* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Hello world !!!!

Multumesc pentru incurajari, acum nu ma mai simt vinovata pentru puturosenie, insa ... nu cred ca mai fac asa ceva curand. Ma simt aiurea rau de tot, pleostita, molesita, ma dor oasele ... e nashpa ... sa vad ce fac maine !!!

ILE - da puiule, am o chestie care se prepara la farmacie, o caut si o pun aici, dar pana una alta, fa ce facem mai nou ca mi se pare o solutie mai buna: in primul rand, la fiecare schimbat, aerisit . apoi, prepara o solutie de bicarbonat (la 1 litru apa, 1 lingurita bicarbonat) cu care stergi fundul inainte de crema (eu torn pe fundulet cate putina apa si pun sub fundulet un prosopel, apoi las cateva secunde asa, sa intre in piele.). tamponezi cu prosopel uscat, apoi dai cu crema, dupa preferinte. La noi, preferintele sunt: Johnson's pt iritatii, bepanthen, penaten. Eu folosesc cu drag Johnson's pt iritatii, mi se pare tare buna, dar de curand am descoperit Bepanthenul, care mi se pare super bun.

Pupam buca ranita si ma duc sa caut si solutia aia.


adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Adar,gata am pregatit apa+bicarbonat.Ii fac lui Viv o baie si apoi fac cum ai zis tu.Sa speram ca merge.



Catrinel,sper sa gasesc Nystatin,desi nu am auzit de asa ceva pe aici.
Cu migrena asta asa ma lupt in fiecare luna.


O seara buna in continuare.

Ile si Vivian (07.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

In sfarsit am reusit cat de cat sa nu imi mai pierd rabdarea cu melcul asta de forum...mi-a crescut par alb si lung asteptnd sa se deschida paginile...si asta de joi intr-una...

Una peste alta noi suntem relativ bine...nu inteleg de ce cupila asta e mai agitata acum dupa ce au iesit fildesii decat pana sa sparga gingia...dar ce ma mir???!!! doar e Atomica ...plus ca nu prea mai dormim ziua (parca se mai plangea cineva ca are aceeasi pb) - desi ii pica ochii in gura, nu se lasa si maraie si plange si se zbate ca sa nu o adorm...asa ca imi cam vine sa ..
La capitolul "ce mai e nou pe masa" am papat si noi supica cu sfecla rosie ca Theeutza si azi si un pic de suc de portocala ...nu prea s-a declarat fan vaz eu...da' perseveram, nu de alta da' e sezonul gripelor si guturaiurilor si e bun un surplus de vita C...

Asta seara am avut o intalnire cu cateva dintre fostele colege de liceu pe care nu le-am mai vazut de 11 ani, de fapt de cand am terminat...a fost interesant sa vad cum a evoluat fiecare in parte in comparatie cu ceea ce stiam din liceu...oricum a fost o placere sa le revad, chiar daca a fost un pic ciudat si stanjenitor...da' a fopt mult pana s-a spart gheata...

Revin cu raspunsurile ...nu de alta dar sa nu muncesc degeaba si asta iar s-a mearga ca rasnitza nebagata in priza...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca


"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Amyana....fii convinsa ca Atomica numai tablou nu e
Mihaser...va asteptam din urma, sa o prindeti pe Atomica...si pe mine m-au oripilat chestiile pe care le-am gasit scrise...unii oameni nu mai au respect nici pentru ei, nici pentru ceilalti...cat despre paginutza...ma gandeam la ceva mai sec, mai pe scurt (ex: primul dinte, 4 oct 2006, primul zambet la 2 luni...intelegi...stiu de paginutza cu pricina)...cat despre al doilea copil, si eu ma gandesc ffffff mult,m de multe ori cu teama, ca la al doilea nu voi mai avea atata timp ca la Mariuca sa ii fac sute de poze, sa notez totul...si nu vreau sa fac "discriminare" ... am fost al doilea copil, si chiar daca parintii si-au impartit dragostea la amandoi egal, totusi au fost lucruri pe care copil fiind nu le intelegeam logic, ci doar le simteam si nu erau placute
Micaalasa...despre conopida eu stiu ca produce niste gaze mai ceva ca fasolea...deci o voi evita (plus ca are un gust mai neplacut) iar despre spanac stiam ceva ca dupa 8 luni poti sa ii dai...acum, la drept vorbind, spanacul ma tenteaza si pe mine...iar despre saturat de un anume tip: Mariuca e la fel...mai mult de 2 zile nu papa acelasi fel, drept care am facut zile de aia, zile de ailalta, si zile de cealalta...adica variem meniul cat putem si cat ne permite diversificarea pana acum...eu zic ca Ana e destul de mare ca sa aiba meniul mai diversificat: mai o cereala, mai un fruct cu biscuite, iaurt, carnitze de mai multe tipuri, oua, branzica...asa ca fa combinatii si vezi ce ii place...uneori inventez si eu de ma mir de mine...important e sa ii placa cupilului...


--------------------------------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca


"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Ile - sunt sigura ca va functiona. Mie mi s-a parut ca apa cu bicarbonat e super, aaa, sa nu uit, incearca sa eviti o perioada servetelele umede, macar pana se vindeca buba.

Catrinutza - eu i-am dat Maiei conopida si nu a facut urat de la ea, am avut senzatia chiar i-a placut, desi, sicera sa fiu, cred ca era vorba despre carnea de vita, pe care o adora ... in schimb, astzi i-am facut ficatel de pui ... CATASTROFA, DEZASTRU ... in primul rand nu a papat decat foarte putin, in al II-lea rand, a durut-o burtica, s-a sucit, s-a invartit ... cred ca voi renunta o perioada la ficatel.


adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

micaalsa, catrinel - adevarat rasfat ... pe bune ... sa stai asa ca ala, in pat, pana la ora 15 ... e o treaba. Si poate mai stateam daca nu intervenea constiinta asta, bat-o vina ...

Fetelor, maine ajunge mama, dar ... nu sta decat o zi, ca trebuie sa se intoarca la servici ... . asa ca daca nu intru maine pe aici, sa nu credeti ca dorm iar ... ca porcu' ...

Hai ca va pup si ma duc la un film, ca n-am mai vazut un film de ... cand eram gravida, sau poate asist la un Age of empires jucat de hazband ...




adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Simona, eu i-am dat Mariucai ficatel cam pe la 5 luni juma - 6 luni...si eu am inceput Ffaza "iaurtul" cu Dan..., dar nu prea i-a placut asa ca am schimbat pe Campina si ii place mult mai mult...trebuie testat.
Andreea G ...bine ati revenit printre noi...felicitari pentru cei doi Dintu...venim din uram si noi...iar despre toanele de la papa: are si ea zile mai bune si zile mai rele...bine ca exista intotdeuan varianta ajutatoare: Laptele...de cand am realizat asta, suntem amandoua mai clame si mai relaxate...are o viata intreaga sa pape si branzica, si ficatel si alte iam-iam-uri...la castorasul Theea
Roxivan si eu scriu intr-un fel de "cartea bebelusului", dar eu vroiam sa facem ceva de genul asta pe forum, sau pe adresa comuna...
Alorea...dovleceii eu i-am taiat cubulete mici, pus la punga, varat la congelator...asta-i tot...cat despre combinatii, da-i inainte, ca ai sa gasesti combinatia ideala...in rest, ce am scris Andreei mai sus, iti recomand si tie.
Micaasla.... bufnitza de noapte si uram somn usor si bebe care sa doarma toata noaptea...
cameliada....degetelul cu pricina...
Noe...bagam ceva vizionare...si stai linistita ca in curand vin iar niste jocuri olimpice sau niste vraji...cum vrei tu...sooooooooooon...
Mari78...in sfrasit mai are cineva gipan ca al nostru...iap...de la Barza...cat despre dintisori, nu vrea sa ii arate asa usor, daramite de stat la poza...intr-adevar nu prea ma odihneam cu ea in zilele in care mai si dormea ziua, dar acum ca rupe doar o ora pe zi, iti inchipui ce chiloman???
Lili...succes cu dadacutza...
Adar..io prepar the ficatu' da pui asa (da' numa si numa daca am timp si chef si flamanzila imi lasa timp la indemana): il las ceva timp in lapte (scoate amarala din el), scurg bine, poate il si spal, il bag la fiert, dat prin blender, pus cu piure de legume si se da la bebe...acum poti sa ii pui un pic de unt daca te lasa sufletu'...
Pupam Kim-ul si Alisutza calatoare...spor ca ai nevoie...
Adar...lasa mama ca uneori e bine sa fii si mai "puturoasa", ca nu ne ridica nimeni statuie si nu ne scriu ode...oricum e semn de batranete draga mea...te dor oasele, n-ai chef sa faci trteaba ...cat despre ficatel, sper ca data viitoare sa pape ca tare e bun pentru astia mici dar si astia mari...

Si nu in ultimul rand "La multi ani (luni)!!!!!" bebicilor nostri scumpi, sa fie santosi, papaciosi si atomici...

Acum ma duc sa ma culc ca v-am dat destula lectura pentru seara asta...noapte buna, somn usor, ingerii sa va sarunte-n somn...


--------------------------------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca


"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Catrinutza - sar'na de toate cele ... asae, nu ne face nimeni statuie ... cu ficatelul mai incercam si varianta ta, asta cu lapte sa vedem ce-o iesi ...

fetelor, vad ca se poarta discutii peste tot despre iaurt. Eu am incercat dano ..no, plangea fata mea de ziceai ca o taie cineva cu lama, nici nu apuca sa inghita, doar cand ii simtea gustul ... apoi am aflat de campina si am incercat. Il papa Maia fara adaosiri, asa cum e, natur, si papa aproape un borcanas odata. Cred ca e cel mai iubit de catre copii, din ce am auzit pana acum ...


adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

LA MULTI ANI FERICITI

martie - David-Alexandru - - Dananita
martie - baietel - - Ayryny






adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Tine aripioara asta, voinice ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Bai fetelor, inainte sa ma culc, m-am gandit ca totusi ar trebui sa facem ceva cu clubul acela al , ca eu nu mai pot asa ... singura ... astazi iar am comis-o, am mancat prajiturele si paine ... , deci ... singura nu pot. Poate daca am deschide un subiect la Femina intim, si am avea grupul de suport, am reusi ... bine, asta daca nu cumva sunt singura neputincioasa de aici ...

Daca vreti, astept pareri ...

Va pupam si va dorim o noapte linistita si frumoasa ...

Edit: pus poze noi, album "6 luni" ... doar cateva, nu prea reusite, dar revenim ...


adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Tine aripioara asta, voinice ...

Mergi la inceput