Durerea unei pierderi de sarcina (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Fetelor, va scriu pe furis, de la servici, cate putin.
Mirela, iesi din butoi .
Flavia, incepe galeria . Asteptam rezultatul promis.
Laura, Idaira, Andreea, scrieti despre voi .
Ileana multumim pt. noul capitol si pt. informatiile legate de Jocelin. Imi pare f. rau si nu inteleg ce s-a putut intampla. Sunt convinsa ca e o greseala la mijloc...
Despre mine, am pus cateva lucruri scanate din revista Mami aici:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nagyadelaclementina/album?.dir=/66c2scd
Inca nu am reusit sa scanez articolul (cele puse sunt vechi) deoarece ieri dupamasa nu am ramas singura in birou, si cum nu fac reclama... Poate azi reusesc.

Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Flavia, eu cred sincer ca esti !!!! Si eu am avut o scurgere in ziua 23 in luna cand am ramas, este semn de implantare. Eu zic ca maine poti face un test, nu ai nimic de pierdut. Iti tin pumnii sa fie cu okisori.
sim_stoian, imi pare rau pentru pierderea ta! Eu am asteptat un an si jumatate sa raman dar bucuria sarcinii nu a durat prea mult... Nu am aflat cauza pentru care s-a oprit, am facut un tratament de sustinere foarte bun, dar nu a fost suficient
Dupa 3 CM-uri, poti sa te apuci de bb, nu trebuie sa astepti 6 luni caci sarcina era mica. Important este sa treci peste ceea ce s-a intamplat si sa mergi mai departe.

Bubulina

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!
Mirela (barbye)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia si eu cred ca e bebeeeee!!!!! Mai ales ca te dor sanii si ai mai avut si scurgerea aia maro, aia sigur e de implantare Doamne, sper sa nu ma insel, dar eu zic ca esti!!!! Te inteleg perfect cu sentimentele contradictorii pe care le simti! Si eu imi fac probleme: daca nu raman, de ce nu raman daca raman voi fi stresata pana trece prima parte a sarcinii in care mi se opreau sarcinile in evolutie, apoi voi fi stresata pana misca bebe si apoi voi fi stresata pana la nastere, pana voi avea bebe in brate

Adela pai nu prea am ce scrie despre mine. Mai am de asteptat doua saptamani si incerc sa ma detasez, ca sa nu-mi rod unghiile In poza cu tortul pisoi e fetita ta?

Bubulina nu te-am mai "vazut" demult! Care mai e viata ta?




Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

buna fetelor,

Va scriu si eu tot pe furis de la servici si imi cer scuze ca nu am mai luat legatura cu voi de 5 zile dar am avut o perioada incarcata rau.

Sim imi pare rau pentru tine . Si eu am trecut printr-o pierdere de sarcina cu motiv necunoscut (9 sapt). Mie medicul mi-a recomandat 3 luni sa nu fac bb.
Flavia fac si eu galerie si nu ne tine in suspans!

Cat despre mine 15 sept. este ziua grea. Daca atunci nu vin rusii ma imbat de fericire(inseamna ca fac bb) daca vine....Sper sa nuuu...
Va pup,

sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Doamne, incep sa am emotii pt. voi... Flavia, asa cum scrie si Laura, ai toate semnele de . Deja mi-e frica sa afirm hotarat parerea mea, am gafat-o si la Laura .
Laura, da, fetita din poza este Roberta la 3 ani . Tortul respectiv vrea sa fie iepuras, dar in poza nu se vede asa. Chestii de zile nu te mai intreb ca mi-e frica sa nu . Asa ca astep cu rabdare sa povestesti ce consideri tu ca e bine . Oricum, stiu ca Craciunul o sa il faci cu bb in burtic, adica .
Sorina, cred ca ai vrut sa scrii 15 oct. (sau ma insel?). Facem galerie si tie, sa fie ok

Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mey, Adela ma faci sa plang de emotie. Sper din suflet sa ai gura aurita si sa fie samburicul in burtik pana la Craciun Sambata sper sa fac Sfantul Maslu in casa, ca de mult mi-au spus doi preoti cu har si eu nu am ascultat.
Fetita ta e o frumoasa sa creasca mare si sanatoasa! Acum cati ani are? Si mama mea ne face si acum tort iepuras, din doua blaturi: unul e capul si pe celalalt il taie cu o oala asa incat face 2 ureki si un papion Si santem toate trei capre batrane ma rog, mai mult eu decat surorile mele (una are 23 si cea mica 19 ani)


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

Ai dreptate della am vrut sa sciu 15 oct. De emotii...
Cine mai numara zilele astea?
Oricum bafta la toate sa nu vina rusiiiii!!!!!!!
Bafta si celor care sunt in perioada de .Iar celor care sunt Z1-Z2, etc. incurajari si numaratoare fara rusi.
Va pup,


sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura, Andreea, Flavia, Della va multumesc mult! Imi sunteti atat de dragi si alaturi de voi ma simt super! Promit sa ies din butoi si sa ma pregatesc pentru perioada care urmeaza.

Flavia, ce emotii am pentru tine! Sper din suflet sa fii Uite incepem galeria:

Ateptam rezultatul testului!

Hai ca acum cad in extrema cealalta, sunt optimista su cred ca pana la Craciun vom fi toate cu in burtica.

Va pe toate!




MIRELA







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Uite Laura ce spontana sunt (desi sunt la servici). Sa inteleg ca sunteti 3 surori? Nici nu am stiut! Super! Inca un exemplu de 3 copii . E frumos ca mama va face tort iepuras si mi-ai dat o idee buna de a-l face asa. Eu fac f. complicat, ma rog, cand il fac (din ce in ce mai rar) - asa este retea. E complicat pt. ca blaturile se coc separat si se intitnd ca si plastelina, dupa care o decupez si o coc deja sub forma de iepuras.
Abia astept sa va vad gravidute pe cat mai multe .

Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumesc tutror pentru incurajari
Laura Ioana, am citit povestea ta si te admir pentru curajul si vointa de care ai dat dovada.
Bubulina, eu de data asta nu am facut tratament. Nu ma asteptam sa am probleme. Analizele erau OK. Nici eu nu stiu ce sa spun. Vreau sa mai fac o analiza: cea a nivelului de progesteron. Probabil ca data viitoare doctorita o sa imi dea de la inceput sa iau ceva tratament. Am totusi o framantare mare. Cand m-am dus sa ma internez aveam o scurgere maronie nu prea abundenta. In spital mi-au facut perfuzii cu amestec lipic. Nu mi-au dat Utrogestan sau Gavribinon. Oare se putea face ceva???? Putea fi salvat bb?
Trebuie sa plec la doctor. Am programare la niste teste genetice. Va pup. Intru pe forum cand ma intorc.

Mergi la inceput