Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Danim, nici Lili nu intra in apa daca o duc eu, doar pana unde vrea ea. Insa daca o las in pace, se baga sub apa, si face tot felul de prostioare, se simte tare bine. Dar daca o iau in brate si intru eu cu ea, urla.
Brenda, cozonacul e gata de vreo ora:))) mai este jumatate din ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna seara! Va destrabalati cu cozonaci? Mie imi place doar cald, asa ca o sa fiu pe faza cand il faci, Gabi!

Brenda, am fost mai mult plecata din birou azi si-am uitat sa pun "not at my desk" la status .
Da, o sa vin si la Bucuresti, dar stau maxim 2 zile si daca e urat afara, cum si unde ne vedem?

Eliza, ai planuri mari pentru Revelion! Noi nu stim inca unde o sa-l facem, probabil cu mamicile si taticii de pe-aici, nu foarte departe de casa.

Gabi, eu am inteles ca nu mai e nevoie de acordul tatalui pentru scoaterea minorului din tara in scop turistic, am citit la un moment dat pe la probleme legislative.

Ati facut aprovizionarea cu dulciuri pentru mult timp de-acum incolo, Danim! Poate reusesti sa le ascunzi, sa nu le termine pe toate odata.

Alex, bine ai venit! Cum te descurci cu un copilas de aproape 2 ani singur? Sau te ajuta parintii?

Miha, Marce, Ioana... mai dati si voi cate un semn, sa stim ca e totul ok.

Va pup!

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

sa-mi tineti pumnii maine... poate scap de iepuroi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,stii ca tinem pumnii!
O sa fie bine,o sa vezi!

Alma,cind vii? Gasim noi unde sa ne vedem,in Mall undeva....

Pt. scoaterea copilului din tara nu mai este nevoie de acordul tatalui daca cel mic a fost incredintat definitiv mamei.E o lege data mai de curind.

Revelionul noi ne hotarisem sa-l facem cu mamicile si taticii singuri.Nu stim unde si cum,dar vrem sa-l facem.....

Acestea fiind zise,va doresc o zi buna maine.

Noapte buna,copii!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pupici multi pt fete ...si baieti,
ce mai faceti? Nu ne-am auzit de cam multisor. Uite, intru si eu sa mai scriu citeva rinduri k nu am avut timp mai deloc in ultima vreme. M-am saturat de analize, doctori, alergatura si ...in special, de gravidie! Trebuie sa va spun k DE ABIA ASTEPT SA SCAP!
Acum am o perioada "frumoasa" in care sufar de insomnii, combinate cu arsuri naspa in timpul noptii si in plus, "cireasa" .... durerile de coloana, care ma termina efectiv!
Cati, kestia cu ciocolata si sexul ...hmmmmm...la mine nu se prea potriveste. Inainte de sarcina, aveam kef in fiecare zi sau la doua zile cel mult. Dak stateam 3 zile, deja eram nervoasa. Hahahaha... Acum mai depinde si cu cine e...si dak iti place ...etc.
De cind cu sarcina, mi-a cam disparut keful ala mare si ...se zice k o sa vina iar...eu inca il astept! Dar...si asa si tot e de cel putin o data pe sapt (in medie, de vreo 2). De abia astept sa scap ...cred k ma repet nu? hehehe...sa imi iau corpul inapoi!
In rest, am mai fost la o eco de control. Totul e ok, bebelina e mai grasutza, la limita superioara cu greutatea, pt sapt in care eram, ceea ce m-a bucurat, k sa se mai duca kilele si la ea, nu numai la mine!
Brenda, nici eu nu pricep cum e faza aia cu "sa ramina la un "el" peste noapte" indiferent de unde si cum a dormit. Hmmmmm... poate am inceput faza de ..." pe vremea mea...". Probabil k esti de admirat k esti asa dezghetata la minte. Eu una, nu as fi. Saraca fii-mea!
Gabi, bine k nu am masina din aia de facut piine. Nici nu o sa imi iau vreodata. Deja mi-am luat un prajitor de piine si "regret" ...hehehe...k imi fac cam in fiecare zi...si uite asa ne facem mari!
Alex, bine ai venit!

Mie, fetelor, imi place la nebunie sa zbor cu avionul. Imi plac rollercoaster-ele si viteza...si in general, cam tot ce pare k iti stimuleaza secretia de adrenalina. Hmmmm...desi cred k un zbor de mai mult de 3 ore nu ma e "fun", k este incomod si esti destul de obosit. Dar in rest...ador decolarile si aterizarile!

Gabi, dupa divort, convinge-l pe ex-ul sa mergeti la notar si sa iti dea o imputernicire pt absolut tot in numele lui. Se poate obtine si poti sa ii motivezi k o sa ai nevoie sa il deranjezi de multe ori pt acordul lui cu privire si la cele mai banale kestii, cum sint decizii la scoala, sau la institutiile publice etc. Il poti aburi ...fara sa zici ceva de partea cu iesitul din tara. Probabil k o sa se mai schimbe inca o data lucrurile cu privire la asta, mai ales dupa 1 ian 2007. Iti doresc "muuult succes la infatisare".

in rest ....ce am mai facut ...hmmmm... Pot sa zic k sint destul de dezamagita de oameni in general, de cunostinte care nu te cauta decit cind au un interes. Iar in cazul meu...ma oftica si mai mult, k se asteapta k eu sa sar, asa elefantica cum sint, si sa percutez la nevoile si cerintele lor, de ma si minunez! zau asa... Unul nu ar da un tel doar sa intrebe "fato, cum te simti?" ...nuuuu ...nici gind! Nu mai intru in amanuntele povestilor ... k va fac capul mare.

Acum ma pregatesc sa merg sa o iau pe maica-mea de la servici si mergem in Carrefour cred, sa cascam gura.

Va pupic mult si ne auzim sper cit de curind,





Marce 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Ce-o fi facut Gabi? O fi terminat divortul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

n-am terminat inca:( Mai avem in 7 decembrie. Mai audiem o tura de martori atunci si sper ca vom fi gata. Am ascultat o tura de minciuni din partea cumnatei mele... mi s-au ridicat toate firele de par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,rabdare!
Nu ai de ce sa disperi.
Legea cu iesitul din tara este data deja,nu mai ai nevoie de nici un fel de hartie de la el,iti spun sigur,trebuie doar sa ai hotarirea de divort la tine la iesirea din tara....

Marce,grasunica bebelina? Dolofanica,nu? Lasa ca o sa avem de unde ciupi.....
De vazut cine stie cind ne mai vedem,ca vremea asta e groaaaaznic de urita.
Da' mai vino si tu pe mess,sa mai stam la o tacla!

Pup fetele,ma duc sa ma bag in pat,ca am migrene(maine vin rusii...)
Noapte buna!



BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Meeeeeeeeyyyyyyyyyy...............
tocmai am o discutie cu Alma pe mess......nu stiu ce ati inteles voi,dar chiar ma simt nevoita sa lamuresc:

copilasul la care s-a dus fata mea,este un baietel de numai 11 ani,Diana a mers invitata de bunica lui,bunicii lui sint oameni la vreo 50 de ani,de familie buna,respectabili,ei il cresc pe baietel,ne cunoastem,au fost si ei la noi in casa,Diana a dormit cu bunica,totul a fost ok!
Gluma cu "el" era facuta de noi,adultii,cind i-am vazut ca se plac atit de mult.Atita tot!

Deplasata si cu gindiri prea libertine si moderne nu-s nici eu,imi pare rau ca s-a inteles gresit,dar Alma chiar m-a "speriat" cu parerea pe care mi-a spus-o!

Noapte buna din nou!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Adevarul e ca am cam fost azi improscata cu noroi, dar acum ma simt mai bine.
Brenda, asa ceva am inteles si eu, nu te speria. Nimeni n-a facut-o pe Diana "fata usoara" si nici pe tine "mama denaturata" Sper sa-ti treaca durerea de cap pana maine.
Eu mai stau, ca n-am somn inca, si mai am un pic de lucru la calculator.

Mergi la inceput