima si..." sa revii gravida"!!!!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari-lu spune:

Liana nu te-am salutat d mult,dar te-am spionat...
Avalon ...asta... meriti!

Maria 23+ & BB Alex

Maria si minunea din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusy iata ca te urmaresc si eu! Tauroaica draga nu fi trista, ca orice lucru are o rezolvare, daca esti optimista si ai si un sot care te intelege si te incurajeaza mereu!! Si eu am trecut prin multe momente de dezamagire, de fapt toate trecem prin asa ceva, ca doar suntem oameni si nu stanci din otel. Ce diagnostic are sotul tau??? Si eu am aflat de curand ca un alt motiv al intarzierii aparitiei bebelului e si spermograma sotului, dar atata timp cat sunt sperante sa rezulte un bebe pina la urma trebuie, sa ne agatam de acele sanse, pentru ca altfel nu obtinem nimic. Vreau sa te stiu zambind ca doar esti o tauroaica ca mine si stii tu ca taurii merg mereu cu capul inainte!!
Mari-lu ce mai face burtica ???
Miki-Miki multa bafta, sa nu fie endometrioza cum credeai!!
Gabiu gravidutei dragi, care nu ne-a uitat si ne incurajeaza ca si inainte!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana, urmarirea continua!
Sotul meu are un diagnostic tare "demoralizator".....de unde acum trei luni stiam ca are 7 milioane gigei foarte mobili si normali, acum trei saptamani la Synevo C-ta i-au iesit 300.000 gigei,1% normali,mobilitate B+C 99%( adica A zero),iar saptamana trecuta,la Cocei, i-au iesit trei gigei,din care 2 cu mobilitate B si unul cu mobilitate C, si aia la centrifuga. Ce zici de asta????!!!!!Deprimant,nu-i asa?

Nusy

Mergi la inceput