Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5) | Autor: dj_mama

Link direct la acest mesaj

LISTA ASPIRANTELOR

Avalon (Adriana), 35, Infertilitate masculina, 4 IAS fara succes, un FIV nereusit

--------------------------------------------------------------------------------

Miki-miki (Mihaela), 36, Leu, Infertilitate masculina(primara)= azoospermie cu recomandare FIV+ICSI cu prelevare de gigei prin biopsie testiculara (posibil in primavara 2007 la Giulesti)

--------------------------------------------------------------------------------

Nasha_4as (Luciana), 39, Leu ,Infertilitate feminina=trompe cu sactosalpinx, 3HSG,3luni instalatii, 1 laparoscopie

--------------------------------------------------------------------------------

Stelutza_36 (Csilla), 37, Rac, Infertilitate inexplicabila

--------------------------------------------------------------------------------

Cristinici (Cristina), 37, Infertilitate feminina secundara= 2 extrauterine, lipsa trompe, 3 FIV nereusite

--------------------------------------------------------------------------------

Copilutzu (Doina), 38, Leu, Infertilitate.Din toamna 2006 IAD

--------------------------------------------------------------------------------

KITTA(Anca), 39, Infertilitate feminina= aderente pe trompe (desfundate in nov 2005), 7IA nereusie(6 cu stimulare si 1 fara). Urmeaza FIV in toamna 2006.

--------------------------------------------------------------------------------

Gabi_66(Gabriela), 39,Sagetator, Infertilitate feminina inexplicabila

--------------------------------------------------------------------------------

Dj_mama, 44, un copil mare la activ, probleme de ovulatie si calitate a ovocitelor din cauza varstei

--------------------------------------------------------------------------------

cicina (Carmen), 44, Varsator, Infertilitate feminina=o trompa infundata, prolactina marita dar tinuta sub control, foliculi fara ovocite la punctie, FSH mare, 3 FIV nereusite

--------------------------------------------------------------------------------

Li69, 37, de 17 ani asteapta un copil

--------------------------------------------------------------------------------

Teli (Otilia), 39, leu, Infertilitate feminina= amandoua trompele infundate, 2FIV nereusite(urmeaza al 3-lea in toamna 2006)

--------------------------------------------------------------------------------

zisaCami (Elena-Camelia), 36, Leu, Infertilitate feminina (primara)+masculina= endometrioza ovar drept (operata laparoscopic de 2 ori), sotul oligospermie, 3FIV+ICSI nereusite (2 cu stimulare si unul cu embrioni congelati), in toamna 2006 urmeaza al 4-lea FIV+ICSI.

--------------------------------------------------------------------------------

Nucutza (Irina-Felicia), 35, Varsator, Infertilitate feminina+masculina= trompa dr putin infundata, astenoteratoazoospermie,6 IA nereusite

--------------------------------------------------------------------------------

Mirela_1 (Carmen-Mirela), 35, Capricorn , urmeaza sa faca FIV, sotul cu astenospermie

--------------------------------------------------------------------------------

nico.tausend(Nicoleta), 38, Sagetator, Infertilitate feminina+masculina= prolactina si DHEA mari (corectate prin tratament), oligospermie

--------------------------------------------------------------------------------

Cristina38(Cristina), 38, Varsator, Infertilitate feminina (primara)inexplicabila=in iunie 2006 FIV(Sabyc) nereusit. Acum urmeaza in toamna 2006 fiv cu embrioni congelati.

--------------------------------------------------------------------------------

Cristiama,(Cristina), 36, Infertilitate feminina secundara= lipsa ovulatiei fara stimulare, la prima IA a ramas insarcinata dar din pacate la 7 sapt a pierdut sarcina.

--------------------------------------------------------------------------------

Michita (Laura), 36, Infertilitate feminina(secundara)=are un copli de 4ani dupa care au urmat 2 extrauterine. In toamna 2006 urmeaza sa faca FIV.

--------------------------------------------------------------------------------

Orchis (Claudia) 36, Leu, Infertilitate feminina+masculina= 3 polipi uterini (urmeaza histeroscopie in toamna 2006), oligospermie (crestere semnificativa de la 4 mil la 30 mil)

--------------------------------------------------------------------------------

Crinuta71 (Ioana), aproape 35, Sagetator, Infertilitate inexplicabila= 5 IA + 2 FIV nereusite.

--------------------------------------------------------------------------------

Victoria (Veronica), 38,Leu, Infertilitate feminina secundara= 2sarcini oprite din evolutie, 6IA nereusite, 1FIV nereusit

--------------------------------------------------------------------------------

Carry (Maria), aproape 37, Leu, Infertilitate feminina+masculina= 6IAD nereusite sotul cu oligoastenospermie

--------------------------------------------------------------------------------

Ciela, 40, Infertilitate feminina+masculina= 5IAD nereusite la Timisoara(Bega), sotul cu oligospermie.

--------------------------------------------------------------------------------

greenapple2611 (Simona), aproape 35 , Infertilitate feminina (secundara)= sindrom antifosfolipidic, stare de hipercoagulabilitate. Sarcina pierduta la 8 luni (tromboflebita), copilul nascut prin cezariana a trait doar 4 zile. Alte 2 sarcini oprite din evolutie la 5 si 6 luni.

--------------------------------------------------------------------------------

Madalina1968(Madalina),38, infertilitate (aparent) inexplicabila

--------------------------------------------------------------------------------

Chivutamonica (Monica), 39, Infertilitate feminina= Cm neregulat

--------------------------------------------------------------------------------

norasorana(Valeria), 37- o extrauterina in 11.07.2006 si o sarcina oprita in evolutie.

--------------------------------------------------------------------------------

ednut(Simona), aproape 37, Leu

--------------------------------------------------------------------------------

Adelia alin(Adelia-Alina), 37, Gemeni ,Infertilitate feminina=o sarcina extrauterina cu extirpare de trompa,cealalta trompa cu hidrosalpinx extirpata laparoscopic, 2 Fivuri nereusite,al treilea in curs ,faza asteptare rezultat.

--------------------------------------------------------------------------------

Zorra, 38, Balanta: programare pentru FIV pentru luna octombrie. Pe scurt: endometrioza, chisturi, aderente (rezolvate deocamdata), menstruatie neregulata...

--------------------------------------------------------------------------------

goldi, 36, Leu :sterilitate secundara de 3 ani. 2 sarcini la care a renuntat in urma cu cativa ani.Sotul:oligoastenospermie usoara

--------------------------------------------------------------------------------

Lachione(Mihaela-Laura), 37 ani, Scorpion -sterilitate secundara tubara,uter fibromatos,4 mioame intramurale.

--------------------------------------------------------------------------------

profa- in octombrie 2005,o sarcina oprita in evolutie

--------------------------------------------------------------------------------

amzulica, 36, sotul azoospermie. Investigatii si interventii: operatie laparoscopica de fibrom subseros pediculat, HSG si cauterizare col, 10 IAD pana in prezent.

--------------------------------------------------------------------------------

Marusca (Maria), 35, Gemeni, infertilitate primara inexplicabila, problema cu glera (imobilizeaza gigeii)- recomandare IAS, va incepe din septembrie.

--------------------------------------------------------------------------------

agerica, 36, infertilitate feminina primara

--------------------------------------------------------------------------------

Roxali (Ali), 35, mamica lui Enrico.
--------------------------------------------------------------------------------

Juliada, 36 ani, o fetita care face 6 ani in decembrie,si mai vrea un bbpe care il astepta de 1 an jumate
--------------------------------------------------------------------------------

LISTA INVITATELOR:
Nusy (Marinela), 31, Taur, Infertilitate masculina
--------------------------------------------------------------------------------

Sheherezada (Florentina), 32, Infertilitate feminina(secundara)=RH negativ, uter infantil si fibromatos, ciclu extrem de neregulat, sarcina cu tripleti intrerupta la 25 saptamani.

--------------------------------------------------------------------------------

Andrabirni (Andra), 30, Rac, Infertilitate masculina primara= azoospermie (f f putini gigei imobili), recomandare FIV+ICSI cu o eventuala biopsie testiculara pt prelevare de gigei.

--------------------------------------------------------------------------------

Liana30 (Gabriela), 33, Balanta, Infertilitate feminina(secundara)+masculina= 2sarcini intrerupte, 4IA nereusite, sotul cu oligospermie. Urmeaza laparoscopie si FIV

--------------------------------------------------------------------------------

Ioanatugs (Ionica), 33, Taur, Infertilitate feminina secundara= endometrioza operata laparoscopic in mai 2006, obstructie partiala pe trompa dreapta, 2 IA nereusite, o intrerupere de sarcina la 26 an, o sarcina pierduta la 31 ani + infertilitate masculina - oligoastenozoospermie moderata. O IA nereusita, pe ciclu natural.

--------------------------------------------------------------------------------

Piticul (Irina), 33, Fecioara, Infertilitate feminina primara= trompe obturate (sactosalpinx bilateral)

--------------------------------------------------------------------------------

Tabitha (Ioana), 30, Infertilitate feminina (secundara)+masculina= sarcina intrerupta la cerere la 19 ani,sotul azoospermie(depistata in 2004), FIV+ICSI in 2005 cu biopsie testiculata (nereusit), HSG (2004,2005)-trompa dreapta infundata, Laparoscopie (2006)- desc: hidrosalpinx stanga, ovar drept plin de aderente, sindrom aderential pelvini. 4 luni IAD (2 duble). Urmeaza alte IAD si un posibil FIV cu donator in 2007.

--------------------------------------------------------------------------------

corina_p(Corina), mastoza fibrochistica

--------------------------------------------------------------------------------

danyalo (Elena Daniela), 30, Leu- infertilitate masculina, diagnostic initial oligoastenoteratospermie severa, momentan oligoastenozoospermie usoara. Un IAS nereusit.

--------------------------------------------------------------------------------

Bubulina1 (Karina), 33, Leu -probleme masculine, o sarcina oprita in evolutie

--------------------------------------------------------------------------------

iazminn, 31 - sterilitate masculina( oligospermie severa), 1 IAD, 1 IAS, 1 FIV cu ICSI.

--------------------------------------------------------------------------------

felicia, 31, balanta, ambele trompe 'desfundate' prin laparo desi stanga mai "subreda" ( a avut sactosalpinx); sotul: astenoteratozoospermie
--------------------------------------------------------------------------------



LISTA GRAVIDUTELOR


mari_lu(Maria), 36

--------------------------------------------------------------------------------

Carmen94,(Carmen), 35

--------------------------------------------------------------------------------

vio_10_1970(Claudia),36, Scorpion

--------------------------------------------------------------------------------

Val (Valentina), 38, Varsator

--------------------------------------------------------------------------------

gabiu(Gabriela),32,Berbec

--------------------------------------------------------------------------------

Iulia_Braila (Iulia), 36, Leu

--------------------------------------------------------------------------------

lia68(Camelia), 38

--------------------------------------------------------------------------------


Lista ramane deschisa pt completari

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

dj_mama, multumim pentru noul capitol, sper sa fie cu norok! Eu nu am avut timp sa deschid unul nou, la servici am avut ieri mult de lucru, iar seara am ajuns pe la 8.30, cand am venit de la sala.
Mikisor, iti tin pumnii stransi sa vii cu vesti bune de la Cocei si sa rezolvi chisturile.
nusy, Copilutzu, Moni va multumesc pentru incurajari si in pare rau sa va dezamagesc, dar din pacate la mine nu e bb, am facut test in ziua 30 si a iesit negativ. Data trecuta cand am ramas, s-a pozitivat imediat, acum nu vrea si pace. Cred ca am reusit sa fac chisturi si pe ovarul drept, ca pe stangul aveam deja si atunci asta e motivul dereglarii
O sa mai fac maine un test, am inceput de marti sa iau si progesteron ca sa declanseze si daca nici asa nu merge, joia viitoare am programare la gineco.
Va pup pe absolut toate si va tin pumnii sa reusiti!

Bubulina

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Dj-mamuca, multam fain pt capitol. Bineinteles, poate asta-i norocosul!
Miki, nu pot sa cred ca ai putea avea endometrioza. Dupa ce ca sintem amarite cu gigeii, ne mai apar si alte belele. Da eu sint convinsa ca luna viitoare se va dovedi ca nu e nik.
Pup pushtoaicele toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Dj_mami multumesc pt noul capitol. Sper sa-ti poarte noroc.
Nucutz sper sa nu fie vb de endometrioza. Sunt socata inca si incep sa-i cau simptomele si nu le gasesc la mine.
Fetelor la o menstruatie fara dureri si o scurgere de 3 zile (cateodata nici alea nu sunt), cu o cantitate f mica pot sa am endometrioza? Eu cred ca este un ovar inflamat hipoecogen cum mi-a spus o dr la eco extra-vaginal. Dr la palpare imi spuneau ca e chist iar la eco 2 persoane mi-au spus ca nu e chist ci ca e inflamat ovarul. Eu cred ca la eco intra-vaginal nu se vede asa bine cum se vede la cel extravaginal cand te misca pe mai multe parti ca sa-l vada mai bine. O sa ma duc zilele astea si la un eco extra-vaginal.
Pb e ca dc e ovarul imflamat si chiar nu vrea sa dea inapoi la o stimulare pt FIV calitatea foliculilor o sa fie proasta.
Sunt suparata ca DP nu mi-a facut nici un eco at cand am fost la ea. Am platit 2 consultatii de 2mil si ceva dar eco nu. Dc imi facea si ea stiam din martie de chistul asta.
Cami ma bucur ca ai scapat de chist. De cate zile iei AC de ai scapat asa repede?
Mirelus Aparu chistul hematic la mine iar la tine nu. L-oi fi lasat tu acolo in ecograf? Posibil ca tu sa fi avut ovarul imflamat, hipoecogen , si intre timp ac sa se fi desumflat. Ai fost la mare, la soare si s-a vindecat. Sa stii ca am gasit putin cam greu cabinetul dar ne-am descurcat pana la urma. Cand am ajuns nu era nimeni acolo de am crezut ca nici dr nu este. Nu-i gaseam cabinetul dar noroc ca a aparut o dr de la oftalmologie si a bagat capul pe usa si ne-a spus ca dr LD e acolo.
Pup toate fetele.

Miki

Barbye are nevoie de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliada spune:



Vreau si eu aici,sunt si pe la Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,gravidute,de putin timp...
dar vreau si aici,am 36 ani si o fetita care face 6 ani in decembrie,si mai vreau un bb, il astept de 1 an jumate 2,si.....tot il astept, da trebuie sa vina odata,.....si cand o veni,... sa vezi ce il cert(iubire adica) eu.
Acum am terminat ampicilina,flamexin si ovule de 7 zile, sambata ma duc la analize pt. progesteron z21 si prolactina,prolactina am mai facut si a iesit bine, eu am niste scurgeri din sanii cam decand am intarcat ,si o mai repet,am luat dostinex 2 pastile,o jumatate la 6 ore, acum pare ca numai am, nici nu ma uit,ca am inteles ca mai rau fac,si pe deasupra am si ciclu putin adica cantitativ,ma tine 2 zile,era de 3-4 zile,
Acum sa vedem cum o fi, mai iau din prima zi zinat si flamexin de data asta, daca o mai veni :) ,ce bine ar fi
Cam atat,mai scriu daca imi aduc aminte. ca sunt baba deja, hehe
Va doresc bb cat mai repede,si sa fiti iubite



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Miki, eu sint convinsa ca nu e endometrioza. Stai linistita.
Auziti, eu cred ca am scapat de ovare polichistice cu tinctura de mug. zmeura si supozitoare cu carpicon. Pt. ca pina acum, de fiecare data aproape imi spunea la eco ca OS polichistic, desi nu pre aveam simptome. La ultima eco a iesit curat. sa vad la urmatoarea daca e tot la fel, pt. ca de ieri nu mai iau nimic. Dar mi-a scazut si CM (durata si cantitate). Voi ce credeti? O fi o coincidenta?
Vreau si eu la !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Nucutz da de Maca nu zici nimic? De ea ai uitat sa spui ca ai luat-o. Mugurii zmeur, carpiconul te-au ajutat dar si maca
Sper sa nu fie endometrioza dar se pare ca s-a gasit laparoscopic la persoane care nu au deloc simptome . Singurul simptom ar fi ca am dureri la contact sexual (la inceput). Am nevoie de un preludiu mai lung .


Miki

Barbye are nevoie de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Pai n-am zis de maca pt. ca se intelege de la sine.
Nu cred ca asta sa fie neaparat un simptom. Poa sa fie asa, degeaba. Cind erai mai tinerica, la inceputurile voastre, sint convinsa ca n-aveai nevoie de preludiu prea mare, recunoaste. eu zic nici sa nu te mai gindesti, ca mai rau faci. Ai rabdare pina data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

bubulina1 iti tin pumnii sa fie cu ochisori!

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Nucutz nu vreau sa te sperii si nici sa nu fie ca mine .Mi-e de 2 luni CM a scazut in cantitate si timp si mi-au gasit usoara sinechie uterine.
Si la eco vaginal cand zicea OS-> MPC este acelasi lucru cu ovar polichistic????
Uuufff… Mickilina are “tata Maca”treaba muuulta!!!

Juliada Bine ai venit si sa ingrosi randurile la "listutza gravidutzelor" cat mai curand!!!!
Azi m-am programat pentru Histeroscopie.

PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Copilutz, ce sa zic, poate n-oi avea eu asa bafta sa mai capat si o sinechie. Vad eu luni, la eco, despre ce-i vorba. Si da, MPC inseamna micropolichistic.

Mergi la inceput