Mamici de noiembrie - decembrie 2006(46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Kokorina, la mai mare!!!!!!!!!!!!!!!


Ana 36w5d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

vad ca eu ma incapatanez sa scriu dupa miro, iar forumul se incapataneaza sa imi trimita mesajele inaintea ei. sunt curioasa cine cedeaza primul...

intrebare-aveti dresuri de gravide? daca da, de unde le-ati luat, cam cat au costat, si in ce consta specificul lor? eu am primit o pereche de la cineva, care au fibrele intarite circular, dar am vazut pe un site de comandat online ca ar exista si unii reglabili in talie, dar la aia nu se mentiona nimic de usurarea circulatiei.

chris 31+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neatza fetelor, ... neatza fu cand v-ati trezit voi ... dar eu intre timp am si papat, am si stat la taclale cu nasa vre-o ora la telefon ... am si pus la spalat ... si am si citit forumu.

Noi suntem bine ... balenutze ca de obicei, noaptea e din ce in ce mai greu sa ma ridic pt toaleta ... mi-e dor de clipele cand puteam sa ma lipesc de sot si sa-i captez caldura ... acum parca avem un paravan intre noi .

TEMA zilei de ieri - m-a tuns cu masina de ras si mi-a ras-o toata. Cand vine momentul vom face doar retusurile. Incercam oricum s-o mentinem "cheala" saptamanal. Pentru contestatii ... avem si un bic (cu 2 lame) in bagaj.
Vitaminele tot una la doua zile iau si eu. Analizele imi sunt bune, de hranit ma hranesc ... bebe e in grafic ... asa ca ... e OK.
PEDIATRU - inca mai cautam - avem vre-o 3 in vizor, dar se pare ca nici unul nu vine acasa - sunt ocupati si te relova mai mult din telefon. Eu tare as vrea sa gasesc unul/una care sa fie dedicata muncii si sa-mi vina acasa la orice ora din zi si din noapte. Daca nu gasim ... rezolvam noi cumva. Bebe sa fie bine ... ca bani ... mai producem. S-a inteles aluzia, nu?

Azi la 6.30 avem programare la dr. Sunt curioasa cat a mai crescut bebelina.
FELICITARI fetelor care au vesti bune de la eco!
Chris ca de obicei - ai fost mortala cu "compania dinozaurilor" - ma si mie de unde ai atata rabdare sa nu i-o retezi din prima. Cred ca prea mult nu rezista cu alde mine.
Alex felicitari pt casuta ... e mica ... da e a voastra. Noi tinem pumnii in continuare.
Vad ca Danita nu a aparut azi. Imi scria ieir pe OFF LINE ca a fost la dr. si ca i sa dat ceva pt relaxarea burtii - daca nu se relaxa pana dimineata - este nevoie de perfuzii.
Doamne - sper ca e bine ... si ca nu a putut intra pe net. Tin pumnii stransi.
Asiza eu inca tastez pe vechiul capitol ... da nu-i dau drumu la mesaj ... poate ca pana-l termin de scris ai si deschis noul capitol ... si transfer acolo. Hai ca inca 2 capitole ... si vei fi AS.
roxana iaca si eu pe aici. Karina ca si Calinu tau - imi deformeaza burta - cand se impinge lateral ... parca am o burta patrata ... nu mai e rotunjoara. La multi ani! pentru Marius. Fa ca mine - mi-am ridicat tricoul si i-am impins burtocu inainte - oferindui-l si i-am spus Lamulti ani!
Asta si de ziua lui - si de ziua casatriei ... stie el ca acum avem alte cheltuieli de facut.

Na - fetele ... iar am scris un roman.
Mai va spun ca ieri mi-am dat in sfarsit rochita de mireasa cuiva care are nevoie. Pleaca in Australia - deci se marita de urgenta cu prietenu-su si numai de cheltuieli mari nu au nevoie acum.
Eu am incercat s-o vand pe a mea - n-a vrut-o nimeni, apoi am pus-a la donat - nimic. Asa m-am bucurat ca am dat-o, cu voal, cu podoabe de par, cu cercei si colier ... si CULMEA e si buna de fata - nu mai trebuie nici o modificare facuta. Decat sa zaca in lada canapelei - cum o face deja de 3 ani ... mai bine sa fericeasca inca un cuplu.

OPRITI-MA! ... ca m-am dezlantuit. va urez zile si nopti linistite in continuarea odiseei si sa auzim de bine.

P.S. s-a si deschis noul capitol ... ati si scris deja 7 persoane acolo ... mama ... am imbatranit de cand scriu acest mesaj.


Miro36+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Salutare, salutare, burticutzelor, in sfarsit am revenit si eu dupa vreo doua saptamani de umblat cand in Delta(minivacanta super) cand la munte (Calimanesti Caciulata, cu serviciul). Per total a fost super pt relaxare, acu recunosc ca nu prea mai am chef de treaba dar asta e, trebuie sa rezistam pana pe la sf lui noiembrie.Noi suntem bine, toata lumea ne rasfata si trebuie sa recunosc ca ma simt bine si imi place, luni o sa mergem si noi la echo sa vedem cum mai stam.De vreo doua trei zile ma chinui sa citesc si sa vad ce-ati mai facut si ma minunez pt vestile pe care le-am aflat.Piscotica bine ai venit acasa si sa te bucuri din plin de copilasul tau, cand ai tp sa ne mai povestesti si noua una alta.Dolores, vad ca ai ramas fara calculator, cam nasol, dar pana una alta bine ca e mama aproape.Kokorina, vreau sa ajung acasa ca sa vad si eu camera celor mici, toata lumea o lauda si mor de nerabdare sa casc si eu ochii.Bun venit fetelor noi, si sa fie prin zona cat mai des.Asiza, ai mare grija de bebele tau si sa nu fii prea stresata caci totul o sa fie bine.Fetelor va rog sa-mi trimite-ti si mie noua parola de la e-mailul comun.Azi sau maine o sa incerc sa pun si eu cateva poze.In legatura cu medicul pediatru, noi avem med de familie care este si pediatru dar nu ma incanta f mult asa ca sper sa ne gasim un medic mai rasarit.In legatura cu nr de copii, nu prea ne-am gandit probabil ca doi ar fi numai bine, dar sa vedem cum ne descurcam cu unul si apoi mai vb.Iar in legatura cu aranjatul prin zonele sensibile, eu prefer epilatorul si sper sa reusesc sa ma mai fac cu el in continuare dc nu vom merge la cosmetica cred,de lama nu vreau sa aud.Va pup, si ne auzim mai incolo.Bulisor 28+ Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



in sfarsit pot sa intru si eu pe acest forum...offf greu a fost incerc de 3 zile si nimic



Cristina ce greutate are Georgia, te rog sa imi spui ca noi suntem de aceiasi varsta si eu cred ca Lisi a mea e spuper mica 1925g aseara am fost la dr si atat are.Te pupic si pe fetitele tale


Dolores iubita abia astept sa te duci la dr si sa vii cu noutati sa ne spui si noua, te pupic si pe tine si pe David


ma duc sa vad daca pot sa recuperez cu cititul


va doresc o zi super si fara dureri si intepeturi

Cleo 33+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Miro...tinem pumnii pentru eco....sigur bebelina e bine....ma bucur ca sunteti bine amandoua si se pare ca tu esti tot activa........
Danita...sper ca esti ok...sa vi cu vesti sa ne spui si noua....tinem pumnii....
Asiza...multumim ca ai deschis capitol nou...eu mi-am prins urechile acolo.....
Vad ca e pregatita si listuta pentru bebei....of...of...acum e acum....fiecare dintre noi se intreaba...oare cine urmeaza????.....
Roxana.....la multi ani pentru sotul tau si lasa ca , cadoul care i l-ai pregtit tu nu se compara cu nici unul de pe lume...sa aveti o zi frumoasa.....
Ce mai stiti de Dandusa ?....e bine?....oare cu se simte in noua casuta?...
Cristina.....iti tin pumnii sa fie bine si bebe Georgia sa mai stea 2 saptamani in burtica.....


alexandra 35 + cu Mark Andrei
poze

"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

nu stiu ce are DC-ul. am scris 2 mesaje si duse au fost eu l-am trimis dar nu apar nicaieri. asta e sintetizez.

Kokorina sarcina usoara in continuare.

Cristina ma bucur ca deja ai totul pregatit pt miss Georgia. Apropo nu ne-ai mai spus cum ai rezolvat cu Iasmina cu camila. vezi ce intrebari ma framanta pe mine?

Madaluta si noi suntem mari noi aveam la 34 de sapt 2.800 acum am sarit de 3 kg si le simt din ce in ce mai bine. in ceea ce priveste numele, eu nu prea le am cu numele rare. daca ar fi fost baiat noi ii spuneam Mircea Andrei.

Alexandra e buna si garsoniera pana la urma. bafta la tragerea la sorti cu etajul. eu stau la parter si imi convine f mult.

Chris eu am cautat sa cumpar din magazin ca sa ii si vad dar nu am gasit.

hai sa vedem mie unde imi posteaza mesajul. in general apar bine dar acum mai stiu si eu???

Raluca 35 + cu Adina Andreea

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Fetelor - ce administrativ acum.

Din pacate se pare ca inca nu se pot rezolva problemele tehnice pe Dc - zau nu stiu de ce dureaza atat de mult.
Am observat insa ceva la Asiza - nu stiu daca asta e problema ... dar macar haideti sa incercam.

Inainte ... multa vreme s-a accesat forumul Dc de pe link-ul: www.desprecopii.com/forum
S-au facut unele schimbari ... asa ca:

Forumul se acceaseaza mai nou de pe link-ul
http://forum.desprecopii.com

Urmariti in sus-ul paginii - si daca va roaga sa introduceti parola si userul si va mai scrie acolo si
Va rugam sa accesati forumul prin link-ul http://forum.desprecopii.com

asta e buba.

Daca accesati forumul din Bookmarks- uri ... trebuie sa le stergeti ... si incarcati din nou cu noul link. Apoi va faceti alte noi Bookmarks-uri.

Poate ca si de aceea va apar mesajele cu o ora in urma. Poate - nu sunt sigura. Insa problema descrisa mai sus am observat-o la Oana - si voiam sa v-o prezentez ... oate mai are si altcineva aceeasi problema.

cat despre mesaje - cand scrieti un nou mesaj ... la absolut toate mesajele scrise de voi pana acum se face actualizarea numarului lor. La fel veti observa cu titulatura sau cu efctul glow. Odata pus ... va aparea la toate mesajele postate pana acum.

gata cu mesajele OFF topic. V-am pupacit si mai revin.

P.S.
MARCELINA BAFTALAU PENTRU MAINE. Acum pe ultima suta de metri ... galeria pentru tine:



Miro36+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Of fetelor... am cazut intr-o stare asa....nu pot sa o definesc drept deprimare, poate frustrare la gandul ca bebelusul meu nu va veni pe lume in mod natural, nu isi va alege singur ziua cea mare, ci va fi la mana celor din jur. Mi se pare ca-l privez de prima realizare din viata lui...Fetelor cu cezariane programate (din cauza unor probleme) voi cum treceti prin aceasta pasa?
Sa fie tot hormonii de vina pentru aceasta stare?

Ana 36w5d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



am scris si s-a postat multb mai in spate, nu stiu cum o sa ne mai intelegem daca se posteaza asa.


Chris si Lorym imi pare rau sa aud ca aveti parte de asa parinti, dar important este ca aveti niste soti care va iubesc si va sunt aproape si ca maine, poimane o sa fie familia implinita cu un dar de la Dumnezeu pe care il asteptam toate

Cleo 33+ saptamani

Mergi la inceput