Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Azi am fost la autorit.tutelara, mi-au dat rezultatul anchetei. Deci nu se mai pune problema ca rezultatul nu va ajunge la tribunal pana la termen:) Sunt cu un pas mai aproape spre libertate!!!!
Cati, sincera sa fiu, eu incerc sa nu ma implic in temele lui Robert. Dar cand are de facut un referat, si eu ii caut materiale. Insa il las sa le citeasca el si sa faca rezumat. Eu doar verific la urma. Si asa ma enerveaza faptul ca nu-i in stare sa-si faca temele singur fara sa ma intrebe daca-i bine asa. Acum ne-am inteles sa faca pe ciorna... dar nu vrea sa scrie si am fost de acord sa scrie in word pe calculator, verific si daca-i bine copiaza in caiet. Macar lucreaza singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:


mai fac un pic de galagie ca-i prea mare liniste p-aici....
Mi-e groza de ziua de poimaine, sunt un pachet de nervi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashca :)

iaca si io pe aci...
ieri am fost de i-am cumparat fii-mi prajiturici sa duca la shcoala ca au party de halloween si duce fiecare cite ceva. apoi or sa mearga prin shcoala sa le vada si ceilalti copii costumele, aia mai mari vind biscuiti sa mai faca un ban pentru scoala...deseara mergem prin vecina la trick or treat...numai distractii :)
acu' s-a dus imbracata in vrajitoare iar deseara amindoua or sa fie pumpkins :)

miine o sa ma duc sa le cumpar costume pentru la anu' ca or sa le ieftineasca. sper sa gasesc si unu care aduca a capra ca o sa fie capra (din Capra cu 3 iezi) la serbarea de Craciun de la gradinitza romaneasca.

in rest....nimic nou

io votez tot pentru cafea :) ca nu le prea am cu ceaiurile :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna seara! Stau la calc zgribulita ca mi-e frig, abia joi seara incep sa ne dea caldura... Bun ar fi un ceai, ca la ora asta cafeaua n-ar fi tocmai potrivita.
Brenda, dar de ce sa nu veniti voi la Buzau in concediul meu, aud? Pe frigul asta nu prea mi-e aminte sa vin in Bucuresti, aici macar o sa stam in casa la taclale, daca e frig.

Gabi, cred si eu ca stai in tensiune, poate se termina la infatisarea asta. Dar stiu ca abia astepti sa fii libera!

Cati, la referate o mai ajut si eu pe Diana, e volum destul de mare de informatii, iar copilul e asa comoooooooood! Abia are timp de restul lectiilor, mai ales ca ea invata de la 2 la 7 si dimineata nu vreau sa mai dea drumul la calculator, ca dupa aia adio lectii!

Ril, noroc de voi ca inca mai aveti vacantele intermediare. La gimnaziu ne-am lins pe bot...

Danim, o tineti tot intr-o petrecere! Si mai e un pic pana la sarbatorile de iarna .




poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by cati 73

Nu, nu m/am lamurit...Ce sa caute o fata de varsta ei acasa la un baiat, o noapte?
Si cu referatul... nu sunt de acord.Eu l-as fi incurajat pe fiul meu sa-si aleaga o tema corespunzatoare, despre care sa poata cauta date singur si sa faca referatul...In fine, asa gandesc acum.S-ar putea sa am alte idei cand voi fi in ipostaza de a decide cum ma implic...

Ioana ce-o fi mai facand? Aseara m-am uitat pe pozele de la munte si mi-am amintit de ea. Si de Ril(de baiatul lui, de fapt!)...
Paaaa




Ehhhhh,pai daca tot nu te-ai lamurit,ma vad nevoita sa te las asa,in ceata,ca alte explicatii chiar nu am.
A fost la un coleg,a dormit cu bunica lui,el cu bunicul(pt.ca baiatul sta la bunici),au fost cu bunicul la muzeu,deci nu vad care ar fi problema.Asta dincolo de glumele pe care le facem noi cu "el" si "ea".
Referatul a avut printre alte teme,si Egiptul antic,iar Diana e fascinata de tot ce inseamna Egipt,piramide,faraoni.Evident ca si-a ales tema asta.Insa fiind grea,am considerat ca tre s-o ajut.

In alta ordine de idei....ce-i cu rfigul asta.Danim,ai vreun amestec?
O sa rideti,dar eu as da un ceai acum pe o.....tuica fiarta...cu mult zahar!
Alma,credeam ca se leaga concediul cu vizita de care spuneai serile trecute,legat de Diana....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

La noi e o caldura in casa,de era sa plec imbracata subtire dimineata.Noroc ca mi-am dat seama ca la serv.nu va fi ca acasa.....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

pe aici se zice ca o sa inceapa sa ninga :( da' n-am trimis io frigu' !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ihi......si la noi o sa fulguiasca,joi.....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna dimineata!
Haideti,somnorosilor,am facut o cafea suuuuuper!


http://www.nguoivienxu.vietnamnet.vn/dataimages/original/images127835_hot-cofee2.jpg


Gabi sa vina cu cozonacul.....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Neata :-)
Outch, ce frig era de dimineata.. Mi-au inghetat mainile pe volan.. Brrrr....
Voi v-ati hotarat ce faceti de Sarbatori? De Revelion mai precis, Craciunul oricum se face in familie. Pe mine ma tot bantuie o idee de dimineata. Ma gandeam cum ar fi sa-mi iau cupilul si pe bona de o aripa si sa mergem noi 3 undeva.. Budapesta sau Praga, ceva de genul asta. M-am saturat sa tot depind de prieteni si de planurile lor.. Sa vedem, ma mai gandesc. Alex, fii'miu, face 2 ani acum pe 15 noiembrie si as vrea sa aiba Sarbatori frumoase, chiar daca nu are familia intreaga.

Mergi la inceput