Mamici de martie - aprilie 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Buna fetele!

Trei zile nu am avut calculator, de asta nu am mai scris, dar ati avut limbarnita si nu mi-ati dus dorul

Yrrol13, nu te-am mai vazut de ceva vreme, sper ca esti bine tu si burtica.

Krissy, bafta multa in continuare la examene si felicitari pentru cele deja luate.


Vad ca ati ajuns sa vorbiti de kg.
Eu am scazut un kg si de atunci stagnez la 49kg. Nu-i bai ca e vreme sa iau, mai ales ca eu fac parte din grupa mica de la sfarsitul lui aprilie

Si la prima sarcina la fel a fost, am inceput cu 49kg, apoi am scazut 1kg si abia la 20sapt aveam 50kg. Pe final am avut 11,500kg luate si Emma a cantarit 3,510kg.

Burta a inceput si la mine sa se zareasca, pe 24 oct. am si eu control, am citit ca mai sunt cel putin 2 burtici cu control pe 24 oct.


Cat despre nume, spunem noi ca e timp sa gasim nume.
La fetite sunt multe nume frumoase, dar de baiat nu mi se par multe frumoase sau care sa se potriveasca cu numele de familie. Am impresia ca numai numele sotului si al socrului se potrivesc cu numele de familie

M-a lasat memoria si nici nu am timp sa caut, era la inceput o burtica la noi aici care a scazut mult in greutate. Sunt curiasa cum te simti, e totul bine cu bebica si cu tine?


Numai bine,



Katink cu Surpriza si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Neata la burtici,

O noua dilema a aparut in mintea mea de blonda
Din cate am citit pe net,pulsul normal este intre 70 si 90.La mine de fiecare data cand am fost la control,era in jur de 100 iar tensiunea in jur de 11 cu 6 sau 12 cu 6.Voua vi s-a luat pulsul?E cazul sa ma ingrijorez?Doctorita nu mi-a spus nimic,m-a intrebat doar cine m-a fugarit?Vad ca asa il am mai tot timpul.Va intreb pe voi daca o fi normal sau nu.

Va pup,
Mada19+

http://image.lafemmebonita.com/c/f137647.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Alionuscha, eu sunt o mamica de Mai-Iunie. Cautand informatii, am vazut un post de-al tau in care spuneai ca ai uter retrovers. Ti-a afectat cumva sarcina? Eu sunt speriata ca mi-a zis dr ca am imineta de avort din cauza uterului care a cazut de tot pe spate. Vroiam si eu o parere, si de la alte mamici daca sunt in situatia asta....Momentan iau utrogetsan si stau in pat pe burta....Am uitat sa spun ca am sangerari, nu e chiar sange rosu, e mai mult maroniu si sunt chiar speriata...

5+
Bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

salutari burticutelor

scriu si eu ca sa nu ma uitati.acasa am avut renovari mai exact am aranjat camera lui bb, pt ca era GOALA.asa ca acasa " compu" a fost scos si nu am avut acces la net decat la servici( si aici o groaza de lucru) dar va citesc in fiecare zi , iar dimineata cand vin la servici vad ca ati umplut cate 2-3 pagini.
katink cred ca de mine era vorba cu slabitu! sper sa nu fac confuzie , pt ca nu stiu cine a mai slabit 3 kg??( daca ma bag in seama aiurea SCUZAT-MA)
NU CREDEAM CA A TINUT MINTE CINEVA CA AM SLABIT.am reusit sa pun 1-2 kg dar fluctuez, depinde daca am pofta de mancare( ceea ce imi cam lipseste) nu pot manca decat 1 data pe zi si in rest fructe.

MAI GRAV E CA :POFTESC LA SUCURI ACIDULATE, CIOCOLATA SI JELEURI( HARIBO)SI CIOCOLATA NU DE ORICARE CATE UNA DIMINEATA (LION)
AAAAAAAAA, si fructe nu orice ; MERE VERZI, STRUGURI VERZI, BANANE VERZI, nu stiu ce ma apucat cu verdele.????

eu sunt o pofticioasa de felul meu , asa ca intruna din zilele astea cand va citem cineva nu mai stiu sigur a zis ca i-a fost pofta de parizer, ei bine mie imi ploua in gura asa ca am plecat la cumparaturi de parizer si mustar fara paine si am MANCAT( eu nu ma omor dupa parizer de felul meu de aceea nu mai mancasem de vreo 4-5 ani!!!!!)

mai am din cand in cand greturi la anumite mirosuri.

si mai am o problema : ASTA . eu nu aveam inainte probleme cu constipatia!!! imi dati vreun sfat pls!!???

va pupacesc si aveti grija de voi
ca am scris pt toata perioada de cand nu am mai scris

17+

fetele in we nu am unde sa va citesc ( nu aruncati cu rosii) pt ca am o nunta in alt oras ( timisoara) asa ca aveti grija cand vin luni la servici sa am ce sa citesc ma duc sa il dantui un picut pe bbca masa ii danstoare mare da tasu sta pe margine si face galerie

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Buna fetelor!!!
Sa va spun ce nume de baieti imi sunt dragi mie: Rares, David, Tudor, Vladimir, Teodor, Stefan, ...
Daca am sa fac si un baiat voi avea de unde alege.

Madda in legatura cu pulsul eu am momente cand simt ca imi iese inima pe gat fara a face nici un efort deosebit.
Karra Tarafashion e un www.tarafashion.ro/scarlett/search" target="_blank">magazin on line

kiss
14+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Kiss,mi-a mai venit o idee de nume pentru baiat...si chiar ma pune pe ganduri DENIS,nu ca e frumos?Mie si Cosmin imi place....

Mada19+

http://image.lafemmebonita.com/c/f137647.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

fetelor revin

vad ca sunt burtici racite! si eu am trecut prin asta acum vreo luna si simtem ca sunt o leguma.gat umflat de nu puteam inghitii nimic si abia daca puteam vorbi, nasul infundat.am sunat la dr meu si mi-a recomandat ceai mult fierbinte cu miere si lamaie( io care mancam lamaile ca pe mere), vitamina C, si picaturi nazale ( daca nu ma insel) cu occilococcinum.si in cazul in care fac febra sa il sun sa imi prescrie antibiotic( dar nu a fost cazul)
am baut ceai+lamaie+miere dar dupa 2 zile si 2 nopti de ceai si nesomn( din cauza nasului infundat si pe gura nu mai puteam respira ca ma durea in gat)am inceput sa numai cand simteam miros de ceai.asa ca am trecut la comprese cu spirt sau tuica , dar degeaba de mancat oricum nu puteam manca nimic pana si apa daca beam era o durere in gat de instantaneu.asa ca socrela mea ( asistenta de meserie) mi-a adus tantum verde si de la 2 pastile din alea supte in 6 ore mi se desfunda nasul si cel mai iimportant nu ma mai durea gatul si incepea sa se rupa tusa ( un prilej nou de ).deci mie mi-a trecut cu tantum verde.( ca tot am ce am cu verdele)

va urez insanatosire grabnica.

eu am probleme cu FRIGUL, imi e tot timpul frig!!!si daca stau mai dezbracata ma ia cu stranut si mi se infunda nasul imediat.

va pupic pe buric.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Buna fetelor,
Mada_rozz legat de puls am si eu momente cand simt ca inima o ia razna si mi-am luat pulsul si era tot 100 de batai. Am intrebat si la medicul de familie si la ginecolog si mi-au spus ca e ceva normal pt ca circulatia sangelui a crescut, si creste pulsul mai ales cand faci efort mai mare.
Am vazut ca intreba cineva daca au aparut scurgeri la sani, eu am mai observat la sanul drept ceva alb, dar foarte putin in schimb sfarcurile sunt foarte uscate si cu cojite. Daca va dati cu ceva va rog sa-mi spuneti si mie..
Kiss oare daca inainte aveam marimea 40 la pantaloni sa-mi comand 42? Am cautat si pe aici in Brasov blugi pt gravide dar nu am gasit nimic.
Multa sanatate va doresc si un we placut!
Va
Cria 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Fetelor , am vazut ca nu prea ati reactionat dupa ce am trimis filmuletul cu nasterea, bineteles cele care nu au mai nascut, eu una m-am uitat de vreo cinci ori pe putin, si multe intrebari mi-am pus. il mai pun o data:
http://forum.desprecopii.com/forum/post.asp?method=Reply&TOPIC_ID=85965&FORUM_ID=60

20+
mai puneti fetelor poze in album cu burticile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

kmi78 iti raspund eu pt ca am uitat!neuronul bata-l vina.pe mine ( sunt la prima sarcina) m-a impresionat la maxim.e super tare.a mai trimis cineva zilele astea ceva asemanator dar de pe alt site si acela e tare de tot. eu imi imaginam ceva asemanator dar din auzite de la unul si altul pana vezi de fapt cum sta treaba e o mare diferenta.ramane de vazut cum va fii la mine!!!
ok am mai vrut sa scriu ceva dar am uitat.

va pupic pe buric


mi-am adus aminte: eu am probleme cu tensiunea , adica imi SCADE!ULTIMA DATA AVEAM 90 CU 60 si eu aveam inainte tensiune de aviator.dar mai grav e ca atunci cand imi scade ma i-a o durere de cap de imi vine sa il dau jos si sa umblu fara el.acum marea mea dilema e alta : si socrela si mama mi-au spus ca o cafeluta mica ( nu tare) si eu oricum inainte o beam cu lapte si sa fie dulce , NU imi face nimic rau.!!!
are cineva probleme cu tensiunea ca e prea mica si revin cu cealalta intrebare: mai are careva dintre voi probleme cu ?????pls dati-mi niste sfaturi!!!

Mergi la inceput