Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

I-am povestit cum a fost ieri la tribunal. Si despre toate minciunile lui fosta cumnata (el nici nu stie ca e matusa lui) si i-am spus si ca stimata doamna a incalcat legea cu marturie mincinoasa. Nu am spus nimic urat despre tati, doar despre ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Mi-am luat o cana cu vin fiert langa mine si m-am apucat de citit si de scris...

Eliza, eu tot in Drumul Taberei stau cand vin in Bucuresti, pe str.Bozieni, asa ca ne putem vedea daca timpul ne permite.

Gabi, imi pare rau ca ai trecut prin asta, am patit-o si eu din partea cumnatei si a fostei soacre. Dar toate trec, Cel de Sus are grija de toate pe lumea asta, soacra mea e grav bolnava acum, iar cumnata nu-si gaseste nicicum calea in viata, la 35 de ani. Nu stiu daca ai facut bine povestind baiatului ce s-a intamplat la tribunal. Nici nu cred ca are notiunea de proces sau de divort si tot ce decurge de aici. Simti nevoia sa te descarci, insa nu-l incarca pe el cu lucrurile astea urate. Eu n-am discutat nimic cu copilul atunci si nici acum nu-i spun nimic urat despre familia tatalui ei. Ei sunt nevinovati si sufera, chiar daca noi ne gasim linistea...

Mari, e adevarat ca e greu de una singura, dar daca ai liniste mai conteaza altceva? Spui ca Ema petrece in weekend cateva ore cu tatal ei, asta ii face bine, cred eu.

Brenda, cum a fost azi la carnaval? S-au distrat copiii? N-ai mai zis nimic de dieta, daca te simti bine si daca ai alt tonus.

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Alma, din pacate fiul meu cam stie ce inseamna divort si proces, e prea matur la varsta lui. Despre cumnati si socri stie multe, dar nu prea avea tangenta cu ei, pt ca am avut eu grija totdeauna. Stiu ce inseamna aceste vizite la ei: dulciuri in exces, si cateodata expirate, prajituri si torturi cateodata cam acrisoare (si nu de la zeama de lamaie), fraze gen "aici nu tb s-o asculti pe mami, aici ma asculti pe mine"- adica pe madam soacra, etc.
Lucruri urate in urma procesului nu i-am spus... doar ca sora lui nu l-a vazut niciodata beat, la care fiul meu a zis ca asta ori e nebuna ori e mincinoasa, sora lui a declarat ca n-am lucrat deloc de cand suntem casatoriti- la care fiul meu s-a mirat... ca mami, femeia asta nu va face inchisoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna la fete!
Pai carnavalul nu s-a terminat,asteptam impresiile mai tarziu,cind vin copiii.....
Cit despre dieta....nu mai spun nimic,ca sitn in perioada de stagnare si parca am mai sarit si un pic baremul in ultimele zile.
Sper sa treaca mai repede perioada asta......


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, e posibil ca tb sa-ti vina rushii si de aceea ai luat-o razna cu dieta... asa patesc si eu mai tot timpul, cu cateva zile inainte de rushi ma apuca o pofta de dulciuri, abia ma pot abtine:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ehhhhh,rushii venira de vineri,poate asta o fi motivul,de fapt,sigur asta este,dar stagnarea asta.....dureaza,nene,dureaza....

Poftiti la cafea,va rog!


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, stagnarea e inevitabila, dar dupa stagnare vine slabire!!!
Important e sa te tii de regim si dc o mai iei razna un pic sa recuperezi in zilele urmatoare. Oricum e mai bine sa slabesti incet-incet decat dintr-odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

noutati despre mine:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87627
N-am avut nervi s-o mai scriu inca odata si aici:(((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,am citit!
Hmmmmm....nu prea stiu ce sa spun,ma intreb daca:
1.Avea dreptul sa-si ia ap.inapoi fara acordul tau.Stiu ca bunurile sint ale ambilor,depinde cind a facut donatia....
2.Vrea poate sa te faca sa-ti iei lucrurile ca pe urma sa te acuze ca ai luat ce nu trebuia pina sa faci partajul....
Intrebare intrebatoare:tu nu ai avocat?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

ba da, am avocat. Insa scroafa a venit duminica la 14,30 la usa noastra, si avocatul avea telefonul inchis. Ca doar vrea si el ca tot omul sa traga un pui de somn dupa masa de pranz... Deci maine primul lucru... avocatul... Oricum din casa nu iau mare lucru, doar ale mele si ale copiilor, si o sa iau masina de spalat, ca mama n-are, si n-as vrea sa spal cu mana:(

Mergi la inceput