3. pentru LIVIA

3. pentru LIVIA | Autor: ralu

Link direct la acest mesaj

Am creat un nou subiect pentru ca am vazut ca Livia a revenit si poate fetele care tin tratamentul ei au intrebari.

pentru Livia:
Livia draga mea sa stii ca nu mai am probleme cu laptele (stii ca mie inca imi mai curgea lapte si aveam niste chisturi la ambii sani)Acum nu mai am nici dureri la sani. Aproape ca sunt ca si noua. In afara ca ma chinui cu slabitul. Apropo! Am observat ca atunci cand sunt stresata, oricat manac pun pe mine tot. Cam asta! Imi pare bine ca esti inapoi pe forum si ii doresc multa sanatate tatalui tau!!!
Te pup mult de tot pe tine si pe bebele tau!




Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Ma bucur sa aud vesti bune!Poti incerca sa iei, inainte de masa ,o lingura de otet de mere diluat cu un pahar de apa,apoi sa mananci.Imbunatateste digestia si accelereaza tranzitul intestinal,nu lasa corpul sa mai asimileze grasimile,in plus este o sursa de vitamine si minerale.
Multi pupici si mai vorbim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga mea Liviuta, iti multumesc ca mi-ai raspuns! Asa am sa fac. Oricum o sa incerc sa las stresul la o parte cat pot!
Ce mai face baietelul tau? Deci de pe tavita a ales ceasul! Eheee! Cine stie ce o insemna asta! Imi pare bine ca este sanatos!
Te pup mult!


Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghemotoc spune:

Buna , Livia.
Eu sint mai noua pe aici si am tot citit despre tratamentul tau.Nu stiu daca se potriveste si in cazul meu.Am intrerupt anticonceptionalele in aprilie si deja sint in ziua 48 fara nici un semn de rusi.Am inteles ca e relativ normala o astfel de dereglare dupa intreruperea pilulelor(Diane35, le luam de 3 ani).Mi-am facut programare la doctor , dar e abia sapt viitoare.Intre timp am facut o ecografie de unde am inteles ca foliculii sint dezvoltati, inca nu am ovulat si ca endometrul e prea mic, deci sa nu ma astept prea curind ca se rezolva problema. Ma gandesc ca la doctor o sa-mi dea cine stie ce hormoni , de o sa ma zapacesc de tot.Sa fac tot tratamentul ?
Nu e urgenta intrebarea, daca mai treci pe aici poate imi raspunzi si mie.
Mersi mult.
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Eu zic sa nu iei nici un fel de hormoni,incearca doar cu tincturile din trat.meu(coada soric.,muguri de zmeur,marar),ceaiul de coada soric.+cretisoara si naprasnicul(ceai).Daca vei lua totul cum am zis s-ar putea sa ai surpriza ca dupa prima menstruatie sa ramai cu burtica.
Sa-mi spui ce te-ai hotarat sa faci iar daca ai nelamuriri astept intrebari!!!
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghemotoc spune:

Nu vreau sa iau hormoni "artificiali" , mai ales ca sper sa nu fie prea grav. O sa iau ce mi-ai zis si speram ca n-o sa am de asteptat prea mult.Pot sa iau si Vit E si kamayani ?

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Daaa,vit.E forte(E200)-1/zi(iei continuu pana iti vine menstruatia apoi intrerupi) si Kamayani 3 pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghemotoc spune:

Ok, mersi mult.Poate apare si bebe pana la toamna:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Livia, Kamayani este chiar asa important? Ce este indispensabil in tratamentul tau?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

Draga Livia,
Incerc din rasputeri sa duc pina la capat tratamentul tau, dar am o mare problema. De cind am inceput tratamentul am niste dereglari de vedere foarte accentuate. Sint momente in care nu vad aproape nimic, totul e in ceata.Fac tratamentul de doua saptamini. Poate fii oare de la o anumita planta sau tinctura.Mentionez ca napraznic nu am gasit, asa ca am inceput tratamentul fara el.
Ai vreo sugestie?Sa nu fie oare de la tratament?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Buna Livia noastra,

Bine te-ai intors sanatoasa si cu putere de a asculta problemele noastre….

Asa cum iti povesteam inainte de Paste am fost la doctor si diagnosticul era acelasi (aceleasi ovare micropolichistice si lipsa rushilor 3 luni) ca inainte cu 3 luni, luni in care am facut tratamentul tau cu plantutze….nu am renuntat si am continuat….in schimb am mai luat un tratament (de fapt il iau) si anume:: ovule si alifie cu propolis si plante, irigatii cu infuzie din 15 plante, tratam gasit in Formula AS al Prof. Valentina Liciu….

Ceea ce voiam eu sa stiu este daca acestea se pot lua in paralel: tratam tau este intern (pe cale bucala) iar cel cu ovule este vaginal…..crezi ca se pot tolera unul pe altul; tratam cu ovule este pentru 1 luna jumate….

Tratam cu ovule si alifie l-am inceput acum o saptamana si exact cum mi-a spus doamna Liciu, am inceput sa elimin niste bucatzele de pielitza, adica se curata pe acolo pe jos…cred ca este bine!

Ce parere mai ai de faptul ca vrem sa plecam in concediu la Sovata cu bilet de tratament ginecologic pentru mine cu impachetari cu namol si bai minerale????!!!!!!!! Voi putea face acel tratam la Sovata combinat cu tratam tau????? Mentionez ca tratam cu ovule il voi termina pana plecam la Sovata?!

Scuze pentru atatea intrebari, dar sunt disperata, daca nu se rezolva nimic ma asteapta operatia prin octombrie!

Te pup si astept raspuns!

Mergi la inceput