Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Hop si eu...
am spalat cateva geamuri, masina de spalat iar merge, aparatul de paine iar e in priza... dar mai trag cu ochiul si pe la voi.
Brenda, spor la zacusca!
Briana, nu stiu ce sa zic... noi suferim de o chestie asemanatoare de muuult, si cand are eruptie, incerc s-o ung dupa baie cu ulei de masline. (NU cu tot felul de creme artificiale sau cu cortizon) la baie folosesc amidon alimentar in loc de sapun sau spuma. In vanita ii pun cam 3-4 linguri de amidon, o las un pic sa se balaceasca si gata, afara cu ea. Odata pe saptamana o spal cum trebuie, deci sapun pe corp, sampon pe cap, dar o tin mai putin timp in apa. In rest grija la mancare- fara cioco sau cacao, fara condimente si grasimi, grija la haine- fara lana sau sintetice, doar bumbac. Cam atat, altceva n-am ce face.
Va pup, merg sa intind rufele, pana ma mai tin picioarele, ca tusesc ca un magar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ehhhhhhh.......e primul an cind pun rosii date prin masina,pina acum puneam suc de rosii gata facut,sau bulion,dar pe acesta l-am scos din alimentatie dupa ce mi-a zis taica-miu ce se baga in el.....

Asa ca,dupa cantitatile din reteta,zacusca a iesit foarte zemoasa,asa ca am fiert la ea pina acum....mai am de pus in borcane si de sterilizat,asa ca....go! Am plecat!

Noapte buna,copiiiii!....Ne "vedem" maine seara!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Aoleeeooooooo.... Ninge in Toronto!....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Neatza! Veniti la o cafea?
Vreau in Australia, acolo vine vara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Buna fetelor.

Imi cer scuze ca dau buzna, am un mesaj pentru Brenda.

Am vazut ca aveai nevoie de informatii legate de sponsorizari.
Am gasit ceva pe un site avocatesc.
http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_6667/Sponsorizarea/-/model/de/contract/si/beneficiarul/ei.html

Sper sa-ti foloseasca.

Sunteti atat de tonice si frumoase. Va invidiez.

Claudia

Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna fetele
Brenda, da' ce gospodina esti!!! Eu n-am facut in viata mea zacusca si de cate ori imi zice cineva ca face am asa o imagine a unei fiinte super disciplinate si cu vointa muuuuuuuulta sa stai sa coci atatea si sa mai si fierbi si sa mai si sterilizezi... si pus la borcane... si sa te mai si abtii sa nu dai iama-n ele pana vine iarna
Eu cu cea mica nu mai am timp nici sa mananc in ultimul timp, tot ce fac e asa pe fuga si nu minutios, mai degraba "de ochii soacrei", abia in weekend reusesc sa fac ordine, sa spal si sa gatesc!

Am citit din urma si am vazut ca a inceput loteria vizelor, am zis sa ma inscriu si eu da' cand sa fac poze Thea mea n-a stat de nicio culoare si pozele astea trebuiesc facute strict cum vor ei, privirea direct in obiectiv, fara umbre, sa nu fie capul inclinat, sa nu fie fondul decat o culoare deschisa si tot asa... n-am reusit nici sa fac pozele 300X300 pixeli pt ca erau imense si imi selecta numai o parte din fata... numai probleme cu pozele astea Da' nu ma las!

Altfel abia astept ziua de maine, ca ma fac gospodina

Va pupic pe toate!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Inca mai muncesc si desi colegii au plecat, eu vreau sa termin tot ce am de facut.
Miha, ma inscriu si eu la loterie, sa vad cum fac cu pozele, cred ca ajung la fotograf!

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by Miha68
n-am reusit nici sa fac pozele 300X300 pixeli pt ca erau imense si imi selecta numai o parte din fata... numai probleme cu pozele astea Da' nu ma las!



Instaleaza www.tucows.com/start_dl/194967_75076_9198" target="_blank">IrfanView, de exemplu, apoi deschizi poza cu el si ai in meniul Image optiunea Resample/Resize.





"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashca :)

aseara a nins putin...azi s-ar putea sa mai fulguiasca....la buffalo cica sunt vreo 10 cm deja.nasol :(

Miha, de ce nu mergi mai bine la fotograf? ca astia pe aici sunt destul de fixisti cu pozele. Stiu ca eu am trebuit sa-mi fac de 2 ori pozele de pasaport ca li s-a parut nu stiu ce la ele. zic si eu...

Brenda, cum a iesit zacusca? Eu n-am mai facut de 2 ani...ca mai am inca vreo 2 borcane, plus ca am prietene care au facut si mi-au dat si mie...poate la anu' ma apuc iar, desi nu cred...

nu mi-ai raspuns despre party: vrea sa le dea surprizele la copii, sau vrea sa aibe ceva fun de facut? ca am gasit pe aici ceva...spune-mi si iti trimit linkurile.

Gabi, e unu' la mine la companie care lucreaza cu un tip care a venit din Australia. De cind am aflat, ma tot intreb oare ce cauta ala aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Brenda uitewww.amazingmoms.com/htm/KidsBirthdayParties.htm" target="_blank">idei.
sau www.amazingmoms.com/htm/KidsBirthdayParties.htm" target="_blank">aici

Mergi la inceput