Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Danim, sa-ti traiasca micuta printesa! Si muuulta sanatate!
Cati, micutul tau e un purcel de barbatel Deja stie sa te santajeze sentimental:))))


ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

am intrat incetisor sa deranjez linistea....

gabi, multzam de urari si sa ne traiasca copiii !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara, doamnelor!
Iertare ca intru atat de rar. Trebuie sa dau de baut cu ocazia zilei numelui (am fost si eu sarbatorit). Consider ca urarile imi era adresate si mie, si va multumesc!
Brenda, sa nu fie cu suparare, pe mine m-a amuzat faza cu "trebuia sa fie si Mitran acolo", la emisiunea "cel mai bun tatic". Motivul nu are legatura personala cu tine (cred ca aici ne putem tutui, si daca gresesc cumva imi cer scuze si va rog sa-mi atrageti atentia), ci cu mine, Este si numele meu si eu ma consider un tatic bun, dar pe mine nu m-au invitat.
Ati intrebat despre mama puiul meu. Ea este plecata in Italia cand cel mic avea 8 saptamani. Noi am fost casatoriti 7 ani, timp in care am amanat conceperea unui copil, apoi cand l-am dorit, a intarziat sa apara. In final (nu din acest motiv, dar oare mai conteaza?) casatoria noastra s-a destramat. Pastrand si dupa divort un anumit gen de relatie, minunea s-a produs. Minune ajutata putin, fortata putin (nu mi-e rusine sa recunosc, pt ca un copil nu e o rusine, nu e o greseala). Aceasta "fortare" a indepartat-o pe ea de copil, nu l-a dorit, a fost un compromis, o constrangere din partea mea sa-l aduca pe lume. Opt saptamani din viata ei i-a daruit, apoi a plecat. Eu m-am ocupat de el, ajutat cat de cat, si pot spune ca sunt apt sa port cu alte mamici, aici pe forum sau in parc la plimbare, aproape orice discutie despre colici, pampersi, borcanele Hipp si alte probleme specifice. Am rezumat povestea mea. Nu am remuscari decat ca imi petrec prea putin timp cu cel mic, in rest e bucuria vietii mele, si cred ca tot ce am facut si tot ce am trait ar fi fost degeaba fara el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

'na seara!

Astazi,desi am m-am simtit cumplit de obosita,nush din ce motiv,am fost intr-o zi buna.Am reusit sa ma intorc la vechiul loc de munca,si m-am eliberat de stress.Bine ca l-am convins pe director,ajutata si de colegii care ma voiau inapoi.

Gabi,daca bunurile au fost dobandite in timpul casatoriei si poti dovedi asta cu acte,poate sa le treaca pe numele cui vrea,tu ai dreptul la jumatate.
Cat despre bani....nu poti decit sa-l dai in judecata,dar daca tot nu are sa-ti plateasca,face puscarie,pt.ca i se deschide dosar penal.

Danim,La multi Ani printesei tale!
Sa fie sanatoasa si mindra de mami,iar mami sa fie fericita alaturi de ea.

Alex,ne numim la fel? Te pomeni ca oi fi ruda cu ex-ul meu....hi hi hi.....ce-ar fi?
In alta ordine de idei,te admir.Asa tatici gasesti mai rar....ce ironie,noi ne plingem aici de taticii care nu vor sa stie de copii si Alex este exact opusul lor.Pai ar trebui sa le dea lectii iepuroilor nemernici.....
Alex,cind mai avem intilneala,poate vii si tu.Eu am depasit faza cu borcanelele si pampers=ul,dar putem discuta si despre viata in general......

Pup pe toata lumea!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda draga, ca tata se poate sa ma admiri si-ti multumesc. Ca tata sunt mandru de copilul pe care il am, un copil cuminte si dragalas. Stiu ca este adevarat ca am avut mult curaj, dar...oare sunt singurul? Sunt atatia tatici care fortati de imprejurari isi cresc copiii singuri. Dar am si eu partile mele negative, dovada...sunt pe aici pe la "mamici si tatici singuri"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Si multumesc mult pt inviatie. Desi nu stau in Bucuresti (cred ca majoritatea de acolo sunteti) este demna de luat in calcul. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

of, Brenda, nu-i chiar asa de simplu:(((
Si nu vreau sa faca puscarie. Vreau partea mea si gata, sa ma lase in pace. Azi n-am reusit sa vorbesc cu el, am fost intr-o sedinta pana la 18 PM, acum mi-e capul cat un balon mare, ma doare...
Alex, felicitari!!! Chiar, nu vrei sa organizezi niste cursuri?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alex,pai daca esti de prin impreujurimi,poate venim noi la tine,mai facem o iesire din cotidian.....numai sa......poti suporta atitea fomei.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata, doamnelor, am intrat si eu sa va salut, sa va urez o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Neata
Danim, sa-ti traiasca fetita sanatoasa si fericita!!
Ieri l-am sarbatorit si eu pe fii'miu, a implinit doi ani. E o varsta atat de misto, el a devenit atat de haios cand incearca sa vorbeasca si tot imita ce-i spun :-)
Alex, impresionant ce spui si impresionant ca ti-ai dorit un copil atat de mult si ai putut sa il cresti singur. Imi imaginez ca nu e usor deloc si sper ca ai suport si din partea familiei.
Brenda, felicitari pentru job

Mergi la inceput