copilul are SIDA,-sa spun sa nu spun....

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Nu vreau sa dati cu rosii si eu gindeam la fel ca nu mi-as lasa copilul intr-o clasa la gradinita cu un alt copilas seropozitiv , am mai citit din postarile voastre m-am mai informat si am inteles ca nu exista riscuri mai mari decit cele cu care se confrunta in mod obisnuit . Problema e ca am vazut azi dimineata o stire despre un baiat in virsta de 16 ani infectat si care-si terorizeaza colegii automutilinduse si amenintind ca-i infecteaza. Si iar au aparut intrebarile ,cit discernamint poate sa aiba un copil de 4,5 .. ani sau mai mare . Daca intr-un moment de frustrare se hotaraste sa faca un gest necugetat. Practic reactia baiatului infectat era ca si cum ar fi venit inarmat la scoala si i-si ameninta colegii.


Liliana si Dani

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Asta chiar ma enerveza la culme, mai fratilor lasa-ti copii in pace!Nu-i mai bagati in certurile voastre. Asta e prea culmea!

quote:
Originally posted by alina.a

diana postarea ta ,ca si multe altele,din nou m-a enervat la culme!
pai faci tu aici pe mama perfecta cand "fetita ta se loveste singura",din cauza mediului in care o cresti!draguto invata de la altii ce inseamna dragostea pt un copil,si cred ca mama vioricai si familia ei tocmai ti-au servit o lectie,pacat ca nu te-a dus capul sa o pricepi!stii care e culmea ironiei? fratele vioricai,cel care ar trebui izolat cum ai vrea tu,e de o mie de ori mai fericit decat va fi fata ta vreodata...asta da ironie nu?




alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472



Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Consider ca STATUL are obligatia sa-si apere TOTI cetatenii si sa actioneze INTOTDEAUNA in folosul lor. Cetateni sunt atat sanatosii cat si bolnavii, atat batranii cat si tinerii, atat prostii cat si desteptii. Este obligatia statului sa asigure in gradinitele, scolile si universitatile gratuite conditii pentru ca TOTI cetatenii sau copiii lor sa-si poata valorifica la maximum capacitatile.
Pentru oameni ca Diana de mai sus, care vor sa fie siguri 100%, nici macar 1% risc, exista scoli, gradinite si universitati particulare, conduse de oameni care-i seamana... SUCCES DRAGA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multumesc Micaela(Samsara7) pentru mesajele tale.
Atat de bine explici ceea ce gandesc si eu...

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

giulia71 ce te-a enervat la culme ca NU prea pricep....


alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

asta m-a enervat la culme "fratele vioricai,cel care ar trebui izolat cum ai vrea tu,e de o mie de ori mai fericit decat va fi fata ta vreodata...asta da ironie nu?"


De ce sa amestecam copii in discutiile noastre????
De unde stii tu ca fetita dianeintruder va fi mai nefericita decat fratele Vioricai????
Ce previziuni sunt astea si repet, faptul ca nu esti de acord cu pozitia ei, nu iti da dreptul sa spui asemenea aberatii!
In rest, totul e ok!

quote:
Originally posted by alina.a

giulia71 ce te-a enervat la culme ca NU prea pricep....


alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472



Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

citind acest subiect m-am lamurit de ce parintii nu spun ca ai lor copii au Sida. Si in general de ce in Romania o sa mai dureze mult timp pana cand oamenii vor fi deschisi unii cu altii.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

giulia79
draga mea acesta este un forum despre copii(parca asa ii zice si numele) si se discuta despre un copil care are toate sansele sa fie pus la zid pt gresala altuia si ignoranta celor mai multi.
m-a deranjat ca tocmai diana face pe lupul moralist ,care are un ingeras de copil care-si da palme singura la un an si opt luni dupa ce asista la certurile si corectiile aplicate de tatal ei mamei ei.
si draga ei mamica sta cu fetita tot cu el,ca incearca sa-si salveze casnicia si-l iubeste ca e frumos ...de...si mamica ei mai nou e fff cultivata si citita despre hiv.....
atata timp cat un administrator sau un moderator nu-mi va spune ca nu mai am dreptul sa-mi spun parerea pe acest forum,imi pare rau dar in unele situatii chiar nu pot sa tac(desi in cele mai multe ma abtin)
viorica te rog frumos sa ma scuzi ca am fost of topic,si nu pot decat sa subscriu la ce a scris mai sus tina tache.
si promit ca nu mai scriu nimic aici.

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

dianaintruder,tu crezi in Dumnezeu... mergi la biserica ?
Nu astept un raspuns,dar mai gindeste-te, inainte sa postezi la un subiect atit de sensibil.
Iar cind esti mama devii automat (mai) sensibila...



Viorica,ma inclin in fata voastra si mai ales a mamei tale
Si eu sunt tot din Galati,poate ca ne vom vedea intr-un concediu ?
Sanatate multa va doresc si nu puneti la inima vorbele ce dor.


Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

alina.a, am inteles perfect ce anume te-a deranjat si cum eu sunt o fire mai mult decat pacifista eu zic sa nu mai continuam discutia asta in contradictoriu, ok?

quote:
Originally posted by alina.a

giulia79
draga mea acesta este un forum despre copii(parca asa ii zice si numele) si se discuta despre un copil care are toate sansele sa fie pus la zid pt gresala altuia si ignoranta celor mai multi.
m-a deranjat ca tocmai diana face pe lupul moralist ,care are un ingeras de copil care-si da palme singura la un an si opt luni dupa ce asista la certurile si corectiile aplicate de tatal ei mamei ei.
si draga ei mamica sta cu fetita tot cu el,ca incearca sa-si salveze casnicia si-l iubeste ca e frumos ...de...si mamica ei mai nou e fff cultivata si citita despre hiv.....
atata timp cat un administrator sau un moderator nu-mi va spune ca nu mai am dreptul sa-mi spun parerea pe acest forum,imi pare rau dar in unele situatii chiar nu pot sa tac(desi in cele mai multe ma abtin)
viorica te rog frumos sa ma scuzi ca am fost of topic,si nu pot decat sa subscriu la ce a scris mai sus tina tache.
si promit ca nu mai scriu nimic aici.

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472



Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput