* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Mai fetelor...si noua ne-a placut idee de leganat in casa...dar va inchipuiti ca atomul nu poate fi lasat de capul lui in leagan...ca n-are stare nici 5 secunde...oricum e incantata pana la nebunie..azi dupa vreo 15 minute am vrut sa o iau de acolo (ca ametisem eu de balanga-dalanga ei) si a protestat vehement...drept care a mai stat ceva prin zona...

In rest am invatat sa face cu manutza cand cineva ne spune "pa" ..dar cu variatiuni...daca ne place persoana ii facem pa normal, dar daca incepe sa ne plictiseasca cu "exersatul" ii facem ce va de genul "da' ia mai du-te mata undeva"...asa ca acum care cum o prinde o pune la exersat...chinuim copilu' ,ce sa facem si noi...

In alta ordine de idei, sunt cu nervishorii la pamant ...o data ca nu stiu de la mama lu' proces verbal s-a oparit cupila la pasa..ca, una dintre ele ieri chiar supura si de m-a apucat plansu' de mila ei...si a doua ca, daca ieri a mancat cum a mancat, azi a fost dezastru de dezastru...dar macar am incercat noutati : pate de ficatel de pui cu un pic de unt, papanasi de branzica fierti iar azi mult faimosul gris cu lapte...pate-ul l-am impartit frateste, chiar daca i-a placut la nebunie, papanasii i-am mancat de nevoie ca nu i-am lasat suficient la fiert, iar grisul de azi l-a mancat pe "bucati", in transe, de ma apucau toate alea...si bateti-ma, dar stiti cu ce am indulcit papicile???? cu miere...

Irina...merci de vizionarea dubla

--------------------------------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca


"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Si pentru ca asa v-am obisnuit dragele mele, acum inainte de culcare ceva de inveselire...

  • Pe o plaja de nudisti, un nudist observa ca un alt nudist de langa el avea bagat in fund un dop. Curios, il intreaba pe tip de ce sta cu dopu' in fund. Respectivul se apuca sa-i povesteasca:... -Pai mergeam prin desert si am gasit o lampa. Am sters-o de praf si din ea a iesit un duh ca in povestea cu Aladin, si mi-a spus ca imi indeplineste o dorinta...Si tu ce i-ai spus?-NO SHIT..!?!

  • Scotianul, proprietar al unei firme, se adreseaza angajatilor:- Dumneavoastra ati lucrat anul acesta foarte bine, astfel ca profitul firmei a crescut substantial. Drept rasplata, fiecare dintre voi va primi cāte un cec de douazeci de lire. Bucurie generala. Patronul continua:- Daca la anul veti lucra si mai bine, atunci am sa le si semnez



Noapte bunaaaaa, copii....


--------------------------------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca


"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Ciuf, ce globuri faci mai harnicutzo? si zi asa, sotul tau vine la Montreal, pai nu vii si tu? sau nu trece pe la noi?

Honeypuma, frumos ti-a crescut printisorul! tu de la ce varsta l-a pus pe Eric in premergator?

Catrinutza, ce mamica buna esti tu ca imparti papica frateste cu copila, si mie mi se intampla, mai ales la piureul de cartofi care nu-i place Aliciei (dar ieri am pacalit-o, l-am amestecat cu piure de piersici).
Si haideti sa vedeti cum a adormit dupa aceea si dati sa vedeti si alte poze mai mult sau mai putin haioase.

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

are careva cartea "Aventuri solitare" a lui Paler in format digital? Vreau sa o citesc si site-ul de pe care mai furam carti nu e disponibil pentru o perioada.
Ajutor, pliiiiiiz.
Pup

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Ciuf , uite ce am gasit

http://www.geocities.com/dualis_mit/filo_paler_aventuri.htm


Ile si Vivian (07.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Buna seara!

Ciuf incearca aici!
Ai vazut ce perspicac e luka!

Kim multumesc ptr incurajari...ar fi trebuit sa fie invers! mie nu mi-a mers linkul

Ile avand in vedere ca nu o sa pot intra zilnic eu sunt de acord cu propunerea ta! Sa dea D-zeu sa fie asta ultima disputa ca tare rau imi pare ca am ajuns la capitolul asta!

Noapte bune fetele!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Ciuf, ce ciudat
Acum citeva minute merge link-ul
Vad ca nu mai merge acum.
Poate mai tirziu.

Mihaser, deci primul vot pro

Ile si Vivian (07.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Multumim de complimente.Si pentru ca am invatat sa merg pe net si sa pun filmele bebeului meu am zis sa vad si alti bebei si am gasit ceva tare haios.Daca vreti sa radeti si sa spuneti cu glas tare ca aveti o viata usoara fata de alte mamici priviti filmuletl : http://www.youtube.com/watch?v=KfOwzG9gYuo&mode=related&search=

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

ANA-MARIA,MARKUS,MADALINA,TUDOR BOGDAN,STEFANIA&MARIA,ERIC IONUT! CU MULT DRAG!!

Delia21 Rudy e un scump cum musca el pe Buna!!

dianad vai Doamne eu nici n-as fi platit consultatia respectivului mai ales ca nu a respectat dorinta voastra...of ce ti-e si cu doctorii astia...

micaalsa sanatate Iuliei!

mirella e tare dragalasa bebelina ta!

Monica ce ma bucur ca ai revenit!Vei vedea ca toate incet-incet se voi linisti si rezolva. Pozele sunt minunate,dar cel mai mult imi place aceea in care fratiorii sunt imbratisati.

cameliada sa stapaniti sanatosi casa cea noua! Felicitari pt dintisorii lui Tudor!

catrinutza am vizionat filmuletele si pozicile.Mariuca e o scumpica!! Auzi,dar in leaganul ala nu e nici o sansa sa se dea peste cap,nu?
Incearca sa o speli pe Mariuca cu ceai de musetel si sa lasi sa se usuce acolo.Eventual usuc-o cu foen-ul.

ciuf mie mi-a zis pediatrul ca portocala e alergogena.M-am si mirat.Poate o fi de la portocala iritatia Evei...

Ile77 eu incerc sa evit mancarica din borcanele sau praf.Am inlocuit fructele cu iaurt cu fructe.Pe asta vad ca-l mananca.
Eu de p-acum ii pun desene animate la dvd cand stam pe podea (pe patura of course) in sufragerie.Dar iti dai seama ca se uita numai cand are el chef...mai mult eu ma uit cand nu am treaba prin casa.

P-aici s-a facut un friiiigg si bate un vant puternic....brrrrrrr.Va dati seama ca abia daca deschid geamul sa se aeriseasca camerele.
Si sarind de la una la alta,aici nu exista branza de vaci.Oare cum pot face?Nick inca bea laptic praf.Are ceva daca folosesc lapte normal cand fac branza de vaci sau sa fac cu lapte de-al lui?(numai ca ala miroase groaznic numai daca il las 1/2 de ora).
Nu stiu ce-i cu pozele astea ca eu am pus in labum 47 de poze si am inteles ca se vad numai 42... Sper sa-i dau de cap...poate ma lumineaza vreuna din voi care se pricepe mai bine...

http://new.photos.yahoo.com/gpoli_ro/album/576460762323657501#page1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

Poate acum apar toate (cand ne pupicim cu urs cu tot)...

http://new.photos.yahoo.com/gpoli_ro/#page1

Mergi la inceput