nu pot sa "forward mesaje" din contul de aici

nu pot sa "forward mesaje" din contul de aici | Autor: adrienne12

Link direct la acest mesaj

Am incercat sa fac forward unor mesaje din contul meu de pe "desprecopii" la alte conturi, servici, hotmail, yahoo etc. NU MERGE! AM crezut intial ca la servici au filtre care blocheaza anumite site-uri insa vad ca nu am primit mesajele (trimise ieri) nici la hotmail nici la yahoo. Va rog sa investigati. Folosesc IE 6 (la servici).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

adriene - nu inteleg. cum adica?




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Mirela, cred ca vrea sa forward PM to private email.
Daca asta e problema Adriana, evident ca nu poti, PM-urile sint encriptionate numai pentru site si nu sint adrese valabile pe internet,, "mesaje private" nu are facilitatile unui outlook, iar DC nu e un email provider,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Adriana, cred ca poti sa transmiti mesajele doar membrilor DC, care le vor primi ca mesaje private in casuta de pe DC.
Sa le transmiti mai departe catre o adresa de email, nu cred ca este posibil.

........................................
Impotriva banarii lui Jocelyn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Bnine ati venit din honey moon!Ce am facut eu: am intrat pe “desprecopii”. Mers la mesaje private fara sa tatstez username si psswd (hurray!!) deschid un mesaj. In coltul din dreapta sus sint 4 casute cu urmatoarele optiuni: receive, reply, forward, delete. Am ales Forward (click pe el). Imi apare o forma albastra care are la inceput de tot un edit box cu label “Trimite Catre”. Scriu eu adresele mele de email in edit boxul “trimite la”, las textul asa cum e si apas in josul paginii pe “Trimite mesaj”. Imi apare pagina cu “mesaj trimis mai departe” si gata…Mesajul meu nu a ajuns la destinatiile tastate deci tre sa fie o problema in functio asociata cu butonul trimite...Daca va trebuie cod javascript despre cum sa trimiti un email va dau (sau gasiti la msdn/library).Mentionez ca ar fi f. usor pt. user sa poata forward mesaje care le mai trebuie in emailul personal. In felul acesta s-ar putea “salva” informatiile importante fara sa mai faca copy paste (asta referitor la un mesaj mai jos care invita lumea sa stearga mesajele mai vechi de 30 zile).Multumesc.Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Dragilor si scumpilor, eu inteleg ca DC nu e interner provider dar se poate programatically sa creezi un activex object outlook si sa creezi mesajul email drept html (de fapt dhtml ca il creeaza dinamic) si sa-l trimiti. asta facem noi cu una din aplicatiile noastre la job (un browser, cam ca dc) si userul poate sa trimita rapoarte la adrese de email specificate. Stati sa gasesc codul cu pricina. Dar asta merge numai daca serverele voastre suporta activex controls. Un clip ca revin cu codul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

adriana eu sunt blanco la kestii de programare.
dar - daca se poate- de ce nu? Mi s-ar parea interesant. Am sa ii spun lui admin sa vad ce spune el. Ce pot sa iti spun este ca noi lucram pe asp si pe Windows.

o sa iti spun ce zice.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Eu nu recomand serverului desprecopii.com sa se apuce sa trimita email-uri in extern. (alt domeniu decat al sau)
Altfel spus, sa se limiteze la PM.

Parere pur personala.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

OK, am codul, il pun mai jos. Mirela am vazut ca folositi asp/javascript. Iti spun ce folosim noi la job pt. ca userii sa poata trimite niste raporte (ma rog, documente html create on the fly) la adrese de email. Joxy, parerea mea e ca e harmless pur si simplu userii acestui site pot alege sa-si forwardeze mesajele private de aici la adresele lor personale. orice site care se repspecta are aceste opriuni. daca ai vazut de pilda la mapquest.com pe linga butonul scoate la imprimanta exista si posibilitatea "send to a friend". Sau Monster de pilda, siteul de joburi. la descrierea unui job exista posibilitatea sa print sau "email to a frined". Dar in fine, eu spun ca asta este o trasatura a aplicatiilor web actuale. Nice to have. Nici nu mi-am pus problema ca butonul "Forward" nu ar putea trimite mesaje in lumea larga. Daca nu poate, atunci scoteti-l va rog, caci e confusing fata de cum lucreaza alte aplicatii web, sau denumiti-l macar altfel.Daca exista considerente de alta natura pt. care nu permiteti utilizatorilor sa trimita mesaje in lumea larga asta e 9desi personal eu nu vad nici unul). Fireste ca pot sa creez eu mesajul in outlook si sa copiez textul mesajelor din DC si sa le trimit unde vreau DAR E PREA MULTA MUNCA. V-am zis ca eu sint userul puturos, apoi toate aplicatiile care se repspecta permit forward.Eu nu fac decit sa vin cu sugestii (si in acest caz si implementari) :Uite codul. Functia a doua n-am simplificat-o dar ideea e ca trebuie sa ia continutul text al measjului PM de pe DC si trebuie sa o salveze intr-un fisier creat mai inainte (in aces caz eu am numit fisierul "popescusemail" si i-am dat extensia mht. Multumesc.Pt. orice intrbari legate de cod ii stau la dispozitie lui Florin:function doMSOutlookAttach(){ var tempFolder = “C:\Documents and Settings\username\Application data”;//send to outlook as an attachment var ol = null; try { ol = new ActiveXObject((“Outlook.Application”); } catch(e) {wbErrorMsgBox(wbGetLocalString( stringTable, "ID_MSPowerOfficeError" ), wbGetLocalString( stringTable, "ID_DesignSpaceError" )); return 0; } if(ol) { var fso = new ActiveXObject("Scripting.FileSystemObject");//create outlook instancevar ns = ol.GetNamespace("MAPI");var mail = ol.CreateItem(0);//create the body and add the html filemail.subject = //whatever the subject of the dc mail it was;//create temp dirvar tmpFolderpath = tempFolder + "\\TMP"; //creeaza un folder TMP //creeaza un fisier care va contine mesajul ce trebuie trimisvar filepath = tmpFolderpath + “popescusemail” + ".mht";if(!fso.FolderExists(tmpFolderpath)) fso.CreateFolder(tmpFolderpath);mail.Attachments.Add(filepath).DisplayName = “popescusemail” + ".mht";try{ publishReport(filepath,1);}catch(e){ //…}//add mht file as attachment to emailmail.Attachments.Add(filepath).DisplayName = “popescusemail” + ".mht";//delete TMP foldertry{ fso.DeleteFolder(tmpFolderpath,true);}catch(e){ fso.DeleteFile(filepath);} //display outlookmail.Display();}function publishReport(path, publishType){ var sourceFolderPath = fso.BuildPath(wb.UserDataFolder, ReportFileName); var sourceFilePath = fso.BuildPath(sourceFolderPath, ReportFileName + ".htm"); var sourceSubFolderPath = fso.BuildPath(sourceFolderPath, ReportSubFolderName); var sourceFile = fso.GetFile(sourceFilePath); var textStream = sourceFile.OpenAsTextStream(1 /*ForReading*/, -1 /*unicode*/); var html = textStream.ReadAll(); textStream.Close(); if(publishType == eReportPublishType.SingleFile) { var cdo = new ActiveXObject("CDO.Message"); cdo.HTMLBody = html; var sourceSubFolder = fso.GetFolder(sourceSubFolderPath); for(enumFiles = new Enumerator(sourceSubFolder.Files); !enumFiles.atEnd(); enumFiles.moveNext()) { var sourceSubFile = enumFiles.item(); cdo.AddRelatedBodyPart(sourceSubFile.Path, ReportSubFolderName + "/" + sourceSubFile.Name, 1 /*cdoRefTypeLocation */); } var stream = cdo.GetStream(); stream.SaveToFile(path, 2 /*adSaveCreateOverWrite*/); stream.Close(); } else { if(publishType == eReportPublishType.FiguresSubFolder) { var destinationFileBaseName = fso.GetBaseName(path); var destinationSubFolderName = destinationFileBaseName + localString("ID_ReportSubfolderSuffix"); var figuresFolderPath = fso.BuildPath(fso.GetParentFolderName(path), destinationSubFolderName); var pattern = ReportSubFolderName; var replaceText = destinationSubFolderName; } else { var figuresFolderPath = fso.GetParentFolderName(path); var pattern = ReportSubFolderName + "\/"; var replaceText = ""; } var re = new RegExp(pattern, "g"); html = html.replace(re, replaceText); textStream = fso.CreateTextFile(path, true /*overwrite*/, true /*unicode*/); textStream.Write(html); textStream.Close(); fso.CopyFolder(sourceSubFolderPath, figuresFolderPath, true /*overwrite*/); }}

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

adri - mersi - cum vine acasa - ii dau sa manance si il pun in fata codului.

esti o fata desteapta :)



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

saru'mina si pofta buna.

Mergi la inceput