ce nu va place la el?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

quote:
Originally posted by aurora56

Al meu se considera atotstiutor si nu recunoaste niciodata cand greseste ,ca mai greseste si el (suntem oameni),ma cicaleste cand conduc si-mi creeaza mereu un sentiment de inferioritate ceea ce nu-mi place .Cand descopera ca am avut dreptate ,spune ca nu eu am spus .In plus ma deranjeaza ca lasa hainele insirate pe jos ,ciorapii murdari oriunde in casa ,apa pe jos in baie dupa dus ,scule insirate in toata casa atunci cand mestereste si cand nu si le gaseste tot eu sunt de vina SI MAI SUNT DESTULE ...
na, ca mi-am spus si eu offul...



Uff, ia gandeste-te si la ce e bun la el (nu trebuie sa ne si povestesti, ca ala ar fi alt subiect )... ca tot ce ai spus si incheierea ma fac sa ma intreb "Si esti cu el fiindca...".

Dar nu e dr* chiar atat de negru, cred ca se mai pot corecta destule daca iti doresti asta.


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Clayhanger, eu am inteles ca subiectul asta e un fel de loc de dat cu capul, adica de varsat off-ul , ca stim noi f. bine ca EI au si calitati , iar NOI avem si defecte , ( desiMUUUUUUUUUUULT mai putine decat ei, JUR PE ROSU!) , asa ca lasa fata sa se descarce!Pun pariu ca dupa ce face acest lucru , isi aminteste , peste jumatate de ora , si de ce este cu el . Cu drag , magnolia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ei, eu n-am putut sa pun pariu, si am vrut sa ma asigur!
Plus ca mi se pare de bun simt (fata de el, la urma urmei!) si sa amintesti in treacat ca si tu ai defectele tale (nu neaparat sa spui CARE, ala e alt subiect), si ca el are o gramada de parti bune (nu neaparat sa spui CARE, ala e alt subiect).
Eu m-as simti tare rau daca al meu mi-ar descrie numai defectele, chiar daca discutia unde ar face-o ar fi de asa natura. Chiar puteti spune cu mana pe inima ca ei nu ar stramba un piiiic din nas vazand ce scriem??


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

A, si mi-am mai amintit o chestie: al meu mananca dezordonat, face firmituri... pe cand eu nu concep sa lasi o felie de paine direct pe masa.

Cu cat ma gandesc mai mult cu atat ma intreb: oare, pana la urma, lucrurile astea marunte, sunt defectele lor sau asteptarile noastre "exagerate"?


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Va recomand cu drag o piesa de teatru - un monolog despre incompatibilitati intre barbati si femei si care este originea lor. In engleza se numeste www.cavemania.com/index.html" target="_blank">"Defending the caveman" scrisa de Rob Becker. Nu stiu daca este si in Romania.
Efectiv am ris cu lacrimi aproape 2 ore cit a tinut piesa de teatru. De cite ori ma enerveaza ceva la un "el" sau o "ea" ma gindesc la piesa asta de teatru.

Editez ca sa adaug ca dupa ce veti vedea piesa veti sti nu numai ce nu va place la el dar si de ce...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Binenteles ca si eu am defecte dar topicul este despre ce nu ne place la el .Normal ca sunt lucruri care-mi plac ,mult mai importante decat aceste mici defecte,pentru ca altfel nu ne casatoream si nu eram impreuna de 12 ani asa ca.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaaaaa spune:

Pe mine ma enerveaza ca ca nu se trezeste dimineata sa se duca la munca mereu intarzie




http://community.webshots.com/user/danyyyyy39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Eu nu prea am inteles ce insinueaza Clayhanger: ca EU , as avea defecte?!?!?! Pai asa tipa perfecta ca mine nu se mai exista! Asta e parerea mea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Nu insinuam nimic. Starea in care ma aflam eu cand am citit acel mesaj si tonalitatea lui m-au facut sa imi imaginez o persoana tare trista si, in necunostinta de cauza, luand textul ala efectiv cum a fost dat (fara sa stiu ca e in spate o casnicie de 12 ani, etc...) mi-am zis "Chiar asa de rau? " si de aia a iesit ce-a iesit. Am gresit si eu, asta e!

Desi inca mi se pare politically correct sa amintim ca toate defectele astea sunt chestii peste care de fapt trecem cu usurinta .

Iar noi sigur ca suntem perfecte asa cum suntem, ca daca n-am fi, n-ar mai fi dragii de ei cu noi!


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Suntem Perfecte si Modeste asta e adevarul.

Mergi la inceput