Piticodromul festiv de sept - oct 2005 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

kid, daca te rog cit pot eu de frumos, nu-ti stergi mesajul care e deasupra listei, si il scrii din nou mai jos? Uite un brat de flori ca sa te conving .

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
La multi ani Iulia sa cresti mare, frumoasa si sanatoasa!

Uitandu-ma pe lista de piticuti sa vad ce aniversati avem azi, am constatat ca sunt mamici care nu au mai scris de un an cred ... pai ce faceti fetelor? nu va laudati cu nik?

Inna deci doktori incompetenti gasim peste tot si noi care ne plangem de sistemul sanitar de la noi.sanatate micutei.

Dana Lucia de cand te stiu pe forum tu doar te lauzi, ce bine, nu probleme, nu griji sa o tineti tot asa.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

vad ca acum apar bine mesajele

mai nou...am alt stres..
nu mi-a mai venit menstruatia. si acum chiar nu credem ca e momentul pt bb2...da Doamne sa nu fie...cand am plecat din ro acum o luna am uitat contraceptivele acolo- mai avveam vreo 4..si am zis ca daca tot s-a intamplat asa nu ar fi rau sa fac si o pauza..la cateva zile mi-a venit normal...pe 18 septembrie insa acum astept astept si vad ca nimic deocamdata.
Nu am nicio stare sa ma simt suspecta insa...mai sti?

uff asta imi mai trebuia

si daca vreti poze noi


Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Alina sincer nu ma laud ci doar spun realitatea asa cum e ea caci stau cam prost la capitolul imaginatie astfel ca doar relatez ce se intimpla si nimic mai mult. Da, sunt o mamica care are norocul sa nu aiba probleme pina acum si sper si eu tot asa sa o tinem. Oricum am avut destul stress nascind prematur si probabil de aici compensarea fara grija de acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Innaa, apai chiar ca poti sa o strangi de gat. Poate fi bebe?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Dana Lucia, multumim, pupici back lui Alberto. Eu ma bucur tare mult ca alberto nu are probleme!

Fetelor, stiti ca noi am fost mereu in top cu spartul buzei, crapatul capului, vinatai, etc. Ei bine, zilele trecute miruna s-a zgiriat tare si i-a curs singe din ... ureche! A dat cu urechea de un colt de masa.

Irina Noeliei, lasa, ca o sa va descurcati daca vine si bb2, sanatosi sa fiti!
Anto.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

of, innaa, ce emotii si pe voi! sa fie totul bine cu noe!

alinam, si mie mi-e dor de unele mamici care chiar nu au mai scris de mult... daca mai sunt care citesc, mai bagati si un mesaj scurt aici sa stim ca sunteti bine!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

uau, ioana... dar "bine" ca s-a zgariat la ureche. ca prima oara m-am speriat rau, am crezut ca-i curgea sange din ureche... brrrr....

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Ioana, eram convinsi ca te bucuri pentru noi ca suntem f.bine ceea ce dorim din suflet tuturor copilasilor din lume!

Inaa bafta multa si numai bine Noeliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Pupici la fete, m-am intors cu povestirile promise.

Cum ziceam, vacanta nu fuse tocmai vacanta, deh, timpul scurt si ff multe de facut. Am dormit mai putin ca de obicei si ne-am intors mult mai obositi decat am plecat.

Partile bune:
-mama s-a bucurat f tare ca l-a vazut pe pitic iar Victor s-a simtit bine si nu a luat raceala care pe noi si acuma ne mai chinuie.
- ziua lui a iesit bine, i-am luat motul acasa (a plans cand i-a taiat nasa suvitele de par), din tava a ales tel mobil, dupa care s-a intimidat ca eram toti in jurul lui cu aparate foto si telefoane care-l tot pozau. A ezitat un pic apoi a luat banii carora le-a dat drumul imediat (mana sparta ca noi) si pieptanul lui de bebe mic. Dupa aceea am fost la o carciuma de cartier unde a fost ok, papa bun si mult, serviciul bun, bebe s-a comportat frumos ca l-am alimentat tot timpul cu ce aveam si noi prin farfurii (noroc ca ne-am luat scaunul de masa la restaurant altfel nu stiu ce ne faceam cu el).
As fi preferat sa-i fac o petrecere cu copilasi de varsta lui dar nu s-a putut de data aceasta, poate la anul.

- Marea veste e ca i-a iesit primul dintisor chiar de ziua lui, m-am emotionat cand l-am vazut, multumim lui Zana Dintisor pt asa cadou.

Acusa partile neplacute:
- din pacate socrii mei au probleme de sanatate, soacra-mea e in plina criza de psiho-pupu iar socrul meu a cedat si el psihic, nu mai face fata atmosferei din casa. In plus el a fost operat de inima acum doi ani si supararea si stresul nu-l ajuta deloc.
Asa ca sotu-mi a trebuit sa umble cu ei pe la doctori, soacra-mea nu vroia sa-l lase pe socra-miu sa se duca la controlul de inima de frica sa nu-l interneze, ca "ea moare daca ramane singura in casa". Discutii desarte ore in sir, prin telefon si face to face, etc. Sunt multe de povestit, nu stiu ce sa zic, speram sa-i fi ajutat cat de cat si sa iasa cat de curand din criza.

- Sambata ne-am propus sa iesim si noi un pic la aer cu si am mers la o matusa care are o casa la Balotesti; in timp ce-i vizitam casa am vazut cum prin porumbul de pe terenul alaturat fugeau doi indivizi rupand pamantul, m-am si mirat de ce or fugi asa....iaca, pentru ca tocmai furasera geanta mea din curte, lasata pe o banca, lipita de casa.
Din fericire nu aveam acte in geanta, dar aveam bani, doua tel mobile (asa ca iarasi mi-am pierdut agenda telefonica), doua carduri de banca (pe care le-am blocat imediat cum am ajuns acasa) si cel mai rau imi pare dupa aparatul de fotografiat ca aveam pozele de la ziua lui Victor si nu apucasem sa le descarcam deci sunt pierdute forever. De astea imi pare cel mai rau, mi-e ciuda de nu mai pot .
Matusi-mea s-a isterizat rau de tot, eu am fost relativ calma, dar m-au trecut fiori reci gandindu-ma ca imediat cum am ajuns Victor inca dormea si l-am lasat in masina si cu usile deschise, nu l-am lasat singur in curte cat a dormit, cand s-a intamplat treaba cu pricina se trezise si tocmai il luasem in brate, de aceea mi-am lasat geant aiurea, dar oricum, nu se stie ce s-ar fi intamplat daca el era in masina cand aia au intrat in curte (sarind peste un gard cu sarma ghimpata).

- Iar cireasa din motul prajiturii a fost ca duminica seara la sosirea la Brux nu ne-a venit pe banda bagajul cel mai mare in care aveam toate lucrurile lui Victor plus o multime de alte chestii importante (cum ar fi borcane de gem si zacusca). Din cauza asta am pierdut timp ca sa-l declaram pierdut, completat hartiii, etc.
La vreo 2 ore dupa ce-am ajuns acasa ne-au sunat ca l-au gasit, la alta banda probabil, l-am recuperat chiar in seara respectiva, pana la urma a fost bine, dar pe moment, la aeroport am avut ne-am gandit ca acesta vacanta nu a fost o idee prea buna.

Dar important e ca suntem ok si sanatosi, restul se rezolva.
Cam asta fu, m-am intins ca o placinta, sper ca nu v-am plictisit.

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput