ce nu va place la el?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Pe mine ma enerveaza ca nu e niciodata alaturi de mine la greu , ,insa e primul care ma "sustine" cand ne e bine. E posibil ca preotul , la casatorie , sa fi vorbit mai incet la partea "cu pricina" din sintagma "la bine si la greu"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Eu cred ca problema cea mai mare nu este capacul sus sau jos, ci daca ramane curat dupa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

quote:
Originally posted by miau-miau

yo nu inteleg de ce atita nervi cu capacul de la WC. De ce sa nu ceara si el ca dupa ce lasi capacul in jos si faci pipi, sa-l ridici inapoi. Adica de ce unul are mai multe drepturi ca altul. E ami cinstit daca fiecare il ridica/lasa dupa nevoi si il lasa asa cum e cind pleaca din buda. In felul asta fiecare are de facut un numar egal de ridicari/lasari in jos ale capacului.




Aici si eu gandesc la fel.
Eu chiar nu ma supar din cauza asta. Pur si simplu il las si gata.

Dar argumentul "el poate face pipi si cu capacul jos, fara sa-i fie greu, pe cand eu..." mi se pare destul de solid.
Noroc ca nu ma deranjeaza..dar daca m-ar deranja ..cu acest argument as defila....


Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

quote:
Originally posted by clayhanger

Metoda cu chematul barbatului de oriunde ar fi sa puna jos capacul a functionat si la mine. Cand sunt 3, din pacate, nu stiu cum se mai poate aplica chestia asta!



Sa-ti spun eu cum as aplica.
Aleatoriu!

Pe care-l prin prin zona, pe ala-l ard! Il chem si aplic metoda. Ca oricum ei o fac totzi si mereu... asa ca ce mai conteaza?
Unul din totzi tot e vinovat... Si nu te lasi pana nu ii "vindeci" pe totzi trei...
Si chiar daca in timp unul sau doi se indreapta nu ceda de la metoda...Tine-o tot asa ca astfel ai aliatzi pe cei care deja s-au indreptat sa-l sensibilizeze si pe al treilea ca sa nu mai fie ei napastuiti pe nedrept.

Mmmmm.... asa-i ca am o minte diabolica?

Daaarrr, cum spuneam: noroc ca pe mine nu ma deranjeaza.

Fffff simpatica fraza cu "moda".
[Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde]


Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Pe mine ma enerveaza ca da in permanenta lectii, indiferent in ce domeniu:gastronomie, sport, medicina, schimbat pampersi etc. Desigur este numai cu teoria, mai ales la schimbat pampersi.
Al doilea lucru enervant este ipohondria; cum aude de cineva bolnav imediat este si el bonav si desigur boala lui este cea mai grava. Asta o mosteneste de la scumpa lui mamica, care daca ii ies analizele beton cu siguranta au avut aia de la laborator aparatul sau mai stiu eu ce instrumente stricate, pentru ca este imposibil sa fie sanatoasa.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana 1000 spune:

Al meu gandeste tot timpul ''LOGIC'' le stie el pe toate ... asa cum e il Iubesc e viata mea !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da de ce trebuie capacul ala la WC sa stea culcat si nu ridicat...ce importanta are cum sta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Guestus ne refeream la scaunul de la wc nu la capac,oricum numai are importantza am gasit faptasul este cel mic,ieri am fost numai noi doi acasa si atunci mi-am dat seama ca este el ,oricum imi pare rau ca am fost aici off subiect cu obsesia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

1.De fapt, cel mai corect mi se pare ca la WC sa stea CAPACUL pus. CAPACUL, nu colacul. Ca-pa--cul. De-aia are colacul si capac. Ca sa stea pus.
Parerea mea e ca pot fi doua chestii nasoale - una: sa faca pipi fara sa ridice colacul (asta e nasoala rau) sau sa faca pipi ridicand colacul, sa stropeasca ceramica, sa nu stearga, da' sa fie consecvent la lasat colacul in jos. Treburile astea le-am observat la serviciu. Motiv pentru care la serviciu prefer colacul ridicat, dar si mai tare prefer sa ma tin cat pot decat sa ma duc la baie...
2. Treaba cu hartia igienica neschimbata este un cosmar! Tot la serviciu mi se intampla din plin

Si ca sa mai vorbim se de lucruri frumoase, ma bucur ca al meu n-are nici meteahna de la pct 1, nici pe cea de la 2, iar in plus de asta, cred ca e unul din putinii barbati din lume care chiar se spala pe maini cu sapun dupa ce merge la baie, care chiar foloseste hartia igienica de cate ori merge la baie, si mai are cateva calitati, da' tot ma cicaleste cand conduc!


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Al meu se considera atotstiutor si nu recunoaste niciodata cand greseste ,ca mai greseste si el (suntem oameni),ma cicaleste cand conduc si-mi creeaza mereu un sentiment de inferioritate ceea ce nu-mi place .Cand descopera ca am avut dreptate ,spune ca nu eu am spus .In plus ma deranjeaza ca lasa hainele insirate pe jos ,ciorapii murdari oriunde in casa ,apa pe jos in baie dupa dus ,scule insirate in toata casa atunci cand mestereste si cand nu si le gaseste tot eu sunt de vina SI MAI SUNT DESTULE ...
na, ca mi-am spus si eu offul...

Mergi la inceput