Cirese de Mai-Iunie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Si-acum, vreau sa va prezint DOI BUNI PRIETENI , ca tot se poarta prieteniile intre bebelushi

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

CLUBUL CIRESHELOR RAZACIOASE


ALBUM POZNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

mda, imi pare foarte rau, insa chiar ti-o cauti. da, esti singura persoana care m-a deranjat rau. la intalnirea de la libanez mi-ai placut tare, chiar ai iesit in evidenta. insa mi-a cazut tavanul in cap in momentul in care ai spus povestea serviciului tau, indignata fiind tu. adica ne-ai spus ca ai fost la un interviu sa iti schimbi locul de munca, sa vii in bucuresti, ai luat interviul, ti-ai luat transferul si apoi te-ai dus si le-ai spus ca vei intra in concediu de maternitate, caci esti insarcinata. iar tipele de acolo, pe care tu erai foarte suparata, ti-au batut obrazul si ti-au spus ca asa ceva nu se face, ca trebuia sa le spui ca vei sta acasa, caci ele aveau nevoie de un om acolo, de-aia te angajasera. iar tu le-ai raspuns sarcastic cum ca ce, daca va spuneam m-ati mai fi angajat?
asta e povestea si pe mine chiar m-a enervat, caci mi s-a parut aiurea (parerea mea) ceea ce ai facut si faptul ca tot tu erai suparata pe ele ca iti faceau atmosfera. daca eu am inteles gresit imi pare rau. ei bine, te-am tot luat la intrebari pe forum, poate isi mai amintes fetele de pe vremea odiseei. iar ioana, cu care, pe vremea aceea, mai schimbam vorbe pe mess m-a oprit de vreo 2-3 ori, cand voiam sa intru sa postez si sa-ti spun exact ce ti-am zis acum; daca ai nevoie de probe pentru cele spuse de mine iti fac pachet si iti trimit arhiva conversatiilor mele cu ioana, messu salveaza tot! in continuare, nu ma simt in culpa cu nimic. asta a fost parerea mea si numai din cauza insistentelor ioanei nu am afisat-o pe forum!!
te-as mai ruga sa verifici cata conversatie am mai facut eu de atunci cu tine pe forum si vei vedea ca, in afara de care un multumesc sau un raspuns la o intrebare nu exista altceva.
in rest, nu cred ca am mai avut nimic impotriva nimanui. ama mi-e draga si nu am nimic cu ea; m-a naucit in ultima luna de sarcina cu cumparaturile, cred ca nu e nici o crima, pana si ea facea misto zilele trecute.
mai vrei si altceva de la mine?! mi se parea mai civilizat sa imi scrii un pm si sa ma intrebi ce am avut cu tine, daca din postarile mele nu ai inteles singura. daca ai curiozitati, du-te in urma si vei vedea cum te-am intrebat exact despre cele de mai sus. inutil sa iti amintesc faptul ca nu ai raspuns nimic.

io chiar incep sa ma satur. daca o tineti tot asa am o veste buna: chiar ma duc acasa, am o viata plina si frumoasa, iar acest forum isi gaseste loc in ea atata vreme cat e un loc insorit. daca mai continua asa mai bine lipsa. si inca ceva: sa stii ca nu sunt chiar zuza proasta si natanga, am si eu gura sa vorbesc, insa nu mi se pare normal sa fortez zeci de persoane sa asiste la un spalat de rufe. cred ca o bruma de bun simt ar trebui sa mute toate aceste discutii penibile pe pm. daca doresti arhiva conversatiilor mele "murdare" te rog sa ma anunti.
buna ziua.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Wapi, multumesc pentru raspuns
Luana, chiar azi am incercat cu tarasenia din silicon, nu-i o idee rea, dar nu prea a putut sa suga cu ea, oricum, mai incerc!

Si acum, sa va traduc un dialog: TU ESTI ALEC, ZIS MOCUTZA??? EU MI-S NICHITA...


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

CLUBUL CIRESHELOR RAZACIOASE


ALBUM POZNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

UN FRUMOS RAZACIOS isi facu intrarea in Club...

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

CLUBUL CIRESHELOR RAZACIOASE


ALBUM POZNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

VA SPUN SINCER CA N-O SA MA MAI ADRESEZ IN VECI PERSOANEI CARE MAI CONTINUA DISCUTIILE IN CONTRADICTORIU LA ACEST TOPIC. MA MUT DREAK SI CU CLUBUL RAZACIOSILOR, DESCHID UN TOPIC SEPARAT, SI CINE VREA, SA VINA ACOLO! EU VREAU SA VORBESC CU VOI, SUNTETI ATATEA CARE-MI SUNTETI DRAGI, DAR MI S-A ACRIT!

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

CLUBUL CIRESHELOR RAZACIOASE


ALBUM POZNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Da...da...si eu ma mut cu Lacri daca mai continuatzi...si propun ca noul topic sa se cheme chiar "clubul razacioshilor".

poze http://pg.photos.yahoo.com/ph/vivighe/my_photos
filmulete www.dropshots.com/vivighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Lyly,
Multumesc tare mult. Frumosi copii avem!

Alia,
Hai sa ne mutam la ZZ. Pe bune, aici lumea e prea intristata de acest conflict ca sa merite continuat. Cine va citi ce se va scrie acolo macar o va face stiind in ce sa baga.
Apropo, noi cand ne vedem?

Eu pot spune ca sunt de 2 saptamani singura cu puradelul (mai putin weekendul asta, cand am avut sotz , da doar seara). Am descoperit deliciul de a fi mama, de a trebui sa iesi pe ploaie dupa o paine cu tot cu puradel, carutz si accesorii...stiti si voi, cele care ati trecut prin aceasta situatiune.

In schimb am profitat de ocazie si i-am facut program lui fiumiu (nu avea).Deci pana la urma a iesit ceva bun din chestia asta...




Magda, mama de Nichita (9 mai 2006)

poze cu noi:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/magghyc/my_photos
povestea nasterii unui pitic luptator:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77586

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

[Azi m-am lasat bagubasa si i le-am dat cu biberonul, le papa f bine asa, cu linguritza era teroare.]



Diana79, dupa ce am citit mesajul tau am decis sa fac la fel. Nu mai puteam, dupa fiecare masa de cereale cu lingurita eram amandoi nervosi, el urland tot ca din gura de sarpe iar eu aruncand cu castronul pe pereti si cu continutul in el dar nu ma hotaram sa-i dau din bibe. Dar tocmai am facut-o si a fost minunat. 2 linguri la 200 ml lapte, cu tetina speciala in y si a baut tot si repede fara mofturi sau alte cele. O sa-i dau asa o saptamana pana face 5 luni dupa care o sa incerc iar linguritza ca doar nu o sa-i bun dovleacul in biberon. Eu cred ca inca nu era pregatit de diversificare, poate ma insel dar din 14 mese cu lingurita doar 3 au fost frumoase, toate 3 cu martori, asa ca sa nu ma creada nimeni cand ma plang ca Mihnea face urat la masa .

Ieri am cumparat din cora 2 cartofi dulci cu doar 60 000 lei , iar azi i-am preparat la cuptor si i-am pus in cutiute la congelator. Bineinteles ca mi-am bagat si eu botul in ei si au gust de dovleac cu morcov. Sunt intr-adevar dulci si sper sa-i placa.

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

quote:
Originally posted by magghyc

Lyly,
Multumesc tare mult. Frumosi copii avem!

Alia,
Hai sa ne mutam la ZZ. Pe bune, aici lumea e prea intristata de acest conflict ca sa merite continuat. Cine va citi ce se va scrie acolo macar o va face stiind in ce sa baga.
Apropo, noi cand ne vedem?

Eu pot spune ca sunt de 2 saptamani singura cu puradelul (mai putin weekendul asta, cand am avut sotz , da doar seara). Am descoperit deliciul de a fi mama, de a trebui sa iesi pe ploaie dupa o paine cu tot cu puradel, carutz si accesorii...stiti si voi, cele care ati trecut prin aceasta situatiune.

In schimb am profitat de ocazie si i-am facut program lui fiumiu (nu avea).Deci pana la urma a iesit ceva bun din chestia asta...




Magda, mama de Nichita (9 mai 2006)

poze cu noi:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/magghyc/my_photos
povestea nasterii unui pitic luptator:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77586



Intr-adevar frumosi nu avem de ce ne plange...bai za uei, Niki seamana cu Mihnea, cel putin in pozele cu Alec

Eu as fi avut un raspuns pentru Alia, dar parca si eu am obosit. Eu eram cea care mai scrisese un mesaj impotriva Luanei dar din PACATE si din greaseala l-am editat, nu l-am mai rescris din 3 motive: unu, pt. ca simteam cumva ca fiind destul de dur cred ca ar fi stanjenit putin, doi, am realizat ca cine l-a citit nu a inteles nimik si 3 care se leaga de 2 e clar ca pentru unu poti fi muma pentru altul ciuma ceea ce face sau ma face sa inchei acest capitol din viata mea.

Si Magda, ca tot la mesajul tau ma refer , poate imi dai si mie reteta cu "programatul" copilului, ca eu ma chinui de 4 luni jumate si nu reusesc performanta.

Al meu Mihnea are multi muci in nas si cam atat, fara febra fara tuse si sunt un pic derutata de situatie ca nu prea stiu cum sa o abordez. M-a ajutat Ioana si Alia, amandoua dandu-mi aceleasi sfaturi dar stiti cum e, mama-i tot mama...nebuna. Ma interesa cam cat tin mucii in nas, adica la ce sa ma astept? Ca uite asta am uitat sa intreb.
Alia zice 10 zile, dar eu astept un raspuns optimist .


poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Bulino, tetina in forma de Y este tot de la babybfree, nu? sau ma insel? A fost si sotul meu in Cora si nu a gasit cica cartofi dulci... trebuie sa ma duc eu, asta e clar!!!!
Am inceput sa ma documentez constiincios ref. la diversificare... citesc ce a trimis mihaela.f si postarile fetelor de la topicul respectiv...
Magghy, cu placere! Adevarat ai grait Ti-as trimite toate pozele pe care le-am facut cu Nichita... astept sa te gasesc pe mess intr-o seara, cand avem amandoua timp, sunt vreo 7-8 poze.


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

CLUBUL CIRESHELOR RAZACIOASE


ALBUM POZNE

Mergi la inceput